Skocz do zawartości

Ustawienia Przywracania systemu


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem na dyskach innych niż systemowy.

Przywracanie_systemu.JPG

 

Nic nie zmieniałem. I nie konfigurowałem (chyba).

Dlaczego dla dysku D: przywracanie jest wyłączone i w konfiguracji mogę je tylko wyłączyć? To samo dla E:.

 

Bardzo proszę o przypomnienie komend z wiersza poleceń dla konfiguracji lub podanie linka.

Już to kiedyś konfigurowałem na Vista x64 ale nie pamiętam poleceń.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam taki sam układ wizualny. Windows 7 zaraz po instalacji i mam zaznaczoną Ochronę systemu tylko dla dysku systemowego, reszta dysków nie jest tym objęta. Ale można to przekonfigurować:

 

Dlaczego dla dysku D: przywracanie jest wyłączone i w konfiguracji mogę je tylko wyłączyć?

 

Włączenie ochrony polega na zaznaczeniu opcji innej niż "Wyłącz ...." i nie widzę na Twoim obrazku, by była tu jakaś przeszkoda....

Odnośnik do komentarza

Włączenie ochrony polega na zaznaczeniu opcji innej niż "Wyłącz ...." i nie widzę na Twoim obrazku, by była tu jakaś przeszkoda....

Ja to zinterpretowałem tak:

Inna opcja niż wyłącz - przywraca ustawienia systemu itd a nie powoduje włączenia przywracania.

 

OK. Zaraz to aktywuję i sprawdzę. Oczywiście będzie restart.

Odezwę się.

Odnośnik do komentarza

Wszystko jest poprawnie po zaznaczeniu opcji pierwszej. Ochrona systemu i plików jest włączona dla dysków.

No cóż dla mnie opis opcji jest trochę mylący. Oczywiście pamiętam, że przywracanie realizowane jest we właściwościach konkretnego dysku a nie w ochronie systemu.

 

Pytanie dodatkowe.

Czy w podanym oknie opcja "Utwórz" powoduje zmniejszenie domyślnej (procentowej) przestrzeni na punkty przywracania bodajże do 300 MB. Kojarzę taką wartość.

Tak czy inaczej poproszę o info lub linka opisującego konfigurację z wiersza poleceń.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
No cóż dla mnie opis opcji jest trochę mylący.

 

Owszem, może wyglądać myląco. Z drugiej strony, ta partia interfejsu nigdy nie służyła do bezpośredniego cofania systemu i jest w sekcji konfiguracji.

 

Wszystko jest poprawnie po zaznaczeniu opcji pierwszej. Ochrona systemu i plików jest włączona dla dysków.

 

Dla dysków innych niż systemowy, trzymających tylko dane "zewnętrzne", aplikuje się raczej ta druga opcja.

 

Czy w podanym oknie opcja "Utwórz" powoduje zmniejszenie domyślnej (procentowej) przestrzeni na punkty przywracania bodajże do 300 MB. Kojarzę taką wartość.

 

Nie. Max próg procentowy zarezerwowany na magazyn nie zmienia się. Opcja "Utwórz" zmienia za to oczywiście ile jest aktualnie zajęte. Wszystko widoczne po kliku w "Konfiguruj", jak liczby się (nie)zmieniają.

 

Tak czy inaczej poproszę o info lub linka opisującego konfigurację z wiersza poleceń.

 

Manipulacja na rozmiarze magazynu w konsoli jest zbędna, Windows 7 przeniósł opcję do GUI. To Vista miała problem, bo nie można było ustawić wprost rozmiaru magazynu. Ale skoro naciskasz, w CMD jako Administrator wpisz polecenie vssadmin /? (KLIK).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...