Skocz do zawartości

ERROR_NOT_FOUND (0x80070490) - kolejny przegrany w walce z SP1


Efilon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam laptopa z preinstalowaną kopia win7, z tego powodu "rady" microsoftu nadają się na śmietnik bo nie mam "DVD instalacyjnego" i nie moge wykonać naprawy. Od jakiegoś roku system się nie aktualizuje samoistnie. Zatrzymał się na aktualizacjach z SP1 i IE 9 oraz kilku mniej znaczących, które podejrzewam polecą jak bedzie SP1.

Próbowałem różnych porad wraz z odinstalowywaniem update'ów, które miałem zainstalowane a w CBS były wymienione.

 

Wrzucam folder CBS bezpośrednio po restarcie i próbie zainstalowania wyłącznie SP1 przez Windows Update.

http://www.speedyshare.com/zJkHp/CBS.zip

 

Nie chciałem dołączać się do topiców innych ludzi ale jeśli to zapewni wieksza przejrzystowc na forum prosze polaczyc go do innego watku.

 

Pozdrawiam serdecznie

Efilon.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A bez reperowania da się go jakoś zmusić do łyknięcia pigułki o wdzięcznej nazwie SP1?

Mimo wszystko nie do końca ufam wynalazkom microsoftu, które w założeniu pomagają bo bardzo lubię swoje dane.

 

edit: Poza tym captcha na tej stronie (dla wersji 32 bity link z polska nazwą) ma jakieś dziwne jazdy i twierdzi, że nie umiem czytać.

Odnośnik do komentarza
Mimo wszystko nie do końca ufam wynalazkom microsoftu, które w założeniu pomagają bo bardzo lubię swoje dane.

 

To po co ci sytem od Microsoftu. Jak kupiłeś lapka, przy pierwszym uruchomieniu powinno się zrobić kopię partycji Recovery. Nie zrobiłeś i jest kiszka. :P

 

A bez reperowania da się go jakoś zmusić do łyknięcia pigułki o wdzięcznej nazwie SP1?

 

Da się, albo nie da się. Czekaj na Picasso.

W miedzyczasie pobierz sobie i nagraj na płyte Winre. Zobaczysz że kiedyś uratuje ci du..sko.

Odnośnik do komentarza

Efilon

 

W CBS.LOG uszkodzone komponenty:

 

2013-01-16 13:22:38, Info    CBS    Failed to open package file: \\?\C:\windows\Servicing\Packages\Package_3_for_KB979916~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.mum [hrESULT = 0x80070002 - ERROR_FILE_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Info CBS Failed to read in xml content [hrESULT = 0x80070002 - ERROR_FILE_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Error CBS Failed to parse package manifest: \\?\C:\windows\Servicing\Packages\Package_3_for_KB979916~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.mum [hrESULT = 0x80070002 - ERROR_FILE_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Error CBS Failed to resolve package 'Package_3_for_KB979916~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0' [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Info CBS Failed to resolve package [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Info CBS Failed to populate children. [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Info CBS Failed to initialize package: Microsoft-Windows-WindowsFoundation-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~x86~en-US~6.1.7600.16385, from path: \\?\C:\windows\Servicing\Packages\Microsoft-Windows-WindowsFoundation-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~x86~en-US~6.1.7600.16385.mum, existing package: 1 [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Info CBS Failed to resolve package [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Info CBS Failed to populate children. [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Info CBS Failed to initialize internal package [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Info CBS Failed to create package. [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Error CBS Failed to internally open package. [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2013-01-16 13:22:38, Error CBS SPI: (CSPICbsClient::EnumPackages:156)Failed to open package hr=0x80070490

2013-01-16 13:22:38, Error CBS SPI: (CSystem::EnumerateCbsPackages:360)Failed to populate CBS package list hr=0x80070490

 

Uruchamiałeś "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu". Leciało kilka razy, mnóstwo błędów. Ale zostały te błędy (korespondują do odczytów z CBS.LOG), narzędzie nie ma skąd brać plików naprawczych:

 

Checking System Update Readiness.

