Skocz do zawartości

Problemy z aktualizacją i aktywacją


CoUsT

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jakoś mnie naszło na skanowanie systemu.

Odpaliłem CCleaner, Odkurzacz, kilka innych programów, wyczyściłem i zdefragmentowałem rejestry... Odpaliłem Kaspersky'iego na pełnym skanowaniu i przez 10 minut dostawałem komunikaty o HiddenObject.Multi.Generic. Pliki znajdowały się na C:\ w dziwnych folderach typu "asdifuarogafghZzz.zzz.zzz.zzz".

Charakterystyczne jest te "Zzz.zzz.zzz.zzz". Były dwa takie foldery, najpierw pomieszane literki, a na końcu "Zzz.zzz.zzz.zzz" oraz "Zzz..zzz.zzz.zzz". W folderach masa plików "Zzz.zzz.zzz.zzz" "Zzz..zzz.zzz.zzz" "Zzz...zzz.zzz.zzz" "Zzz.zzz..zzz.zzz" itd.

Wszystkie pliki jak dobrze pamiętam 6kb lub 10kb.

Było ich 2975, ale pewnie już jest znacznie więcej...

 

________________________________________________________________________________

 

Tak przy okazji, to zmieniałem płytę główną, bo się spaliła.

Teraz pisze, by aktywować Windowsa Vistę, ale się nie da.

Tu pytanie - da się jakoś pobrać Service Pack 2 na moją Vistę?

Bo posiadam Service Pack'a 1, a potrzeba mi np. Net Frameworka 3.5 oraz 4.0 gdzie nie idzie ich zainstalować.

 

 

Tutaj logi:

 

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.5

Windows Vista (UAC is enabled)

Out of date service pack!!

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Kaspersky Anti-Virus 2010

Panda Cloud Antivirus

Antivirus up to date! (On Access scanning disabled!)

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Spybot - Search & Destroy

CCleaner

Java 6 Update 21

Java 6 Update 4

Java 6 Update 7

Out of date Java installed!

Adobe Flash Player 10.1.82.76

Adobe Reader 9.3.3 - Polish

Mozilla Firefox (3.6.8)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Spybot Teatimer.exe is disabled!

Panda Security Panda Cloud Antivirus PSANHost.exe

````````````````````````````````

DNS Vulnerability Check:

GREAT! (Not vulnerable to DNS cache poisoning)

 

``````````End of Log````````````

 

 

 

 

Skan z OTS'a w załączniku - można zauważyć, że dużo gram. ;)

OTS.Txt

Edytowane przez picasso
Temat tak dalece odbiegł od infekcji, że jedzie do działu Vista. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Landuss

 

Tu jest system 64-bit. GMER odpada. Poza tym, OTS może być, to jest to samo co OTL z Extras (a nawet więcej). Nie ma potrzeby zmuszać użytkownika, by wytwarzał raport o takim samym charakterze. Przecież dowiemy się tego samego, co za różnica którym.

 

 

CoUsT

 

Ja w raporcie nie widzę żadnych znaków infekcji. Mam tylko uwagi w kwestii zainstalowanego oprogramowania:

 

  • Spybota możesz odinstalować, przecież już masz wbudowany w system Windows Defender zapewniający rezydenta i wiele funkcji z zakresu Spybota, a uzupełnieniem na żądanie znacznie lepszy skaner Malwarebytes' Anti-Malware.
  • Do demontażu SpeedFan (stara wersja, która zainstalowała 32-bitowy sterownik).
  • Pozbądź się też śmietków z przeglądarek. Rozszerzenie WinAmp Toolbar wymontuj z Firefox. Zaś czyszczenie odpadków po DAEMON Tools Toolbar i Crawler Search z Internet Explorer możesz wykonać za pomocą Autoruns.
  • I zaadresowanie zgłoszeń w SecurityCheck, czyli aktualizacja Java.

Odpaliłem Kaspersky'iego na pełnym skanowaniu i przez 10 minut dostawałem komunikaty o HiddenObject.Multi.Generic. Pliki znajdowały się na C:\ w dziwnych folderach typu "asdifuarogafghZzz.zzz.zzz.zzz".

