Skocz do zawartości

Eset Smart Security 4 + jaki pakiet?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz w nim właściwie wszystko,co potrzeba, ale dodałbym coś jeszcze ekstra przeciw loggerom - SpyShelter Free...polski produkt, bardzo dobry, skuteczny, lekki dla systemu i nawet w wersji darmowej spełniający bardzo dobrze swoje zadanie. Jeśli dysponujesz jakimiś finansami możesz u nich kupić dożywotnią licencję za wcale nieduże pieniądze. Tu masz obszerny opis i wątek http://forum.safegroup.pl/spyshelter-na-keyloggery-t2652.html

Mógłbyś dodać...jak masz ochotę spróbować...coś do wirtualizacji - obecnie za free Jest Wondershare Time Freeze v.1 http://www.wondershare.com/pro/time-freeze-free.html

lub Returnil System Safe 2011 Free http://www.returnilvirtualsystem.com/products

Odnośnik do komentarza

Tą wirtualizacją mnie zaciekawiłeś, nigdy tego nie testował, przyznam się nawet że nie słyszałem o czymś takim. Jedyna moja przygoda i testowania to wirtualizacja systemu vBox i inne produkty tego typu.

Czyli mówisz aby zainstalować, dwa pakiety SpyShelter Free coś nie działa link SpyShelter z oficjalnej strony i oraz coś do wrtualizacji np Time Freeze Free

Odnośnik do komentarza

Jeśli zbytnio nie eksperymentujesz , nie bawisz się malware, nie ściągasz pirackich cracków, innej paści dopalaczy, nie odwiedzasz chińskich czy innych nie sprawdzonych stron pornograficznych , instalujesz wszystko z rozwagą z zaufanych stronek , a nie co popadnie to zestawik jest spoko. Można dołożyć coś jak wspomniał ichito na keyloggery czyli. Zemana AntiLogger( wersja płatna, ale często są na nia promocje, wersja PL), SpyShelter (płatna i darmowa, wersj PL) lub keyscrambler( Personal(Free), Professional, Premium) też służy przeciwko ochronie przed loggerami . Szyfruje wstukiwane przez Ciebie znaki. Jak nawet zagości u Ciebie jakiś keylogger to odczyta inne znaki , nie te które piszesz. Dobra ochrona gdy używasz płatności online, czy ochrona haseł itp. I jakiś skanerek on-demand np. Malwarebytes Anti-Malware za free bez ochrony real-time. Nią masz w płatnej wersji tego programu, lub Hitman Pro, lecz on jest płatny. Jeżeli chcesz się zabunkrować to do tego zestawu polecam piaskownice czyli sandboxie lub Bufferzone który wyszedł również w wersji darmowej. Zwłaszcza ten 2 jest bardzo prosty w obsłudze, i co najważniejsze skuteczny. Sam go używałem sporo czasu i sobie go chwale. :)

Odnośnik do komentarza

Może ma ktoś instalację na dysku programu SpyShelter

Zainstalowałem Wondershare Time Freeze i zarejestrowałem sie oaz BufferZone wersja 30 dniowa

Jeśli dobrze rozumie, Wondershare Time Freeze kiedy go włączę zainstaluje jakąś aplikacje sprawdzę jak działa, a potem zrestartuje komputer, to już jej nie będzie.

A BufferZone przydało by mi się wytłumaczyć jak z tego korzystać....

Odnośnik do komentarza

Tu masz pobieranie najnowszej wersji SS 4.55 http://www.softpedia.com/progMoreBy/Publisher-SpyShelter-60883.html

Dobrze rozumiesz...wejście w tryb wirtualizacji powoduje, że żadne zmiany na fizycznym systemie się nie dokonają...chyba, że wymusisz takie działanie, bo jest taka możliwość :) To co robisz na zwirtualizowanym systemie, robisz faktycznie na obrazie systemu, więc prawdziwy jest nietknięty. WTF ma jeszcze dodatkowe opcje ochrony wybranych folderów- czyli możesz zablokować dostęp lub zmiany w tych folderach.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałeś Bufferzone wersje komercyjną czy darmowa?. Jeżeli darmową z tego co pamiętam obsługuje tylko IE jako przeglądarkę domyślną. Resztę przeglądarek trzeba dodawać ręcznie do piaskownicy. Troszkę ją okroili w stosunku do płatnej. Coś za coś.

Darmową, możesz mi coś więcej powiedzieć na temat działania oraz posługiwania się tym programem.

