Skocz do zawartości

Problemy ze startem połączenia sieciowego.


jera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Walczę z komputerem, w którym przy strarcie systemu pojawiają się kłopoty z nawiązaniem połączenia sieciowego. Pomaga wyjęcie kabla i powtórne włożenie kabla, lub wyłaczenie i właczenie połączenia sieciowego. Pojawia się to przy około 50% rannego uruchamiania komputera. (Ostatnio użytkownik nie wyłącza komputera).

Jest to połączenie kablowe do switcha HP-1410 16*Gbit. Router Linksys z neostradą i z DHCP. Początkowo myślałem, że przyczyną jest zły jakościowo kabel, ale po kilku próbach z przyłączaniem do innych gniazdek sieciowych poprowadziłem nowy kabel bezpośrednio ze switcha - nie przyniosło efektów.

Nie mam pewności ale może to być związane ze zmianą switcha ze 100Mb na 1Gb (wcześniej nie zgłaszano mi takich problemów). Karta ma ustawione automatyczne negocjowanie prędkości. Próbowałem na statycznie ustalonym adresie IP jak z DHCP. W

System Windows 7 64 bit Professional Service Pack 1. W komputerze jest płyta ze zintegrowaną kartą sieciową 1 x Atheros 8151 LAN chip (10/100/1000 Mbit).

W planach miałem zainstalowanie nowej karty sieciowej PCI Gbit i sprawdzenie czy coś pomogło.

Jest tam zainstalowany MS Securiry Essentals. Komputer służy do celów biznesowych tzn. nikt nie istaluje w nim gier itp. Przeglądałem działające procesy ale nie mam tu takiej wiedzy aby wykluczyć efekt związany ze złośliwym oprogramowaniem.

Dołączam raporty z OTL. GMER nic nie wykrył.

Może ktoś ma jakieś pomysły?

pozdrawiam

 

21-02-2013 12.50

Uzupełniam o net-log. Z tym, że:

1. wczoraj testowałem kartę zintegrowaną z płytą główną tzn. Atheros 8151. Po zmniejszeniu prędkości do 100Mb problemy ze startem nie występowały (4-5 testów).

2. zmuszony sytuacją wstawiłem kartę PCI Realtek RTL8169/8110 Gbit. - i przynajmniej do teraz nie było problemów.

OTL.Txt

Extras.Txt

rap_gmer.txt

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...