Charakterystyczne jest te "Zzz.zzz.zzz.zzz". Były dwa takie foldery, najpierw pomieszane literki, a na końcu "Zzz.zzz.zzz.zzz" oraz "Zzz..zzz.zzz.zzz". W folderach masa plików "Zzz.zzz.zzz.zzz" "Zzz..zzz.zzz.zzz" "Zzz...zzz.zzz.zzz" "Zzz.zzz..zzz.zzz" itd.

Wszystkie pliki jak dobrze pamiętam 6kb lub 10kb.

Było ich 2975, ale pewnie już jest znacznie więcej...

 

Przeklej przykładowy fragment raportu z Kasperskiego jak to wyglądało 1:1. Do niczego tego na razie nie potrafię przypasować.

 

Tak przy okazji, to zmieniałem płytę główną, bo się spaliła.

Teraz pisze, by aktywować Windowsa Vistę, ale się nie da.

 

Zaszła tu poważna zmiana sprzętowa (mająca znaczenie dla aktywacji). Microsoft na ten temat: KB925616. Jeśli nie działają metody standardowe, należy skontaktować się bezpośrednio z obsługą MS i wykonać aktywację telefoniczną.

 

Tu pytanie - da się jakoś pobrać Service Pack 2 na moją Vistę?

Bo posiadam Service Pack'a 1, a potrzeba mi np. Net Frameworka 3.5 oraz 4.0 gdzie nie idzie ich zainstalować.

 

vs.

 

[Files - No Company Name]

Windows6.0-KB948465-X64.exe -> C:\Users\Maciej\Desktop\Windows6.0-KB948465-X64.exe -> [2010-09-26 13:47:42 | 000,000,000 | ---- | C] ()

Windows6.0-KB948465-X64.exe.part -> C:\Users\Maciej\Desktop\Windows6.0-KB948465-X64.exe.part -> [2010-09-26 13:47:39 | 141,043,908 | ---- | C] ()

 

1. Widzę, że już zacząłeś pobierać pełny instalator SP2 (czyli to co podaje Landuss), bo w logu stoi napoczęty plik. Pytaniem jest więc: co się dzieje, czy nie możesz SP2 pobrać do końca czy może zainstalować? Jeśli są problemy instalacyjne: podaj dokładny opis jak to wygląda, jaki kod błędu.

 

2. .NET Framework 4.0 - wyjaśnij o co Ci chodzi, bo .NET jest na liście zainstalowanych aplikacji:

 

 -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ -> 

{8E34682C-8118-31F1-BC4C-98CD9675E1C2} -> Microsoft .NET Framework 4 Extended

{8E5DA9A6-7A9F-3A6F-BC5C-D6CBCA6A29C7} -> Microsoft .NET Framework 4 Extended PLK Language Pack

{A49402DD-2781-3782-B0CF-52BDA349E3F3} -> Microsoft .NET Framework 4 Client Profile PLK Language Pack

{F5B09CFD-F0B2-36AF-8DF4-1DF6B63FC7B4} -> Microsoft .NET Framework 4 Client Profile

Microsoft .NET Framework 4 Client Profile -> Microsoft .NET Framework 4 Client Profile

Microsoft .NET Framework 4 Client Profile PLK Language Pack -> Polski pakiet językowy dla programu Microsoft .NET Framework 4 Client Profile

Microsoft .NET Framework 4 Extended -> Microsoft .NET Framework 4 Extended

Microsoft .NET Framework 4 Extended PLK Language Pack -> Polski pakiet językowy dla programu Microsoft .NET Framework 4 Extended

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To piszę już po kolei:

 

  • Spybota możesz odinstalować, przecież już masz wbudowany w system Windows Defender zapewniający rezydenta i wiele funkcji z zakresu Spybota, a uzupełnieniem na żądanie znacznie lepszy skaner Malwarebytes' Anti-Malware.

 

Gotowe.

