Skocz do zawartości

Windows Search - Powrót do standardowego wyszukiwania


suncez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystam z Windows XP SP3 HE. Aktualnie, gdy z poziomu Menu lub okna Eksploratora kliknę Wyszukaj otwiera mi się okno usługi Windows Search. Chciałbym, aby zamiast niego dostępne było tradycyjne wyszukiwanie z animowanym pieskiem w panelu. Poprzez Windows Search mogę przejść do dawnej wersji wyszukiwarki, ale nie jest to wygodne. Nie mogę odinstalować Windows Search, nie ma go na liście zainstalowanych programów. Próbowałem wyłączyć start tej usługi z poziomu zarządzania usługami, owszem jest wyłączona, ale po kliknięciu Wyszukaj wciąż mam okno Windows Search. Podpowiedzcie, co zrobić, aby po kliknięciu Wyszukaj otwierało się okno podstawowej wyszukiwarki?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz tylko zamienić domyślny handler wyszukiwania (bez usuwania Windows Search całkowicie), to wystarczy drobna modyfikacja w rejestrze:

 

Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows Desktop Search\DS

 

Dwuklik w wartość ShowStartSearchBand i zmień 1 na 0. Operacja nie wymaga nawet restartu, od razu powinien piesek być na bramce.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję, zmieniłem wskazaną wartość z 1 na 0, niestety nawet po restarcie wciąż po kliknięciu w menu Wyszukaj lub w oknie Eksploratora przycisku wyszukaj pojawia się okno Windows Search. W bocznym panelu okna, na dole jest jak zawsze piesek - pomocnik wyszukiwania. Jak go kliknę dopiero przechodzę do starszej wersji okna wyszukiwania.

 

Dopisane.

Muszę już biec do pracy, dziękuję za ewentualne kolejne odpowiedzi, sprawdzę ich działanie późnym wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...