Skocz do zawartości

Zawieszanie


sk8teusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

DOLNET GROUP - LImonka

6MB

 

Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter:

 

802.11b Preamable LONG AND SHORT

AdHoc 11n DISABLE

Dynamic MIMO Power Save DISABLE

Network Address NIEOBECNA

Receive Bufers 256

Scan Valid Interval 60

Transmit Buffers 512

 

Realtek PCIe GBE Family Controller:

 

ARP Offload Enabled

Auto Disabled Gigabit Disabled

Energy Efficient Ethernet Enabled

Flow control Enabled

Green Ethernet Enabled

Header Dara split Enabled

Interrumpt Moderation Enabled

iPv4 Checksum Offload Rx & Tx Enabled

Jumbo Frame Disabled

Large Send Offload v2(iPv4) Enabled

Large Send Offload v2(iPv6) Enabled

Network Address Nieobecna

NS offload Enabled

Priority & VLAN Priority & VLAN Enabled

Receive Buffers 512

Receive Side Scaling Enabled

Shutdown Wake-on-lan Disabled

Speed & Duplex Auto Negotiation

TCP Checksum Offload (iPv4) Rx & Tx Enabled

TCP Checksum Offload (iPv6) Rx & Tx Enabled

Transmit Buffers 128

UDP Checksum Offload (iPv4) Rx & Tx Enabled

UDP Checksum Offload (iPv6) Rx & Tx Enabled

Wake on Magic Packet Enabled

Wake on pattern match Enabled

WOL & Shutdown Link Speed 10Mbps First

 

Screeny z inSSIDer:

http://speedy.sh/V64Z4/inSSIDer.png

http://speedy.sh/EfAxA/inSSIDer1.png

 

Tego całego INCSI Netalyzr nie wiem jak uruchomić

Odnośnik do komentarza

Identycznego problemu nie spotkałem. Natomiast dwie rzeczy wzbudziły we mnie podejrzenie.

 

Pierwsza, czyli wysoki kanał. W zależności od regionu są różne normy regulujące częstotliwość, na której transmitowane są dane. Praktycznie w każdym kraju (teraz nie jestem w stanie przypomnieć sobie żadnego wyjątku, o ile takie istnieją) są dostępne do powszechnego użycia kanały 1-11. Z kanałami wyższymi jest różnie, np. w USA ich nie ma. Dużo kart ma dzięki temu problem, ponieważ często są dostosowane do tylko jednej prawnej regulacji. Wybranie kanału między 1 a 11 stanowi po prostu gwarancję, że tego problemu nie spotkamy. Jeżeli karta już tę sieć widziała i była ją w stanie obsłużyć, to pewnie to działało, natomiast zawsze lepiej zmienić.

 

Dwa, czyli tryb 802.11n. Znam karty (np. moja Intel WiFiLink 5100), które nie do końca obsługują "enkę". Zwłaszcza, że ta Twoja "enka" to tak naprawdę tzw. Lite N, bo router udostępnia pasmo 150 Mb/s, które odpowiada jednej parze anten, po 72,2 Mb/s na wysyłanie danych i na ich odbiór:

 

	Szybkość odbierania (Mb/s)  : 72.2
Szybkość wysyłania (Mb/s)   : 72.2
Sygnał 			    : 90%

 

Mimo iż Windows podaje sygnał na poziomie 90%, to inSSIDer wskazuje, że idealny nie jest. Pamiętajmy, że liczy się nie tylko moc nadajnika w punkcie dostępowym, ale także tego w karcie sieciowej komputera (no i zyski na poszczególnych antenach odbiorczych). O ile z transmisją danych router -> komputer zazwyczaj nie ma problemu, to w przeciwną stronę jest różnie. A przy większych odległościach doświadczalnie stwierdziłem, że 802.11g działa lepiej, niż 802.11n.

 

Przy czym warto zauważyć, że te 72 Mb/s to teoria, bo w praktyce nie wyciąga więcej niż 30 Mb/s, a tyle to tylko w dobrych warunkach, czyli komputer stoi bardzo blisko punktu dostępowego. Jako że przy 6 Mb/s nie jest potrzebna "enka" do osiągnięcia pełnego pasma, a b/g jest zdecydowanie stabilniejsze i obsłuży spokojnie przepustowości do 15 - 20 Mb/s, to poprosiłem Cię o wyłączenie.

 

No i to chyba tyle.

Edytowane przez DawidS28
Problem rozwiązany, zatem temat zamykam.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...