Skocz do zawartości

System Windows XP restartuje się przy wyborze użytkownika


luken66

Rekomendowane odpowiedzi

Problem występuje w systemie Windows XP Prof. System ładuje się normalnie do momentu, kiedy pokaże się ekran wyboru użytkownika, wtedy się restartuje. Czasami zdążę wpisać hasło i na ułamek sekundy pokazuje się pulpit a później znowu restart. Sprawdzałem na trybie awaryjnym i dzieje się to samo. Próbowałem polecenia chkdsk i nie pomogło. Próbowałem też naprawy systemu Windows xp z płyty instalacyjnej. Po tej operacji system uruchamia się raz a po ponownym rozruchu dalej się restartuje. Poniżej wklejam logi z OTL.
http://www.wklejto.pl/158003
http://www.wklejto.pl/158004 extras

Dodam jeszcze, że wczoraj gdy udało mi się cudem uruchomić to włączyłem w msconfig uruchamianie selektywne i odznaczyłem wszystkie zbędne procesy. Puki co komputer działa, więc raczej na 100% problem stanowi któryś z wyłączonych procesów. Może po analizie logów ktoś dojdzie który?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak w rejestrze wartości

 

O34 - HKLM BootExecute: (autocheck autochk *) - File not found

 

Otwórz notatnik i wklej

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager]
"BootExecute"=hex(7):61,00,75,00,74,00,6f,00,63,00,68,00,65,00,63,00,6b,00,20,\
00,61,00,75,00,74,00,6f,00,63,00,68,00,6b,00,20,00,2a,00,00,00,00,00

 

 

Z menu Plik > Zapisz jako Fix.reg > ustaw rozszerzenie na wszystkie pliki. PPM na plik Fix.reg > scal > restart

 

podaj czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Brak w rejestrze wartości

 

O34 - HKLM BootExecute: (autocheck autochk *) - File not found

 

Nie, nic tu nie brakuje. To są przekłamania skanu. Dlaczego jest tu "not found": OTL szuka jako "nazwy pliku" tego w całości: autocheck autochk *. Oczywiście nie znajdzie, bo takiego pliku nie ma na dysku. To prezentacja wpisu w starszych wersjach OTL (w nowszym odczyt braku pliku "ukryto", by zapobiec takim zagraniom jak usuwanie wpisu "not found", który takim nie jest, lub inne rzeczy niezgodne ze stanem). Tu masz porównanie jak widzi ten sam wpis bardzo stary OTL 3.1.48.0 (wbudowany do OTLPE) a najnowszy z dostępnych OTL 3.2.69.0:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/17461-zablokowany-komputer-ukash

 

Gdyby wartości BootExecute w ogóle nie było = nie byłoby tego wpisu O34 wcale w skanie.

 

 

Dodam jeszcze, że wczoraj gdy udało mi się cudem uruchomić to włączyłem w msconfig uruchamianie selektywne i odznaczyłem wszystkie zbędne procesy. Puki co komputer działa, więc raczej na 100% problem stanowi któryś z wyłączonych procesów. Może po analizie logów ktoś dojdzie który?

 

Posługujesz się tak archaicznym OTL 3.1.20.1, że nic dobrego z tego nie przyjdzie. Prośba o logi z najnowszego OTL zasadna: wiele poprawek, więcej skanów.

 

Na temat zakreślonego fragmentu z msconfig: OTL domyślnie nie skanuje wpisów wyłączonych w msconfig. Proszę zrobić raporty z najnowszego OTL (link podał diox), ale na warunku dostosowanym: w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wpisz słowo msconfig i klik w Skanuj.

 

 

Kurcze a z tego nic nie da się wyczytać? Bo jak uruchomię wszystkie procesy i będę chciał zrobić logi nowym OTL to mi się znowu nie uruchomi i będę miał problem.

