Skocz do zawartości

Wysoki ping(80) przy dobrym systemie


Goodmode

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od miesiąca mam ping 80. W grach, zależnie od serwerów 86-130, gdy większośc osób mam 30-70. Szukałem rozwiązania, poprzez sprawdzanie rożnych programów, instalacji cfoss speed.

Które programy ewentualnie mógłbym wyłączyć lub usunąć. Mam router Technicolor. Internet mam z dialogu 20mb/s. Jakby udało się zmiejszyc ping do 50 to był by dla mnie wielki sukces. Internet mam z dialogu 20mb/s.

 

Logi

http://n1.netalyzr.i...-cc2a-4921-9fda

net-log.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co robiłeś cFosSpeedem? Ten program potrafi wywoływać wiele niepożądanych działań, jeśli osoba z niego korzystająca nie zna się dobrze na sieciach.

 

Wywal ArcaVir. Antywirus przestarzały, o wątpliwej jakości, u mnie powodował bardzo dużo problemów ze stabilnym działaniem systemu.

 

Dlaczego wyłączyłeś aktualizacje? Natychmiast do przywrócenia, a potem instalacja wszystkich czekających poprawek, szczególnie Service Pack 1 i 2. Vista jest z nimi, wbrew pozorom, zdecydowanie szybsza i stabilniejsza.

 

Masz dostęp do konfiguracji routera?

Odnośnik do komentarza

Z płatnych: BitDefender albo ESET.

Z darmowych: Avira lub Comodo IS.

 

Aktualizacje co jakiś czas aktualizuję, teraz przywróciłem na stałe.

 

Co jakiś czas? SP 1 był chyba opublikowany w kwietniu 2008. Pobierz SP1 i SP2 na chama z linków poniżej i zainstaluj:

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=910

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=15278

 

Widzisz gdzieś parametry ADSL w konfiguracji routera?

Odnośnik do komentarza

Robiłem aktualizację po 1 serwis paku ping zmniejszył się o 6, po drugim wzrósł o 15. Potem pobrałem 109 aktualizacji i zaczał internet mi się wieszać Ping mam nadal taki sam, jak na początku. W tej chwili internet zrobiłem byle jak, żeby tylko działał, jutro muszę i tak porządnie skonfigurować. Tak widzę parametry ADSL.

Odnośnik do komentarza

Tłumienie nie trzyma się zupełnie kupy. 40 dB na upstream i niecałe 20 dB na downstream wygląda na odwrócone. Ale... 20 Mb/s, które zresztą potwierdza ICSI Netalyzr, przy tłumieniu rzędu 40 dB nie miałoby najmniejszych szans ruszyć.

 

Przyjmując, że jednak parametry nie są odwrócone (bo może łącze jest uszkodzone i dlatego tak to wygląda), mamy 18 dB tłumienia na downstream. Przy wykorzystaniu kilku sztuczek 20 Mb/s jest w stanie funkcjonować, ale wtedy SNR Margin na poziomie 20 dB jest zbyt piękny, żeby był prawdziwy. I równocześnie przyjmujemy 40 dB tłumienia na upstream, które na 1264 kb/s na upstream nie pozwoli.

 

Najbardziej racjonalne wytłumaczenie, jakie widzę, to przedzielenie obu wartości tłumienia przez 10, wtedy wydają się już przynajmniej pasujące do reszty, ale znowu zbyt optymistyczne.

 

To wygląda tak, jakbyś dosłownie siedział z modemem na centralce. :P

 

Proponuję pożyczyć skądś inny router ADSL i sprawdzić na nim te same parametry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...