Skocz do zawartości

Podział sieci domowej


oczus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam taką sytuację. Mam internet 10 mb. W domu korzysta z niego 4 osoby +wifi. Mam internet dsl z neostrady. Router Cellpipe 2013.

Chciałbym podzielić internet na kable lan i wifi aby nikt nikomu nie przeszkadzał czy to ściagając coś czy uploadując. Żeby pingi były stabilne.

W jaki sposób mogę to zrobić jak najtaniej ? Co kupić co dokupić ? Router z neostrady narzcuony ale może jakaś przystawka ?Nie znam się ale proszę o pomoc

Pozdrawiam

 

ps. Powiedziano mi, że ponoć jedynym sposobem jest kupno modelu obsługującego Gargolye ( czy coś takiego).

Znalazłem router za 100 zł

TP-Link TL-WR841ND

 

Czy będę mógł go wpiąć w ten router od neostrady ? Mam neostradę DSL i raczej nie mogę głównego routera wymienić. A może jakiś inny sposób na podzielenie tego internetu ? Bardzo proszę o pomoc jest to ważne dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po co Ci Gargoyle? Skąd informacja, że jest niezbędny? To tylko alternatywne oprogramowanie do zarządzania routerem, jeśli dobrze pamiętam powstałe na bazie OpenWrt. Wygodne i oferujące dosyć dużo funkcji, ale ja większe cuda na RouterOS jestem w stanie zrobić.

 

Przy paśmie 10 Mb/s i takiej małej ilości komputerów w sieci poradzi sobie chyba każdy router, nie jestem fanem TP-Linków, ale może być.

 

Czy będę mógł go wpiąć w ten router od neostrady ?

 

Tak, o ile z modemu od Neostrady wychodzi kabel Ethernet, a nie USB. Cellpipe 2013 ma gniazdo Ethernet, więc nie ma problemu. Nawiasem mówiąc, to jeden z lepszych modemów do Neostrady. Bardzo je cenię za RS232. :P

Odnośnik do komentarza

Dobrze to w takim razie inaczej zadam pytanie bo widac ktoś mi źle powiedział.

W jaki najprostszy i najtańszy sposób mógłbym podzielić internet w domu na 4 komputery i wifi aby 1 osoba 2 nie przeszkadzała ? Jak ktoś coś ściąga żeby pingi nie skakały ogólnie żeby każdy sobie miał wszystko ?

Byłbym mega wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz, może być Gargoyle. Wygląda na prosty w konfiguracji.

 

Najtańszym chyba z tam podanych jako możliwe do sflashowania routerów, a ponadto stosunkowo dobrym, jest TP-Link WR1043ND.

http://www.gargoyle-...ink_tl-wr1043nd

Jak Ci się Gargoyle nie spodoba, to możesz powrócić do starego oprogramowania od TP-Link.

 

Podany przez Ciebie TP-Link TL-WR841ND też może być.

 

Tutaj lista wspieranych:

http://www.gargoyle-router.com/download.php

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...