Skocz do zawartości

Zawieszanie się aplikacji + problem z programami w autostarcie


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od paru dni zauważam trochę niepokojące mnie objawy w działaniu mojego W7:

 

1. Podczas startu systemu nie zawsze ładują mi się wszystkie aplikacje/usługi, których ikonki normalnie powinny być w tray'u, obok zegarka. Czasem jest to ikonka połączenia netowego lub głośniczek dźwięku, a czasem zainstalowane przeze mnie aplikacje: Hot Keyboard i Pop Tray. Bywa, że ładują się dopiero po kilkukrotnym restarcie systemu.

 

2. Dość powoli zaczęły mi się uruchamiać aplikacje. Bywa, że czasem dość długo "myślą" nad wykonaniem jakiejś operacji (np. zapis pliku czy otworzenie już zapisanego), a niekiedy całkowicie się zawieszają na kilka (nawet do kilkudziesięciu) sekund, a potem samoistnie się odwieszają. Spowolnione jest też np. ładowanie grafik w Firefoxie, czy w przeglądarkach grafiki (np. Irfan View) - obrazek ładuje się najpierw w postaci zamazanej, a dopiero po kilku sekundach uzyskuje pełną ostrość.

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy to przypadkiem nie efekt jakiejś infekcji, czy może zwyczajnego zaśmiecenia systemu.

 

 

 

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.57

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is disabled!)

Internet Explorer 9

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

Auslogics Registry Cleaner

Java 7 Update 11

Adobe Flash Player 11.5.502.146

Adobe Reader 10.1.5 Adobe Reader out of Date!

Mozilla Firefox (18.0.1)

Mozilla Thunderbird 14.0. Thunderbird out of Date!

Google Chrome 24.0.1312.52

Google Chrome 24.0.1312.56

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C:

````````````````````End of Log``````````````````````

 

EDIT: Jakieś 5 minut PO zakończeniu skanowania GMER'em pojawił mi się BSOD z info o zrzucie pamięci, to normalne w przypadku tego programu, czy może być dodatkowym objawem moich problemów?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie ma żadnych śladów by twierdzić, że ma to związek z infekcją. Temat przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.

 

Na początek wykonaj czysty rozruch i zobacz jakie będą efekty: KLIK

 

 

Jakieś 5 minut PO zakończeniu skanowania GMER'em pojawił mi się BSOD z info o zrzucie pamięci, to normalne w przypadku tego programu, czy może być dodatkowym objawem moich problemów?

 

Gmer to taki program, który może powodować BSODy wchodząc np. w konflikt z innymi sterownikami na komputerze. Nie ma się tym co przejmować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...