Skocz do zawartości

Dysk zapasowy - brakujące miejsce


AdamTko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jest sobie komputer działający jako serwer, konfiguracja mniej więcej taka:

win7 ult 64

8Gb ram

dysk systemowy to parka 2 x 1TB skonfigurowana jako RAID1

do tego dysk wewnętrzny 2TB używany jako backupowy.

 

I o ten backupowy chodzi. Dysk po sformatowaniu ma 1,81TB, w tej chwili wyświetla się 489GB wolnych z 1,81TB. Natomiast zawartości katalogu wykazują około 820GB. Czyli wcięło jakieś 500GB.

 

Z tych "zajętych" bajtów gros stanowią pliki "kopii zapasowej" jakieś 570 GB i jakieś 125GB WindowsImageBackup. Do tego moje dane backupowe w kwocie jakieś 125GB. I to daje te 820GB. I za diabła nie umiem wyśledzić brakujących 0,5TB.

W razie coś to mogę zmienić ustawienia kopii zapasowej na mniej zaborcze, ale i tak nie wiem gdzie się podziewa owe pół tera. Poproszę o sugestie.

 

Edit: wywaliłem starsze wersje kopii zapasowej, więc nieco się zmieniły proporcje, ale konfiguracja kopii zapasowej (obrazek w załączniku) pokazuje problem. Bo system mi pokazuje odpowiednio 264G i 125GB zamiast 640 widoczne w załączniku.

post-5633-0-29095500-1360068366_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No i się wyjaśniło. Dziękuję. W pierwszej chwili nie zakumałem tych kafelków co SpaceSniffer wygenerował, ale 560Gb dla punktów przywracania systemu było (System Volume Information). Zmieniłem nieco w ustawieniach, najstarsze się skasowały i już to lepiej wygląda a ja wiem gdzie szukać brakujących GB.

 

PS. Mój prosty łeb nie ogarnia - mam na tym dysku katalog z kopiami zapasowymi - aktualnie ze 3 wstecz (225GB), katalog z WindowsImageBackup (125GB) i te niewidoczne "system volume information" aktualnie też na jakieś 220 GB. Czy to aby nie za dużo? Ja wiem, że backupów nigdy dosyć, ale letko chyba Win przesadza - w jakich okolicznościach będę ich potrzebował? Te punkty przywracania - jak coś spapram beznadziejnie i trzeba będzie się cofnąć, żeby przywrócić? OK. Kopia zapasowa? Jak będzie jakaś totalna awaria i wymiana dysków - przywracam chyba wtedy cały zasób. A co robi ten WindowsImageBackup?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...