Skocz do zawartości

Niska prędkość łącza w laptopie


winkwink

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

mój laptop podłączony kablem w drugim pokoju
http://speedtest.net/result/2689227792.png
http://www.speedtest.net/result/2689228536.png

pożyczony netbook podłączony kablem u mnie:
http://www.speedtest.net/result/2689251230.png

wynika z tego, że problem jest w moim laptopie
dzisiaj pogrzebałam trochę w moich screenach ze speedtest (zapisałam je na dysku do późniejszego wglądu) i znalazłam wyniki z prędkością ponad 10 Mb/s (ten sam laptop i ta sama karta sieciowa, już na nowym miejscu, czyli tym co teraz) np:

 

2010-05-29

post-10573-0-35766700-1367767607_thumb.jpg

2012-12-12

post-10573-0-92756400-1367767645_thumb.jpeg


no i teraz nie wiem, wychodzi na to, że router działa dobrze, ale z kolei jak z tą kartą, wcześniej było ponad 10 Mb/s, czyli nie ograniczała, więc o co chodzi?
czy jest jeszcze coś co mogłabym sprawdzić? z chęcią to zrobię
jeśli to mój sprzęt, to chciałabym wiedzieć w czym tkwi problem

 

edit:

jeszcze sprzed paru dni zrzut z prędkości pobierania na ftp.atman.pl:

post-10573-0-65041300-1367769075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

nie chcę podbijać, podejrzewam, że brak odpowiedzi to albo brak czasu (doba to tylko 24 h, praca, dom, sen), albo brak koncepcji...

ale chciałabym nadmienić, że komputer stacjonarny został przywrócony do życia po zmianie płyty głównej i jeśli potrzeba dodatkowych testów, to chętnie udostępnię

 

oraz to co powyżej napisałam, może trzeba sprawdzić mój laptop pod kątem hardwarowym

 

chyba, że zamykamy, wtedy będę musiała się spiąć i szukać gdzie indziej

w każdym razie jestem ogromnie wdzięczna za tak profesjonalną (i darmową, co nie jest bez znaczenia) poradę/ porady

dziękuję!

 

edit: aha, no i to o czym wcześniej wspominałam, ze mam problem z WiFi od jakiegoś czasu, nawet nie mogę zaktualizować sterownika (nie można kontynuować pracy kreatora aktualizacji, czy jakoś tak)

zaczęłam już się zastanawiać czy jedno z drugim (sieciowa/ bezprzewodowa) nie ma nic wspólnego jeśli chodzi o zakres działania, choć logicznie myśląc - nie powinno, ale nie wiem...

 

edit_2: czy jest taka opcja, że na czas wizyty technika dostawca zwiększa prędkość? (nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale jak zapytam, to nie zaszkodzi)

dzisiaj podczas wizyty technika UPC po podłączeniu laptopa serwisowego bezpośrednio do modemu, prędkość miała wartość ok. 62 Mb/s (umowa do 60 Mb/s!)
po podłączeniu do routera ok 45 Mb/s

i teraz kolejne pytanie:
czy to o czym wcześniej wspomniałam, czyli wyższe wyniki w laptopie (11, 12 Mb/s) rok/ dwa wstecz, mogą również świadczyć o tym, że router się sypie (teraz jest sypnięty bardziej)?
bo pan technik zwrócił uwagę właśnie na router, że to on ucina prędkość
pozostaje nam pożyczyć sprawny router od kogoś, sprawdzić go, a następnie najprawdopodobniej kupić nowy, tak?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...