 

Ale nie chodzi byś włączał co wyłączyłeś. Ja ze skanu na warunek msconfig dowiem się wszystkiego na temat tego co wyłączyłeś. Proszę w aktualnym stanie Windows nic nie robić więcej niż: uruchomić najnowszy OTL wg podanych wyżej wskazówek i dostarczyć logi.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie, nic tu nie brakuje. To są przekłamania skanu. Dlaczego jest tu "not found": OTL szuka jako "nazwy pliku" tego w całości: autocheck autochk *. Oczywiście nie znajdzie, bo takiego pliku nie ma na dysku. To prezentacja wpisu w starszych wersjach OTL (w nowszym odczyt braku pliku "ukryto", by zapobiec takim zagraniom jak usuwanie wpisu "not found", który takim nie jest, lub inne rzeczy niezgodne ze stanem). Tu masz porównanie jak widzi ten sam wpis bardzo stary OTL 3.1.48.0 (wbudowany do OTLPE) a najnowszy z dostępnych OTL 3.2.69.0:

 

Sugerowałem sie raportem OTL 3.2.69 zrobionym na wirtualnej maszynce. Tam nie było wpisu not found przy tej wartości.

Odnośnik do komentarza

Na razie drobnymi śmieciami się nie zajmuję, bo to nie ma żadnego znaczenia dla problemu podstawowego.

 

Wg danych wyłączyłeś w msconfig:
 


MsConfig - Services: "vToolbarUpdater14.2.0"
MsConfig - Services: "UNS"
MsConfig - Services: "MozillaMaintenance"
MsConfig - Services: "LMS"
MsConfig - Services: "jhi_service"
MsConfig - Services: "JavaQuickStarterService"
MsConfig - Services: "Intel® Capability Licensing Service Interface"
MsConfig - Services: "idsvc"
MsConfig - Services: "HW_Info"
MsConfig - Services: "ESHASRV"
MsConfig - Services: "ekrn"
MsConfig - Services: "EhttpSrv"
MsConfig - Services: "cpextender"
MsConfig - Services: "AppleChargerSrv"
MsConfig - Services: "APC UPS Service"
MsConfig - Services: "APC Data Service"
MsConfig - Services: "AdobeFlashPlayerUpdateSvc"
MsConfig - StartUpFolder: C:^Documents and Settings^All Users^Menu Start^Programy^Autostart^APC UPS Status.lnk - C:\Program Files\APC\PowerChute Personal Edition\Display.exe - (Schneider Electric)
MsConfig - StartUpReg: Adobe ARM - hkey= - key= - C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe (Adobe Systems Incorporated)
MsConfig - StartUpReg: CTFMON.EXE - hkey= - key= -  File not found
MsConfig - StartUpReg: Display - hkey= - key= - C:\Program Files\APC\PowerChute Personal Edition\DataCollectionLauncher.exe (Schneider Electric)
MsConfig - StartUpReg: e-Kiosk - hkey= - key= - C:\Program Files\e-Kiosk Reader\eGazetaST.exe (e-Kiosk S.A.)
MsConfig - StartUpReg: HotKeysCmds - hkey= - key= -  File not found
MsConfig - StartUpReg: IgfxTray - hkey= - key= -  File not found
MsConfig - StartUpReg: MSMSGS - hkey= - key= - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe (Microsoft Corporation)
MsConfig - StartUpReg: Persistence - hkey= - key= -  File not found
MsConfig - StartUpReg: RTHDCPL - hkey= - key= - C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE (Realtek Semiconductor Corp.)
MsConfig - StartUpReg: Serwer_GW - hkey= - key= - C:\Program Files\Asseco\DiADem\serwer_gw.exe (ASSECO POLAND S.A.)
MsConfig - StartUpReg: SunJavaUpdateSched - hkey= - key= - C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe (Sun Microsystems, Inc.)
MsConfig - StartUpReg: vProt - hkey= - key= - C:\Program Files\AVG Secure Search\vprot.exe ()

 

