Skocz do zawartości

Przeglądarki zamykają okna po wejściu na niektóre strony


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

sprawa dotyczy laptopa z vistą 32 SP 2 Home Premium w angielskiej wersji językowej. Od pewnego jakiegoś po wejściu na niektóre strony www (np draytek.pl, elektroda.pl, fixitpc.pl) firefox portable zamykał okno, nawet jak było więcej kart, tyle że wtedy czasem próbował pytać. Ale się okazało, że te same strony NIE otwierają się w IE ani w Chrome. To już zaczęło być niepokojące. Ostatnio grzebałem przy javie (OpenOffice nagle przestał "widzieć" javę). Okazało się, że wersja OOo3.2 portable nie działa z javą która się do wersji 7.* zaktualizowała. Za to doinstalowanie 6.* pomogło. Ale w międzyczasie ściągnąłem LibreOffice. Dodatkowo testowałem programy do monitorowania zmian zawartości katalogu (watch4folder, theFolderSpy, dirmon z pakietu NTTools), ze 2 programy do hurtowego zmieniania nazw plików (AntRenamer i coś z Pandą w nazwie) oraz zainstalował się z jakąś prostą grą Adobe Air. Więcej grzechów nie pamiętam.

 

 

Dziś te wszystkie rzeczy odinstalowałem i zacząłem poszukiwać przyczyny. MS Security Essentials nie wykrył nic przy pełnym skanowaniu, próba wejścia na online skaner MKS zamykała IE. Co ciekawe, OTL się uruchamiał na moment i znikał zaraz. Udało mi się dopiero loga wygenerować po zmianie nazwy OTL.exe na inną. Dodatkowy objaw być może, to relatywnie długi start i zamykanie komputera, ale to dosyć względne.

 

 

Załączam logi i proszę o pomoc w naprawie

 

Edit: dodatkowe wykryte objawy

- po restarcie komputer "odsłania" niewidoczne pliki

- znikają ustawienia FireFoxa Portable - historia downloadów,strona startowa etc. Dotyczy to partycji systemowej oraz backupu na drugiej partycji. Na razie nie rusza zasobów w sieci

- nie uruchamia się przywracanie systemu. Prawdopodobnie też skasowały się starsze punkty przywracania systemu

 

Adam

 

Edit 2:

Dostałem wiadomość od użytkownika Jessica z poleceniem wykonania skryptu OTL:

:OTL

O4 - HKU\S-1-5-21-2277443666-1969806867-1702840379-1000..\Run: [Java] C:\Users\adam\AppData\Roaming\Microsoft\jushed.exe ()

 

:Commands

[emptytemp]

 

Ze zmian na szybko i na plus - znikła część, jeśli nie wszystkie objawy

- FF otwiera się z moimi ustawieniami/historią itd, a nie ze zmienionymi

- bez problemu wchodzę na stronę np draytek.pl (wcześniej się zamykało)

- bez problemu wyświetlają się jakieś punkty przywracania systemu (wcześniej okienko się pojawiało na sekundę

- po wymuszonym przez OTL restarcie po czyszczeniu nie zmienia się już widoczność niewidocznych plików

 

Zatem załączam nowe logi OTL i już cierpliwie czekam na dalsze sugestie.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Edit 2:

Dostałem wiadomość od użytkownika Jessica z poleceniem wykonania skryptu OTL:

:OTL

O4 - HKU\S-1-5-21-2277443666-1969806867-1702840379-1000..\Run: [Java] C:\Users\adam\AppData\Roaming\Microsoft\jushed.exe ()

 

:Commands

[emptytemp]

 

Wprawdzie skrypt poprawny, ale mam zastrzeżenia do metody pomocy, via PW. Zasady działu wyraźne.

 

 

Zakończ sprawy:

 

1. Drobna poprawka na mikro elementy innej natury. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-2277443666-1969806867-1702840379-1000\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = "http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=e465b507-75ef-11e1-9036-545049000031&q={searchTerms}
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\Adobe Reader: C:\Program Files\Adobe\Reader 10.0\Reader\AIR\nppdf32.dll File not found
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{DDEB4371-0D62-4014-935F-573AB484460C}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{E0D51864-CE23-4E8B-AF8A-F0CA49154235}"

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Do aktualizacji poniższe:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216034FF}" = Java™ 6 Update 34

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.5)

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Microsoft SQL Server 2008 R2" = Microsoft SQL Server 2008 R2 (instalacja Service Pack)

"Mozilla Thunderbird 16.0 (x86 pl)" = Mozilla Thunderbird 16.0 (x86 pl)

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF32_11_4_402_287.dll ()

 

Java całkowicie do wyrzucenia. Nawet najnowsza wersja Java 7 update 11 jest blokowana przez Firefox jako niebezpieczna (KLIK).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

 

4. Do aktualizacji poniższe:

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216034FF}" = Java 6 Update 34

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.5)

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Microsoft SQL Server 2008 R2" = Microsoft SQL Server 2008 R2 (instalacja Service Pack)

"Mozilla Thunderbird 16.0 (x86 pl)" = Mozilla Thunderbird 16.0 (x86 pl)

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF32_11_4_402_287.dll ()

 

Java całkowicie do wyrzucenia. Nawet najnowsza wersja Java 7 update 11 jest blokowana przez Firefox jako niebezpieczna (KLIK).

