Skocz do zawartości

Serwer DNS


Kalabis1920

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Akurat ustawione DNS-y działają, są skonfigurowane poprawnie i obsługują zapytania.

 

Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator

 

Wpisz komendę netsh int ip reset reset.log i po jej wykonaniu uruchom ponownie komputer.

 

Jeśli to nic nie da, to wyłącz IPv6.

 

Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj połączeniami sieciowymi -> wybierz z listy połączenie, z którego korzystasz -> kliknij na jego ikonkę prawym przyciskiem myszy -> Właściwości -> zakładka: Ogólne -> odznacz: Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6). Potem znowu restart.

Odnośnik do komentarza

No cóż. Komunikat mówi tyle, że nie ma połączenia z serwerem DNS i sugeruje, że winny jest właśnie ten serwer. A to jest nieprawda, bo nie ma komunikacji z niczym na zewnątrz. Router zwraca brak możliwości dostarczenia danych do zadanego celu, ponieważ nie ma routingu do niego. A to jest prawie równoznaczne z tym, że nie ma połączenia z dostawcą. Teraz pytanie, dlaczego router i Vectranet się nie lubią.

 

Czy jak wepniesz kabelek od dostawcy bezpośrednio do komputera (z ominięciem routera), to musisz wykonywać jakąś dodatkową konfigurację, czy od razu działa?

Odnośnik do komentarza

jedna zielona 3 pomarańczowe się świeciły a czwarta migała na pomarańczowo teraz jak bym podłączył to tak samo by było(teraz jest tak samo tylko że ostatnia świeci na zielono) , ale to teraz nie ma znaczenia bo router nawet nie chce połączyć myślałem aby całego od nowa go wgrać w tym problem że nie wiem jak bo kumpel mi to robił

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...