========== Services (SafeList) ==========

SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Asseco\DiADem\hwInfo.exe -- (HW_Info)
SRV - [2013-04-26 08:48:43 | 000,115,608 | ---- | M] (Mozilla Foundation) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Mozilla Maintenance Service\maintenanceservice.exe -- (MozillaMaintenance)
SRV - [2013-03-14 09:09:37 | 000,170,912 | ---- | M] (Oracle Corporation) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Java\jre7\bin\jqs.exe -- (JavaQuickStarterService)
SRV - [2013-03-13 12:23:31 | 000,253,656 | ---- | M] (Adobe Systems Incorporated) [Disabled | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe -- (AdobeFlashPlayerUpdateSvc)
SRV - [2013-02-19 08:57:55 | 000,968,880 | ---- | M] () [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\AVG Secure Search\vToolbarUpdater\14.2.0\ToolbarUpdater.exe -- (vToolbarUpdater14.2.0)
SRV - [2012-07-04 11:18:44 | 000,183,944 | ---- | M] (ESET) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\ESET\ESET Endpoint Antivirus\EShaSrv.exe -- (ESHASRV)
SRV - [2012-07-04 11:18:24 | 000,031,056 | ---- | M] (ESET) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\ESET\ESET Endpoint Antivirus\EHttpSrv.exe -- (EhttpSrv)
SRV - [2012-01-24 17:21:22 | 000,021,880 | ---- | M] (Schneider Electric) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\APC\PowerChute Personal Edition\dataserv.exe -- (APC Data Service)
SRV - [2012-01-24 17:11:56 | 000,705,912 | ---- | M] (Schneider Electric) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\APC\PowerChute Personal Edition\mainserv.exe -- (APC UPS Service)
SRV - [2011-12-16 13:30:40 | 000,363,800 | ---- | M] (Intel Corporation) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Intel\Intel® Management Engine Components\UNS\UNS.exe -- (UNS)
SRV - [2011-12-16 13:30:38 | 000,277,784 | ---- | M] (Intel Corporation) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Intel\Intel® Management Engine Components\LMS\LMS.exe -- (LMS)
SRV - [2011-12-16 12:02:56 | 000,161,560 | ---- | M] (Intel Corporation) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Intel\Intel® Management Engine Components\DAL\Jhi_service.exe -- (jhi_service)
SRV - [2011-12-08 17:32:50 | 000,423,136 | ---- | M] (Intel® Corporation) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Intel\iCLS Client\HeciServer.exe -- (Intel®
SRV - [2010-04-06 17:30:38 | 000,031,272 | ---- | M] () [Disabled | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\AppleChargerSrv.exe -- (AppleChargerSrv)
SRV - [2009-11-02 19:43:16 | 000,353,672 | ---- | M] (Check Point Software Technologies) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\CheckPoint\SSL Network Extender\slimsvc.exe -- (cpextender)


 
Konkrety z tego nie wynikają, niestety metoda prób i błędów tu na widoku.

- Dwie główne wyłączone aplikacje to: APC PowerChute Personal Edition, ESET Endpoint Antivirus. Być może któraś z nich stanowi problem. Odinstaluj.
- Odinstaluj AVG Security Toolbar, to zbędny obiekt, prawdopodobnie zainstalowany jako sponsor innej aplikacji.
 
 

Aha i dodam jeszcze, że nie uruchamia mi się możliwość aktywowania windowsa. Może też mam wyłączony jakiś proces odpowiedzialny za to? Jak próbuję włączyć konsolę aktywowania to nic mi się nie pokazuje.

 
Nie ma do tego "procesu" w msconfig. Zapewne zaszkodziło to:
 

Próbowałem też naprawy systemu Windows xp z płyty instalacyjnej.

 
Ten proces brutalnie cofnął wstecz wersje plików i zdegradował wszystkie aktualizacje do stanu:
 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation
Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

 
Nadpisz pliki Windows instalując SP3 + IE8 + resztę łatek: KLIK.

 
.

Odnośnik do komentarza

Witam

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc. Sprawa wygląda tak: po zainstalowaniu nowej wersji internet explorer udało się aktywować windowsa. Nie włączałem w procesach tego APC i wszystko ładnie chodzi. Widocznie to było problemem. W sumie nie jest to jakieś potrzebne oprogramowanie więc komputer chodzi bez tego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...