Skocz do zawartości

Windows 8, procesor na 100% cały czas


explore15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od paru dni po starcie systemu po ok 1 minucie procesor rozpędza sie do 100% i cały czas tak się utrzymuje. Przetestowałem różne programy antywirusowe itp i nic nie dało, mam zainstalowanego Kasperskiego, on tez nic nie wykrył. Laptopa kupiłem jakieś 3 tyg temu. Przyznam też ze dodatkowo mam problem z karta wifi - w poprzednim komputerze internet działa z prędkością prawidłową (ok 3Mb/s) a na tym max 0,5 MB/s. Przesyłam Wam raport z OTL. Przyznam że jestem w tym dość zielony, proszę pomóżcie;)

 

Pozdrawiam,

Wiktor

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro założyłeś temat w Dziale pomocy doraźnej,to powinieneś dać jeszcze loga z GMER: https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/page__p__318?do=findComment&comment=318 . Tak poza tym: masz włączonego rezydenta Malwarebytes?

PRC - [2012-12-14 16:49:28 | 000,682,344 | ---- | M] (Malwarebytes Corporation) -- C:\Program Files (x86)\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamservice.exe

PRC - [2012-12-14 16:49:28 | 000,512,360 | ---- | M] (Malwarebytes Corporation) -- C:\Program Files (x86)\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamgui.exe

PRC - [2012-12-14 16:49:28 | 000,398,184 | ---- | M] (Malwarebytes Corporation) -- C:\Program Files (x86)\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamscheduler.exe

Wyłącz go,może wprowadzać się w konflikt z Karsperskim,jego też testowo odinstaluj,upewnimy się,czy on nie jest przyczyną problemu.

I zobacz jeszcze to:

7,63 Gb Total Physical Memory | 1,63 Gb Available Physical Memory | 21,40% Memory free

Zobacz,co ci wciąga tyle RAM-u,to nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza

Z tego co widze Ramu pobiera bardzo dużo chrome (nawet jak jest właczona jedna zakładna. Praktycznie prawie od nowości mi pobierał tyle ramu a dokładniej odkad zainstalowałem przez program SW Update jakieś niezbędne (wg programu składniki). Wrzucam tez ponownie plik OTL po wyrzuceniu tego programu o którym pisałeś. Zastanawiająca rzecz: bo gdy wyłączyłem nadajnik wifi i kasperskiego do procesor automatycznie zwolnił i jest tak do teraz jeszcze. Moze tutaj chodzi coś o te sterowniki do karty sieciowej (nie mog e ich jednak zaktualizowąc przez ten program SW Update ponieważ za kazdym razem wyskakuje błąd pod koniec instalacji. Przesyłam tez raport gmer.

OTL.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę do działu Windows 8. Oznak infekcji brak. Minimalne akcje pod kątem minimalnych szczątków adware (bez znaczenia dla wydajności systemu):

- W Google Chrome są ustawione strony startowe adware search.babylon.com. Wejdź do ustawień i w sekcji "Po uruchomieniu" to skoryguj

- Przez SHIFT+DEL skasuj folder C:\Program Files (x86)\v9Soft.

 

 

Od paru dni po starcie systemu po ok 1 minucie procesor rozpędza sie do 100% i cały czas tak się utrzymuje. Przetestowałem różne programy antywirusowe itp i nic nie dało, mam zainstalowanego Kasperskiego, on tez nic nie wykrył.

 

(...)

 

Zastanawiająca rzecz: bo gdy wyłączyłem nadajnik wifi i kasperskiego do procesor automatycznie zwolnił i jest tak do teraz jeszcze. Moze tutaj chodzi coś o te sterowniki do karty sieciowej

 

Z tego wynika, że problem tworzy Kaspersky Internet Security 2013. Może to coś tego rodzaju: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...