Skocz do zawartości

Jak dostać się do kosza, gdy system nie startuje


lucasville

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jaki folder skasowałeś? Najpierw pobierz FreeCommander w wersji portable,umieść na pendrive. Potem spróbuj wejść do Windows RE(Napraw komputer)>Wejdź w wiersz poleceń>Uruchom FreeCommander>Wejdź w partycję na której był ten folder>Szukaj folderu RECYCLER lub podobnego,jeśli będzie to wejdź w niego,wydobądź ten folder i wstaw w odpowiednie miejsce. .Nie wiem czy podana metoda zadziała,ale spróbuj.

Odnośnik do komentarza

Poczytałem trochę o folderze BCD i o problemach z nim czasami występujących. Idealnym lekarstwem na mój problem okazał się Windows Repair Disk, który samoczynnie naprawił system (chodziło o bootowanie i ten folder BCD). Nie musiałem nic z kosza przywracać co i tak było trudne, bo z poziomu DOSa czy LiveCD foldery i pliki w koszu miały dziwne nazwy.

 

Dziwi mnie tylko sam fakt folderu BCD, bo na innych instalacjach Windowsa 7 takiego folderu nie znajduję (na tej podstawie usunąłem go czym spowodowałem małe zamieszanie).

 

Dzięki za próbę pomocy diox.

Odnośnik do komentarza

lucasville

 

Dziwi mnie tylko sam fakt folderu BCD, bo na innych instalacjach Windowsa 7 takiego folderu nie znajduję (na tej podstawie usunąłem go czym spowodowałem małe zamieszanie).

 

BCD to plik a nie folder. Leży w folderze Boot. A te inne instalacje Windows 7 to może Cię zwiodły układem rozdzielności partycji. Instalator Windows 7 w domyślnym zachowaniu przy instalacji zakłada dwie partycje: na Windows (widoczna) + Zastrzeżone przez system (ukryta). Zastrzeżone przez system nosi pliki rozruchowe, czyli folder Boot i plik BOOTMGR. Opis procesu instalacji Windows 7: KLIK.

 

 

diox

 

Masz Windows 7,on ma Win RE zintegrowany z systemem,F8 przy starcie>Napraw komputer

 

Boot do WinRE przez F8 to jest boot z dysku twardego, więc po usunięciu obiektu rozruchowego Windows nici z interesu. W tym przypadku do WinRE tylko z płyty.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...