Skocz do zawartości

Wirus przez Skype


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie jestem pewien czy się zaraziłem wirusem przez skyp'a ponieważ, kumpel rozesłał linki i kliknąłem w ten link, nic nie pobierało się. Od razu wywaliłem Skype dokładnie, następnie skanowałem:

Malwarebytes Anti-Malware - nic nie wykryło

AVG 2013 FREE - Wykryło 5 wirusów. 4 złe ciasteczka, a inni plik to jakaś infekcja związana z gadu-gadu, znajdowało się w głównym folderze gg i nazywało się gg.exe(3888) i było napisane: plik jest użyty przy użyciu naruszonego podpisu cyfrowego.

TDSS KILLER - nic nie wykryło

 

Jestem nieco trochę spokojniejszy lecz nadal pewności 100% nie mam. W jaki sposób mógłbym się dowiedzieć czy ten wirus jest nadal na komputerze? Poza tym posiadam Avg 2013 free oraz darmową zaporę Comodo i nic nie krzyczało gdy wszedłem w niebezpieczny link.

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak tu obowiązkowych raportów (KLIK), to jak można ocenić sytuację.

 

AVG 2013 FREE - Wykryło 5 wirusów. 4 złe ciasteczka, a inni plik to jakaś infekcja związana z gadu-gadu, znajdowało się w głównym folderze gg i nazywało się gg.exe(3888) i było napisane: plik jest użyty przy użyciu naruszonego podpisu cyfrowego

 

Nie przedstawiłeś w czym to zostało wykryte, konkretne ścieżki dostępu. Plik gg.exe(3888) natomiast wygląda na downloader niepezpośredni aplikacji (np. z DobrychProgramów opakowanie w idiotyczny Asystent Pobierania), takie instalatory są śmieciami i mogą być kwalifikowane przez skanery jako zagrożenie.


.

Edytowane przez picasso
24.05.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...