 

No to do punktu 3 wykonałem bez mrugnięcia. Co do zalecanych aktualizacji - mam problem. Po kolei:

1) Java - zainstalowanie javy 7* przy jednoczesnym wyłączeniu 6.* spowodowało u mnie wyłączenie niektórych funkcji Open Office dotyczących baz danych. Komunikat (z pamięci) sygnalizował, że jest brak Java lub jest niewłaściwa. Ponieważ używam wersji portable OpenOffice (ze strony portabbleapps.com) w dostępnej wersji 3.2, a nie wpadłem na to, żeby zainstalować zwykłą (nieportable) wersję i podmienić zwyczajnie to na szybko doinstalowałem starszą javę i przy okazji zainstalowałem portable Libre Office dla potestowania. Ale przemyślę sprawę aktualizacji. Chociaż ta java 7.11 to chyba mi co chwila jakieś okienko do klikania podsuwała

2) Flash - aktualizuję jak muszę, czyli jak mi się jakieś filmiki nie ładują, albo strony zgłaszają starość wtyczki. Wynika to z doświadczenia - aktualizowanie na bieżąco powoduje bomby FireFoxa (wtyczka Adobe flash uległa awarii etc...)

3) MS SQL Server 2008 R2 service pack - zwyczajnie - boję się, że nie umiem. Na SQL-u chodzi księgowość, płatnik itp. Ja na lapku używam tylko "końcówki" oprogramowania, bazy są na serwerze. Do serwerowego SQL-a dopisałem kilka skryptów backupujących i archiwizujących zasoby na okoliczność awarii. Ale przypuszczam, że tam też bym musiał SQLa zauktalizować. Chociaż mam, jak mówię - lęki lekkie

4) ThunderBird - zaktualizowałem w listopadzie. Zmienił się interfejs - zniknął title bar. I TB przestał być dla mnie czytelny. Ale teraz zajrzałem na forum, na którym pisałem w listopadzie o TB i ktoś podpowiedział rozwiązanie: Opcje->Zaawansowane->Ogólne-> przycisk "Edytor ustawień", opcję "mail.tabs.drawInTitlebar" należy ustawić na "false" więc może spróbuję ponownie podnieść wersję.

 

I teraz wracamy do javy. Bez javy chyba nie pogram w scrabble na zagraju. Bez javy może nie działać chyba wiele stronek. Także OpenOffice i być może inne mniejsze aplikacje. Nie wiem sam, nie ogarniam większości zagadnień komputerowych.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
1) Java - zainstalowanie javy 7* przy jednoczesnym wyłączeniu 6.* spowodowało u mnie wyłączenie niektórych funkcji Open Office dotyczących baz danych. Komunikat (z pamięci) sygnalizował, że jest brak Java lub jest niewłaściwa. Ponieważ używam wersji portable OpenOffice (ze strony portabbleapps.com) w dostępnej wersji 3.2, a nie wpadłem na to, żeby zainstalować zwykłą (nieportable) wersję i podmienić zwyczajnie to na szybko doinstalowałem starszą javę i przy okazji zainstalowałem portable Libre Office dla potestowania. Ale przemyślę sprawę aktualizacji. Chociaż ta java 7.11 to chyba mi co chwila jakieś okienko do klikania podsuwała

 

(...)

 

I teraz wracamy do javy. Bez javy chyba nie pogram w scrabble na zagraju. Bez javy może nie działać chyba wiele stronek. Także OpenOffice i być może inne mniejsze aplikacje.

 

Niestety, ale Java to jedna wielka dziura, a im starzej tym gorzej. Te wszystkie trojany "policyjne" i wiele innych brzydkich rzeczy to właśnie skutek posiadania starej Java. Jak mówię, nawet najnowsza jest mało bezpieczna i blokowana przez przeglądarki. Co do OpenOffice.org, to używasz po prostu za starej wersji, Java 7 jest interpretowana od OpenOffice 3.4.0 / 3.4.1. Na portableapps.com (KLIK) wita mnie komunikat:

 

"Outdated Notice: OpenOffice is currently outdated for legal reasons. No legal copies of OpenOffice in portable form exist for versions 3.3.x or 3.4.x. Any copies you see elsewhere are packaged illegally and likely to have other issues as well. We are currently working with Apache (the new owner of OpenOffice and its trademarks) on an updated legal version of 3.4.0. You can track progress here. Until then, you can use LibreOffice Portable, an updated fork of OpenOffice that is compatible with all the same files as well as others."

 

Ale jest nowszy oficjalnie dozwolony Apache OpenOffice.org 3.4.1: KLIK. Nie ma jednak polskiego wydania.

 

 

3) MS SQL Server 2008 R2 service pack - zwyczajnie - boję się, że nie umiem. Na SQL-u chodzi księgowość, płatnik itp. Ja na lapku używam tylko "końcówki" oprogramowania, bazy są na serwerze. Do serwerowego SQL-a dopisałem kilka skryptów backupujących i archiwizujących zasoby na okoliczność awarii. Ale przypuszczam, że tam też bym musiał SQLa zauktalizować. Chociaż mam, jak mówię - lęki lekkie

 

Opis tej aktualizacji: KB2527041 + KB2630458.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No to tak. Apache Open Office jest polski, tylko lekko trzeba zagrzebać na ich stronie. Są wersje językowe, oraz ew. pakiety językowe. Ściągnąłem wersję polską, odpaliłem. Działa. Wywaliłem starą javę6.34, zostawiłem tylko nowszą, 7.11 chyba. Open Office dalej działa. Następnie "podmieniłem" katalog w loaderze portables na wersję skopiowaną z C:/Program Files. Dzięki temu OO 3.4 działa jako portable. Czyli w efekcie mam nową javkę i nowego OO. I dobrze.

 

Aha, OO3.4 dziwnie startował - za pierwszym odpaleniem (jeszcze zanim do portable przeniosłem) poszczególne moduły się wywalały. Ale drugie odpalenie już ok.

 

A SQL-em zajmę się jutro lub w weekend i dam znać jak mi poszło.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...