Skocz do zawartości

Nowa płyta główna, stary system, zamiana liter partycji?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.

Musiałem zmienić płytę główną, s1155, z chipsetu P67 na B75. Myślałem że po takiej zmianie nie będzie problemu z systemem a jednak.

Przed ładowaniem się systemu wywala ekran śmierci, nawet przy próbie wejścia w tryb awaryjny. Początkowo bawiłem się w podmianę mbr, sektora, skan plików systemowych, przywracanie systemu ale nic.

Zauważyłem jednak że gdy odpalam płytkę Win7 z naprawą to system znajduje mi na innej partycji.

Miałem tak: C-system, E-programy

Jest tak: E-system, F-programy

Screeny jak to wygląda pod fedorą:

http://img805.images...zutekranuww.png

http://img849.images...zutekranu1u.png

http://img40.imagesh...zutekranu2r.png

 

Jak powrócić do dobrej konfiguracji.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Musiałem zmienić płytę główną, s1155, z chipsetu P67 na B75. Myślałem że po takiej zmianie nie będzie problemu z systemem a jednak.

Przed ładowaniem się systemu wywala ekran śmierci, nawet przy próbie wejścia w tryb awaryjny. Początkowo bawiłem się w podmianę mbr, sektora, skan plików systemowych, przywracanie systemu ale nic.

 

Wnioski: system do przeinstalowania na czysto, by uzgodnić zestaw sterowników w Windows.

 

 

Zauważyłem jednak że gdy odpalam płytkę Win7 z naprawą to system znajduje mi na innej partycji.

Miałem tak: C-system, E-programy

Jest tak: E-system, F-programy

 

Liternictwo jest widziane inaczej w środowisku zewnętrznym, jeśli pliki rozruchu są na innej partycji niż Windows. U Ciebie klasyczna sprawa tworzona przez instalator Windows 7, czyli pierwsza w kolejności partycja ~100MB na pliki bootowania (Zastrzeżone przez system). Partycja ta jest ukryta i w Windows brak litery, ale w środowisku zewnętrznym priorytetowo otrzymuje C:\, a Windows jest "przesuwany" pod kolejną literę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wnioski: system do przeinstalowania na czysto, by uzgodnić zestaw sterowników w Windows.

Wiem że to 100% skuteczność ale mam sporo programów, parę gier więc chciałem tego uniknąć tym bardziej iż przeczytałem że po takiej niedużej zmianie najczęściej nie ma problemu.

Teraz to już chciał bym znaleźć rozwiązanie tylko dla samej satysfakcji i nauczenia się czegoś, proszę o jakieś wskazówki.

 

Liternictwo jest widziane inaczej w środowisku zewnętrznym, jeśli pliki rozruchu są na innej partycji niż Windows. U Ciebie klasyczna sprawa tworzona przez instalator Windows 7, czyli pierwsza w kolejności partycja ~100MB na pliki bootowania (Zastrzeżone przez system). Partycja ta jest ukryta i w Windows brak litery, ale w środowisku zewnętrznym priorytetowo otrzymuje C:\, a Windows jest "przesuwany" pod kolejną literę.

Dziękuję za zwrócenie uwagi, już chyba szukałem "dziury w całym" dla tego byłym pewien że jest źle.

 

EDIT:

Jeszcze co do liter partycji.

Odpaliłem opcje odzyskiwania systemu ale nie z płyty tylko z dysku i tam również system jest na E. Tak też ma być?

Odnośnik do komentarza

Wiem że to 100% skuteczność ale mam sporo programów, parę gier więc chciałem tego uniknąć tym bardziej iż przeczytałem że po takiej niedużej zmianie najczęściej nie ma problemu.

Teraz to już chciał bym znaleźć rozwiązanie tylko dla samej satysfakcji i nauczenia się czegoś, proszę o jakieś wskazówki.

Spróbuj tego (z tematu KLIK):

 

Ostatecznie można zamachnąć się z poziomu środowiska zewnętrznego (WinRE) automatem skryptowym Fix_7hdc, by spróbować doinstalować brakujący sterownik mass storage "offline", wskazując jako miejsce pobytu instalatorów sterowników repozytorium martwego Windowsa (inf siedzą w C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\folder sterownika). Skrypt Fix_7hdc szuka po ID sprzętowym i próbuje dopasować wynik. Jeśli taka sztuczka zawiedzie, daruj sobie dalsze rozważania.

+ następujący po moim poście post maggreg.

 

 

Odpaliłem opcje odzyskiwania systemu ale nie z płyty tylko z dysku i tam również system jest na E. Tak też ma być?

To nadal środowisko zewnętrzne, nie jesteś w Windows.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...