Skocz do zawartości

Częste Bluescreeny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem odnośnie częstych blue screenów komputera, nie wiem jak temu zaradzić.

Wiem tylko jedno że jest to spowodowane przeciążeniem pamięci RAM, lecz mogę się mylić.

 

Poniżej dodaje log z OTL.

Czekam na jakieś porady.

 

Jeśli zły dział to proszę moderatora o przeniesienie. :)

 

Dodatkowo właśnie wyskoczyły mi dwa pliki desktop.ini

 

Pierwszy raz się z takim czymś spotykam nie wiem co to może być.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Do uzupełniania wypowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj a nie post pod postem. Posty sklejam.

 

 

mam problem odnośnie częstych blue screenów komputera, nie wiem jak temu zaradzić.

 

Punkt 5 w ogłoszeniu, czyli podanie kodu błędu oraz debugowanie plików zrzutów pamięci DMP: KLIK.

 

PS. Z logów OTL nic nie wynika, poza podejrzeniem, że system jest nielegalny (błędy aktywacji w Dzienniku zdarzeń + w pliku HOSTS matactwa).

 

 

Dodatkowo właśnie wyskoczyły mi dwa pliki desktop.ini

 

Pierwszy raz się z takim czymś spotykam nie wiem co to może być.

 

Były tam od zawsze na Pulpicie, a w innych miejscach systemu o wiele więcej takich plików. Pliki pełnią szczególną rolę: polonizują nazwę (dlatego widzisz "Pulpit" zamiast "Desktop") oraz nakładają specjalną ikonkę folderu. Po ich usunięciu utracisz te funkcje, oczywiście żadnego usuwania tu nie może być, bo pliki prawidłowe. A widzisz je dopiero teraz, bo skan OTL przestawia widzialność plików. Plików ukrytych w systemie również o wiele więcej niż to co widziałeś dotychczas. Cytuję:

 

desktopini.png

 

Na Pulpicie Vista i 7 są zawsze dwa pliki desktop.ini, gdyż Pulpit widziany oczami to wirtualna przestrzeń składająca wspólnie w istocie widok dwóch rzeczywistych folderów Pulpitu zlokalizowanych na dysku twardym:

 

C:\Users\Konto użytkownika\Desktop

C:\Users\Public\Desktop

 

Domyślnie wszystkie pliki desktop.ini mają atrybuty HS (ukryty systemowy) i są usunięte z widoku. Tym zachowaniem steruje się przy udziale opcji w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Ujrzałeś nagle te pliki, bo uruchomiłeś OTL, który wpływa na rekonfigurację ustawień Widoku. Opcje wracają na miejsce, gdy w OTL użyje się funkcji Sprzątanie (stosowana tylko wtedy, gdy w OTL przepuszczano skrypt usuwający i jest po prostu co "sprzątać" = kwarantanna OTL). Lub, jak mówię, samemu sobie zmienić w opcjach.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ale nie wiem czemu nie mogę wykonać rozruchu z płyty!!!

 

Gdybym wiedział to już miałby Pan ten test wykonany.

Tak jak wspominałem nie znam się na komputerach i nie wiem co mogę zrobić w BIOS a czego nie żeby nie rozwalić sobie komputera.

 

Także może powiecie mi jak zrobić ten rozruch z płyty skoro przy starcie nie działa mi to.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...