Odnośnik do komentarza

Rozum jest, chodź zawsze staram się pobierać aplikacje ze znajomych źródeł to nie zawsze jestem pewien co do ich zawartości, a co do dołożenia aplikacji co za dużo to nie zdrowo, mam zainstalowane:

1. Wondershare Time Freeze do instalowania chwilowych aplikacji, z pewnych oraz niepewnych źródeł

2. BufferZone Protection - ochrona działających aplikacji, jeszcze nie znam dokładnej obsługi, oraz zastosowania mam nadzieje że mi to wyjaśnicie.

3. Malwarebytes' Anti-Malware - leci już skanowanie, i znalazł 2 pliki czekam aż skończy.

4. Zainstaluje SpyShelter

 

I to chyba wystarczy, nie ma potrzeby obciążać systemu

Odnośnik do komentarza

Arek

 

BufferZone Free jest to program piaskownica który posiada bezpieczne uruchamianie w wirtualnym środowisku tak jak Safe Run w Kasperskym, Comodo, Avascie czy w typowym sandboxie. Można umieszczać w nim przeglądarki internetowe. W wersji Free domyślną jest Internet Explorer, lecz można uzywać też innych np. Firefoxa. Niestety trzeba dodawać przeglądarki ręcznie za każdym razem gdy chcemy uruchomić daną przeglądarkę. Nie zapamiętuje decyzji w wersji Free. Można dodawać do wirtualnego środowiska również komunikatory, programy P2P czy inne potencjalnych niebezpiecznych programy. Program niestety nie jest w wersji Pl:) Po instalacji programu tworzy się specjalny folder/ katalog Virtual w którym można uruchamiać malware czy inne programy których nie jesteśmy pewni,że są czyste.Aby dowiedzieć się czy przeglądarka jest chroniona przez BF musi być obwódka w kolorze czerwownym wokoło tak jak np. W Kasperskym np. na zielono. Programy objęte ochrona przez BufferZone mają w sobie czerwoną ikonkę BZ.Jeśli program jest zaizolowany a chcesz by nie był bo uważasz ,że jest bezpieczny klikasz prawym przeciskiem myszy na dany program/plik i wybierasz opcje move out from BufferZone jakoś tak:D Będzie też opcja by umieścić z powrotem go do bezpiecznego uruchamiania jak się rozmyślisz.

 

Tu masz porównanie wersji darmowej z komercyjną, zobacz czy dalej chcesz używać jej mimo pewnych ograniczeń. Skuteczność ta sama, tylko uboższa konfiguracyjnie i mniej praktyczna.

http://www.trustware.com/Product-Comparison/

Tłumaczenie:

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.trustware.com/Product-Comparison/&ei=_zSoTLXnCMLCswbhgqCXDA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBoQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.trustware.com/Product-Comparison/%26hl%3Dpl%26sa%3DG%26biw%3D1399%26bih%3D716%26prmd%3Dfd

Jeśli spasuje Ci program po przeczytaniu porównania, daj znać to przejdziemy do obsługi programu:)

 

Zauważyłem że SpyShelter Personal Free oraz BufferZone Pro się gryzą.

Jeśli podejmę akcje np. umieszczenie i instalację jakiejs aplikacji w BufferZone SpyShelter blokuje go.

Zakładam że trochę przesadziłem z zabezpieczeniami, chyba zrezygnuje z jednej aplikacji, chociaż obie są dobra. Ale poczekam na waszą wypowiedz.

Zarówno BZ jak i SpyShelter mają ochronę przeciwko keyloggerom, może dlatego. Używałem BZ z Zemaną AntiLogger też aplikacją przeciwko loggerom i problemów nie sprawiała. Nie używałem Spysheltera, ale może jest opcja wykluczenia w nim, dodanie do zaufanych innym programów, aby nie monitorował zmian tych aplikacji w tym BZ sprawdź.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem SpyShelter zostawiłem taki pakiet

Malwarebytes' Anti-Malware

Wondershare Time Freeze

BufferZone Protection Pro wersja 30 dniowa - jak będą fundujesz to może zakupie licencje

ESS

A co do szerszej obsługi BufferZone możemy się umówić np. na Skype albo innym "cudzie techniki" o ile masz czas i ochotę.

Ps. Czym posprzątać po odinstalowaniu SpyShelter

Odnośnik do komentarza

Okej, jak już odinstalowałeś tego SpySheltera to w zamian jak masz ochotę zainstaluj Zemanę Antilogger, zobaczymy czy z nią będą jakieś konflikty. BZ Free jest darmowy wystarczy się zarejestrować . Śmieci po Spyshelterze usuń TuneUpem/ Odkurzaczem/Ccleanerem , błędne wpisy z rejestru Jv16 Power Tools 2010/, Argente Registry Cleaner. Do wyboru do koloru. Na Pw dam Ci namiary i podam cfg BZ ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...