Skocz do zawartości

Złe kolory na monitorze


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam problem z kolorami na monitorze. Przez pewny czas kolory w monitorze są bardzo dobre i wszystko elegancko chodzi. Ale po jakimś czasie wszystkie kolory stają sie takie bardziej żółte/zielone. Czerwony to czarny, pomarańczowy to brązowy, nie da sie nawet odróżnić zielonego od żółtego. Przeczyściłem komputer i na początku było dobrze i znów sie zepsuły. Czasami aż oczy bolą od takich kolorów. Ruszałem wtyczką od monitora (tą która jest w komputerze) i nic nie dało, wypinałem i wpinałem, dmuchałem do środka, patrzałem czy druciki są równo, też nic nie dało. Reset komputera czasami pomaga ale przez pewnien czas i później znów sie psuje. Ustawienia w monitorze też nic nie dawały. Temperaturę monitora sprawdzałem programem Everest i wskazywało 29°C. Chciałem jeszcze dodać że gdy włączam menu monitora (tymi przyciskami co sa na monitorze) to kolory na tym menu są idealne, na pulpicie już zepsute i złe.

 

Proszę o szybką pomoc !

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
W BIOS-sie też są złe kolory (żółty kolor jest jakiś dziwny, nie wiem czy to żółty czy zielony), skoro to od Karty Graficznej to co mam zrobić ? Przeczyścić ją dokładnie i docisnąć ?

 

Tym sposobem potwierdziłeś, że problem jest sprzętowy monitor > kabel > karta grafiki. Dociskanie karty raczej nic nie da - jeśli jest uszkodzona, to trzeba ją wymienić. Moje doświadczenie podpowiada mi jednak, że to wina kabla. Stosunkowo łatwo (tanio) można to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Mniejsze gniazdo koloru niebieskiego to standard zwany VGA lub D-Sub (złącze analogowe).

Białe gniazdo dłuższe to standard DVI (złącze cyfrowe).

Dla DVI dostępne są przejściówki do których podłączyć można monitory analogowe czyli D-Sub (VGA).

 

----

 

Edycja:

 

Odpowiedź do postu poniżej:

Jak zakładający temat pisze wyżej to NVIDIA GeForce 8600 GT patrz trzeci obrazek od góry.

Wychodzi na to, że to może być tylko DVI.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...