Binary Version 6.1.7601.21645

Package Version 17.0

2013-01-16 11:38

 

Checking Windows Servicing Packages

 

Checking Package Manifests and Catalogs

 

Checking Package Watchlist

 

Checking Component Watchlist

 

Checking Packages

(f) CBS MUM Missing 0x00000002 servicing\Packages\Package_3_for_KB979916~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.mum

(f) CBS MUM Missing 0x00000002 servicing\Packages\Package_3_for_KB983590~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.mum

(f) CBS MUM Missing 0x00000002 servicing\Packages\Package_4_for_KB2416471~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.mum

 

Checking Component Store

 

Summary:

Seconds executed: 469

Found 3 errors

CBS MUM Missing Total count: 3

 

Unavailable repair files:

servicing\packages\Package_3_for_KB979916~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.mum

servicing\packages\Package_3_for_KB983590~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.mum

servicing\packages\Package_4_for_KB2416471~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.mum

servicing\packages\Package_3_for_KB979916~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.cat

servicing\packages\Package_3_for_KB983590~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.cat

servicing\packages\Package_4_for_KB2416471~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.0.cat

 

Zaraz pliki skołuję ze swojego systemu, podstawisz narzędziu i zobaczymy czy poprawi się sytuacja. Poczekaj chwilę, muszę wyszukać te Packages na swoim systemie.

 

 

Belfegor

 

Ale WinRE nic mu nie da. WinRE to okrojony moduł naprawczy, nie ma możliwości zrobić za jego pomocą "in-place upgrade", czyli nakładkowej reinstalacji Windows (do czego zmierzają przy dużych uszkodzeniach Windows). Do tego jest potrzebna pełna DVD instalacyjna z plikami Windows.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Picasso - autor zadał pytanie i dostał ode mnie odpowiedź. O co ci chodzi?

Ja wiem co można a czego nie mozna zrobić posiadając tą płyte. Niech se przywraca system z Recovery.

 

O to mi chodzi, że dostał błędną odpowiedź. Mówisz o innym module naprawy. Autor:

 

Mam laptopa z preinstalowaną kopia win7, z tego powodu "rady" microsoftu nadają się na śmietnik bo nie mam "DVD instalacyjnego" i nie moge wykonać naprawy.

 

A bez reperowania da się go jakoś zmusić do łyknięcia pigułki o wdzięcznej nazwie SP1?

 

Tu chodzi o nakładkową reperację Windows (KLIK), która jest możliwa do przeprowadzenia tylko z pełnej płyty DVD instalacyjnej i co więcej tylko spod Windows (w WinRE awykonalne, podczas próby w środowisku zewnętrznym funkcja nieaktywna i wita komunikat: "Uaktualnienie zostało wyłączone"). Nie wspominając o tym, że płyta WinRE ze strony Traxtera w ogóle nie ma plików Windows do takiej naprawy, to jest łyse WinRE. Tak więc wyjaśnij mi do czego mu dajesz WinRE tutaj, co ma w nim zrobić pod kątem swojego problemu. WinRE może sobie pobierać do innych celów, tu zmierzam do tego, że nie załatwi nim problemu reperacji, to nie ta płyta.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie wspominając o tym, że płyta WinRE ze strony Traxtera w ogóle nie ma plików Windows do takiej naprawy, to jest łyse WinRE. Tak więc wyjaśnij mi do czego mu dajesz WinRE tutaj, co ma w nim zrobić pod kątem swojego problemu.

 

A skąd mnie wiedzieć co Traxter zamieścił?

 

O to mi chodzi, że dostał błędną odpowiedź.

 

O nie miła Pani. Żadnej błednej odpowiedzi nie dałem. Błedna odpowiedź miałaby miejsce, wtedy gdybym podał link do pięknego jak malowanie Windowsa7. Czyściutkiego bez craców i przeróbek. Chcesz? Zaraz mogę dać.

Może ustalmy jedno - pozyczyć od kogoś płyte i wykonać naprawę to nie jest awykonalne. Podobnie jak skopiowanie swoich danych i przywrócenie systemu z Recovery. Za błedy (bo się nie zrobiło kopii Recovery czasem trzeba płacić.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza

Efilon

 

Mam Packages łat KB979916 i KB2416471, ale brakuje mi jeszcze KB983590. Szukam.

 

 

Belfegor

 

A skąd mnie wiedzieć co Traxter zamieścił?

 

To skoro nie wiesz nawet co to za płyta, to tym bardziej dziwne jej podawanie. Nie sądzisz? Ale ja sądzę, że dobrze wiesz co to za płyta, bo operujesz od początku sformułowaniem "WinRE".

 

O nie miła Pani. Żadnej błednej odpowiedzi nie dałem. Błedna odpowiedź miałaby miejsce, wtedy gdybym podał link do pięknego jak malowanie Windowsa7. Czyściutkiego bez craców i przeróbek. Chcesz? Zaraz mogę dać.

 

Pytam ponownie: wyjaśnij mi do czego tu podajesz WinRE i mówisz:

 

To nie problem. Mozna pobrać Winre dla swojego sytem (32 bit lub 64) nagrać na płytę i naprawiać.

