Skocz do zawartości

Połączenie kablem LAN dwóch routerów Pentagram


martinman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Moim dostawcą internetu jest Orange i chcę połączyć kablem LAN dwa routery Pentagram, bo na piętrze słabo mi łapie neta bezprzewodowo.

W związku z tym mam pytanie....jak mam skonfigurować dwa routery Pentagram :

1. P6331-42 - znajduje się na parterze i jest do niego podpięty kabel telefoniczny

2. P6352 - na piętrze.

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spinasz kablem Ethernet dwa porty LAN routerów. Na tym drugim wyłączasz DHCP, robisz z niego de facto sam switch.

 

Pisałem o tym szerzej, tylko nie na przykładzie Pentagramów:

https://www.fixitpc.pl/topic/5190-laczenie-routerow-w-jedna-siec/

 

Nawiasem, pokaż statystyki ADSL z pierwszego routera, to ocenimy, ile można by Internetu od Orange wycisnąć.

Odnośnik do komentarza

Tłumienie dobre, pozwalałoby na jakieś 12 - 14 Mb/s downloadu, jednak SNR Margin dosyć niski, bliski granicznemu, czyli 6 dB. Może być co prawda sztucznie przy pomocy mocy nadawania, ale to raczej nie ten przypadek. Duża liczba błędów FEC, które mogą świadczyć, że jest problem z łączem, ewentualnie kable do Ciebie są bardzo słabe.

 

Jak będzie Ci się kończyć umowa, to proponuję opcję "do 10 Mb/s" i obserwowanie efektów. Może coś zrobią i zostanie pełne 10 Mb/s, a może do akcji wkroczy DLM i ustabilizuje łącze na obecne 6 Mb/s. Migracji niżej raczej się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...