Skocz do zawartości

Internet przerywa


Osdamen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem polega na zrywaniu połączenia co kilka-kilkanaście minut.

Dostawca to Orange (dawna TP, Neostrada).

Łącze 10Mb/s

Interrnet ADSL

 

Dołączam zrzuty ekranu z zakładek statystyk ADSL i informacjami modemu (livebox).

 

ogolnej.jpg

________________________________________________________________________________________________

 

adslsd.jpg

 

 

Proszę o ocenę statystyk.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja posiadam internet z Dialogu. Miałem problem też na zrywaniu połączenia. Co kilkanaście minut, denerwowało mnie to. Zgłosiłem do dostawcy e-mailem, zdzwonić nie miałem zamiaru. Powiedzieli, że usterka została naprawiona. A w rzeczywistości nie. Więc wina modemu. Poprosiłem o wymienienie go na nowszy model. I usterka nie występuje. Czytałem gdzieś, że starsze modemy obsługują jakieś tam łączę i mają problemy z wyższym. Nie wiem, nie daje ręki uciąć, że to informacja prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Czytałem gdzieś, że starsze modemy obsługują jakieś tam łączę i mają problemy z wyższym.

 

Chodzi prawdopodobnie o ADSL/ADSL2/ADSL2+. Użycie modemu ADSL bez obsługi ADSL2(+) wymusi zastosowanie synchronizacji ADSL G.dmt, co powinno się udać, ponieważ jeżeli karta centralce jest kompatybilna z ADSL2(+), to także obsługuje czyste ADSL. Oczywiście prędkość nie będzie wyższa, niż 8 Mb/s (w praktyce jest to jakieś 6 - 7 Mb/s), ponieważ na więcej pozwala dopiero ADSL2 i ADSL2+. Odpowiednio jest to 12 i 20 Mb/s.

 

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że to nie wyłącznie modem i centralka ustalają synchronizację na podstawie parametrów łącza (Rate Adaptive), ale są jeszcze przedziały dopuszczalnej synchronizacji ustawione przez dostawcę. Np. dla opcji "do 20 Mb/s" przedziały to 10 - 20 Mb/s i dzięki temu, gdy ktoś podepnie modem obsługujący tylko stare ADSL G.dmt, np. Thomson SpeedTouch 330 po USB, to nigdy nie uzyska on jakiejkolwiek synchronizacji, ponieważ ADSL pozwala tylko na transmisję do klienta z prędkością maksymalną równą 8 Mb/s. A to jest ostro mniej niż 10 Mb/s.

 

Co do screenów. Statystyki są z kilknastu zaledwie minut, więc niewiele mówią. Modem wskazuje, że jest w stanie wyciągnąć 14 Mb/s pobierania, prawdę powiedziawszy, przy takim SNR Margin jest to mało prawdopodobne, chociaż tłumienie pozwala o tym myśleć. Znane są przypadki, gdy SNR Margin było sztucznie obniżane poprzez obniżanie mocy, zwłaszcza, gdy klient znajduje się blisko centralki.

 

Widać trochę błędów, ale screen jest z około kwadransa, czyli dosyć mało, żeby ocenić linię.

 

Na koniec proszę o uzupełnienie wymaganych ogłoszeniem działu Sieci logów:

https://www.fixitpc.pl/forum-44/announcement-11-wazne-zasady-obowiazujace-w-dziale-sieci/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...