Skocz do zawartości

Blue scren i 0x00000076 oraz 0x000000cb


gorciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku witam wszystkich!

Jestem zupełnie zielony w dziedzinie komputerów, więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość :mellow:

 

Wszystko zaczęło się pomiędzy świętami a Nowym Rokiem. Błąd jak w tytule - najpierw blue sren i 0x00000076 pojawił się podczas instalacji windows update (ważna aktualizacja) oraz instalacji programu do "robienia" kalendarzy (fottokreator z fotto.pl). Ten programik pytał o microsoft framework 1.1 czy zainstalować na co się kliknąłem tak. Po tym wyskoczył niebieski ekranik i reset. Kompa można było uruchomić tylko w trybie awaryjnym.

Znalazłem w sieci pomoc:

Follow the instructions to resolve the error: "0x00000076 Process locked pages":

Click "Start’ then click "Run’.

Type "regedit’ then press "Enter’.

Use Registry Editor (Regedt32.exe for Vista) to view the following registry key:

HKLMSYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory Management

Add the following registry value:

Value Name: TrackLockedPages

Value Type: REG_DWORD

Value Data: 1

Radix: hexadecimal

Restart your computer.

co uczyniłem i pojawił sie kolejny blue scren tym razem z błędem 0x000000CB.

 

Znalazłem na stronie support microsoft taki problem http://support.micro...om/kb/979742/pl , ale niestety nie mogę zainstalować poprawki, ponieważ w awaryjnym nie działa instalator windows a w trybie normalnym niebieski ekranik wyskakuje zaraz po załadowaniu się windowsa.

 

Przywracanie systemu nie działa, nie wiem dlaczego. Jestem zielony jak pisałem w tych sprawach, ale jak mi ktoś wytłumaczy łopatologicznie co zrobić, aby dostarczyć Wam raportów diagnostycznych to może rozwikłamy zagadkę. Nie mam nikogo kto mógły mi pomóc a rady typu "formatuj i instaluj od nowa" wolałbym potraktować jako ostateczność.

 

Aaa ostatnio zauważyłem podczas uruchamiania, że pokazuje mi info o pamięci 3GB a w nawiasie zainstalowano 4GB.

Poniżej wklejam info o systemie (to co ja umiem znależć).

Nazwa systemu operacyjnego Microsoft® Windows Vista™ Home Premium

Wersja 6.0.6001 Service Pack 1 Kompilacja 6001

Dodatkowy opis systemu operacyjnego Niedostępne

Producent systemu operacyjnego Microsoft Corporation

Nazwa systemu KAROLKASEBEK

Producent systemu VOBIS

Model systemu System Product Name

Typ systemu X86-based PC

Procesor Intel® Core™2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz, 2199 MHz, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 2

Wersja/data systemu BIOS Phoenix Technologies, LTD ASUS P5VD2-VM/SI, VIA P4M900/VT8237A, BIOS:0103(26-01-2007), 2007-05-11

Wersja SMBIOS 2.4

Katalog systemu Windows C:\Windows

Katalog systemowy C:\Windows\system32

Urządzenie rozruchowe \Device\HarddiskVolume1

Ustawienia regionalne Polska

Warstwa abstrakcji sprzętu Wersja = "6.0.6001.18000"

Nazwa użytkownika KAROLKASEBEK\Właściciel

Strefa czasowa Środkowoeuropejski czas stand.

Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM) 4,00 GB

Całkowita pamięć fizyczna 2,93 GB

Dostępna pamięć fizyczna 2,13 GB

Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej 6,07 GB

Dostępna pamięć wirtualna 5,46 GB

Obszar pliku strony 3,23 GB

Plik strony C:\pagefile.sys

 

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Aaa ostatnio zauważyłem podczas uruchamiania, że pokazuje mi info o pamięci 3GB a w nawiasie zainstalowano 4GB.

Pierwsza sprawa, jeżeli masz system 32-bitowy to nie będzie wykrywał więcej pamięci jak masz teraz.

Odnośnie błędu, możliwe że jest to wina jakiegoś sterownika, w awaryjnym wejdź do menadżera urządzeń (Panel sterowani>System>Menadżer urządzeń), sprawdź czy nie ma tam jakichś znaków zapytania czy wykrzykników, jeżeli są to trzeba dane urządzenie odinstalować lub zaktualizować sterownik.

Odnośnik do komentarza

Zadziałało choć tylko raz - sp2 zaistalowany choć BlueScreen po uruchomieniu w normalnym trybie nadal jest :angry:

 

Kod błędu nadal taki sam, ale spisałem coś jeszcze BHDrvx86.sys - Adress 9813DD0A base at 9809D000, DateStamp 5080c48d (mam foto jaby co).

 

Łatki, którą znalazłem niby na mój przypadek nie mogę zainstalować, bo znów info o braku instalatora windows w awaryjnym (mimo włączonego safeMSI).

Znów jestem w punkcie wyjścia :wacko:

 

Nadal proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

OTL.Txt

dołączam logi z OTLPE

 

To jest sterownik od Nortona, w Twoim przypadku Nortona 360.

Odinstaluj go za pomocą narzędzia Norton Removal Tool: https://www-secure.s...0071130124653EN

 

może masz rację, bo jak N360 się uruchomił dość szybko to i ekranik się pojawił równo z początkiem jego pracy, a gdy zacząłem "coś klikać" opóźniając start N360 to ekranik był spóźniony.

 

poczekam jednak z usunięciem nortona. Zobaczymy co "rozszyfrują z logów".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...