 

Czyli: jak problem ma on naprawić z poziomu WinRE, czym? Metoda = jaka?

 

Tak nawiasem mówiąc to te płyty z WinRE też są nielegalne. Zdajesz sobie z tego sprawę oczywiście? Podajemy je na forum w wyjątkowych przypadkach, ale to są wszystko pirackie płyty i MS konsekwentnie usuwa wszystkie linki, dlatego też płyty NeoSmart z WinRE są teraz płatne.

 

Może ustalmy jedno - pozyczyć od kogoś płyte i wykonać naprawę to nie jest awykonalne. Podobnie jak skopiowanie swoich danych i przywrócenie systemu z Recovery. Za błedy (bo się nie zrobiło kopii Recovery czasem trzeba płacić.

 

Acha, czyli teraz o pożyczaniu płyty mowa. :P

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Acha, czyli teraz o pożyczaniu płyty mowa. :P

 

Po co naprawa jak mozna przywrócić system z Recovery? po co się kopać z koniem? A dlaczego nie pożyczyć płyty? Sam na to nie wpadł? :P

 

 

To skoro nie wiesz nawet co to za płyta, to tym bardziej dziwne jej podawanie. Nie sądzisz? Ale ja sądzę, że dobrze wiesz co to za płyta, bo operujesz od początku sformułowaniem "WinRE".

 

Mało mnie obchodzi co ludzie zamieszczają na swoich stronkach. Nie mam obowiązku sprawdzać zawartości wszystkich linków.

 

Tak nawiasem mówiąc to te płyty z WinRE też są nielegalne. Zdajesz sobie z tego sprawę oczywiście?

Tak, zdaję sobie z tego sprawę.

A czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że ten temat, tak naprawdę powinien wylądować w Koszu? A wiesz czemu? Bo to jest temat o beztroskim korzystaniu z lapka z preinstalowanym systemem, gdzie osoba użytkująca laptop nawet nie wykonała podstawowej rzeczy jak kopia partycji Recovery.

Odnośnik do komentarza

Niech se przywraca system z Recovery.

Jak wspomniałem bardzo lubię swoje dane, a recovery ślicznie je usuwa (sprawdzałem zanim popsułem). Poza tym że system się nie aktualizuje działa całkiem sprawnie, więc sprawa nie jest paląca...

 

Może ustalmy jedno - pozyczyć od kogoś płyte i wykonać naprawę to nie jest awykonalne. Podobnie jak skopiowanie swoich danych i przywrócenie systemu z Recovery. Za błedy (bo się nie zrobiło kopii Recovery czasem trzeba płacić.

Nikt z moich znajomych (alfanumerycznie "0") nie posiada systemu windows 7 na DVD bo tylko 2 ma stacjonarki (linux i XP :P), o wersji 7 HE 32-bit nie wspomnę.

Co do recovery to wiem, że moja wina ale człowiek uczy się na błędach. Poprzedni laptop miałem z systemem na płycie i w tej chwili mam recovery nieaktywne bo podzieliłem partycje systemową na dwie co nie spodobało się guzikowi od recovery, który teraz włącza komputer :P

A le to także nie jest problemem bo jak dorwę dysk powyżej 400GB to sobie recovery naprawie.

 

edit: Beztroskie korzystanie z lapka z preinstalowanym systemem tak się właśnie kończy...ale ja z takim mam do czynienia pierwszy raz. Jeśli więc nie chcesz mi pomóc z moim problemem bez naruszania struktury moich prywatnych danych to trudno, dopóki system będzie działać (lub nie kupię dysku zewnętrznego) nie będę mieć SP1. Szukałem rozwiązań w google na własną rękę około 2 tyg. i sam sobie nie poradziłem dlatego zwróciłem się o pomoc na forum gdzie są ludzie, którzy podobne problemy kilkukrotnie rozwiązali z sukcesem, więc może i tym razem się uda.

Odnośnik do komentarza
Jak wspomniałem bardzo lubię swoje dane, a recovery ślicznie je usuwa

 

pierdu pierdu halabardu - widać że nigdy nie korzystałeś z tej funkcji. Poza tym nawet nie podajesz co to za lapek? Pendrajwa i innych dysków przenośnych na których możesz skopiować swoje jakże cenne dane też pewnie nie masz?

 

w tej chwili mam recovery nieaktywne bo podzieliłem partycje systemową na dwie co nie spodobało się guzikowi od recovery, który teraz włącza komputer

 

Trzeba aktywować partycję Recovery (ustawić jako aktywną) i wtedy zadziała magiczny pstryczek elektryczek.

Odnośnik do komentarza

pierdu pierdu halabardu - widać że nigdy nie korzystałeś z tej funkcji. Poza tym nawet nie podajesz co to za lapek? Pendrajwa i innych dysków przenośnych na których możesz skopiować swoje jakże cenne dane też pewnie nie masz?

 

Trzeba aktywować partycję Recovery (ustawić jako aktywną) i wtedy zadziała magiczny pstryczek elektryczek.

 

Laptop Levovo Y550 co nie jest chyba zbytnio istotne.

Operacje na partycjach wolę przeprowadzać z zabezpieczonymi danymi (co uważam za rozsądne)

Mam dysk ssd 64GB i pendrive 8GB i 4GB co daje zbyt małą ilość.

Używałem tej funkcji raz, jakieś dwa tygodnie po kupnie w celu podziału partycji po przywróceniu do stanu fabrycznego (po recovery zachowywał się identycznie jak po wyjęciu z pudełka)

Odnośnik do komentarza

Efilon

 

Jak mówię wyżej, szukam łaty KB983590. Nie podejmuj na razie innych działań.

 

 

Belfegor

 

Mało mnie obchodzi co ludzie zamieszczają na swoich stronkach. Nie mam obowiązku sprawdzać zawartości wszystkich linków.

 

Pomijając już, że to co mówisz jest nie na miejscu (nonszalancja w podawaniu linków bez weryfikacji), nie rozumiem teraz tłumaczeń o "obowiązku sprawdzania zawartości" i do czego Ty właściwie zmierzasz. Płyta na stronie Traxtera jest dokładnie tym co mu opisałeś jako "WinRE". WinRE Windows 7 nie ma Reperacji nakładkowej, nigdy nie miało i to na żadnym nośniku (ani pełna DVD instalacyjna, ani płyty tylko z WinRE). Ta funkcja jest dopiero w WinRE Windows 8 (moduł "Odśwież komputer"), moduł Windows 8 nie może być użyty na Windows 7.

 

 

A czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że ten temat, tak naprawdę powinien wylądować w Koszu? A wiesz czemu? Bo to jest temat o beztroskim korzystaniu z lapka z preinstalowanym systemem, gdzie osoba użytkująca laptop nawet nie wykonała podstawowej rzeczy jak kopia partycji Recovery.

 

Nie wierzę w to co czytam. To tak jakbyś powiedział, że osoba wyszła z mokrą głową zimą bez czapki, jest sama sobie winna i nie należy jej się pomoc medyczna.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam limitowany net. Nie gadaj mi o nonszalancji.

Pomoc medyczna - jest w dziale pomocy dorażnej.

Dział pomocy doraźnej należy do: "Diagnostyka malware - Centrum bezpieczeństwa" więc chyba jednak ten problem się tam nie kwalifikuje.

Ten portal w logo ma: "fixitpc.pl Profesjonalna pomoc techniczna" a Twoje wypowiedzi przykro mi powiedzieć ale poza biciem piany nie wnoszą nic więcej niż pomoc techniczna microsoftu, która albo zawiera błędy merytoryczne albo sprowadza się do reinstalacji. Skoro masz limitowany net to proszę Cię uprzejmie o nie marnowanie kB w mojej sprawie. Dziękuję.

 

Efilon

 

Jak mówię wyżej, szukam łaty KB983590. Nie podejmuj na razie innych działań.

Nic już nie robie od momentu wysłania loga.

Odnośnik do komentarza
Po restarcie w Windows Update nie było do wybrania SP1 (jest 12 ważnych i IE 9)

 

A było wcześniej? Upewnij się, że nie masz żadnych innnych łat do pobrania (ani wiszących w oczekiwaniu na instalację, ani jeszcze nie pobranych), tzn. zainstaluj co podaje Windows Update ("jest 12 ważnych i IE 9") + restart, zapuść ponowne wyszukiwanie w Windows Update. Jeśli coś będzie znów do instalacji, zainstaluj + restart i ponowne szukanie Windows Update.

 

 

sciągnąłem Windows_Win7SP1.7601.17514.101119-1850.X86CHK.Symbols.msi ze strony microsoftu ale on zamiast instalować daje mi wybór naprawy, usunięcia i modyfikowania. Co z tym fantem zrobić?

 

Zła paczka. Pobrałeś symbole do debugera. Instalator SP1 dla systemu 32-bit to windows6.1-KB976932-X86.exe. Na razie to opuść, sprawdź co mówię powyżej. SP1 może nie być proponowany, dopóki nie zostaną w pierwszej kolejności zainstalowane inne łaty, niektóre muszą być nałożone przed SP1.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...