Logi szybkiego skanowania:

 

Malwarebytes' Anti-Malware 1.46

www.malwarebytes.org

 

Wersja bazy: 4698

 

Windows 6.0.6001 Service Pack 1

Internet Explorer 8.0.6001.18813

 

2010-09-26 19:22:55

mbam-log-2010-09-26 (19-22-55).txt

 

Typ skanowania: Szybkie skanowanie

Przeskanowano obiektów: 152141

Upłynęło: 12 minut(y), 10 sekund(y)

 

Zainfekowanych procesów w pamięci: 0

Zainfekowanych modułów w pamięci: 0

Zainfekowanych kluczy rejestru: 0

Zainfekowanych wartości rejestru: 0

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 0

Zainfekowanych folderów: 0

Zainfekowanych plików: 0

 

Zainfekowanych procesów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych modułów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych kluczy rejestru:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych wartości rejestru:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych folderów:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych plików:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Logi z pełnego skanowania wstawię zaraz, jak się skończy.

 

  • Do demontażu SpeedFan (stara wersja, która zainstalowała 32-bitowy sterownik).

 

Możesz jakoś objaśnić jak to wykonać?

Jedyne co zrobiłem, to usunąłem z Panelu Sterowania. Chyba, że właśnie o to chodziło. :)

 

  • Pozbądź się też śmietków z przeglądarek. Rozszerzenie WinAmp Toolbar wymontuj z Firefox. Zaś czyszczenie odpadków po DAEMON Tools Toolbar i Crawler Search z Internet Explorer możesz wykonać za pomocą Autoruns

.

 

Wywalone.

 

  • I zaadresowanie zgłoszeń w SecurityCheck, czyli aktualizacja Java.

 

To znaczy?

Chciałem zaaktualizować, ale pokazało się, że mam najnowszą wersję Javy.

 

Przeklej przykładowy fragment raporty z Kasperskiego jak to wyglądało 1:1. Do niczego tego na razie nie potrafię przypasować.

 

Jutro zrobię pełny skan i dam screena oraz odpowiednie informacje jak to wygląda.

 

Zaszła tu poważna zmiana sprzętowa (mająca znaczenie dla aktywacji). Microsoft na ten temat: KB925616. Jeśli nie działają metody standardowe, należy skontaktować się bezpośrednio z obsługą MS i wykonać aktywację telefoniczną.

 

Porozmawiam sobie jutro. :)

Tylko tam jest napisane, że należy dokonać ponownej aktywacji w ciągu 3 dni, więc nie wiem jak to będzie...

 

1. Widzę, że już zacząłeś pobierać pełny instalator SP2 (czyli to co podaje Landuss), bo w logu stoi napoczęty plik. Pytaniem jest więc: co się dzieje, czy nie możesz SP2 pobrać do końca czy może zainstalować? Jeśli są problemy instalacyjne: podaj dokładny opis jak to wygląda, jaki kod błędu.

 

2. .NET Framework 4.0 - wyjaśnij o co Ci chodzi, bo .NET jest na liście zainstalowanych aplikacji:

 

1. Tak, pobrałem SP 2, ale przydarzyła mi się niespodzianka, czyli to co zawsze - error :)

Ja już jestem do tego przyzwyczajony... Co chcę instalować do Windowsa - Error.

To zaczęło się już dawno temu, ale wtedy Windows Update przestał działać... Teraz nic do Windowsa nie da się zrobić.

 

2. To tylko tak jakby "złudzenie".

Jak pisałem wyżej - przy próbie instalacji .NET Framework 3.5 lub 4.0 wyskakują błędy.

Przy 4.0 nie pamiętam czy wyskakuje, mimo tego i tak nie jest on zainstalowany... Przykładem tego jest próba włączenia aplikacji korzystającej z .NET Framework'a 4.0.

Wyskakujący błąd to:

 

Aby uruchomić tę aplikację, najpierw trzeba zainstalować jedną z następujących wersji platformy .NET Framework:

v.4.0.30319

Skontaktuj się w wydawcą aplikacji, aby dowiedzieć się, jak uzyskać

odpowiednią wersję platformy .NET Framework.

 

Jak coś będzie jeszcze potrzeba, za zapomniałem, to szybko zaraz zedytuję. :)

 

A może lepszym rozwiązaniem będzie formatowanie dysków? Kolega ma XP (niestety pirat :) ), więc nie będzie problemów ze znalezieniem systemu.

Wgrałoby się wszystko, co niezbędne, a problemy poszłyby daleko w las, dodatkowo miałbym pewność, że nie ma wirusów.

 

Tylko jeżeli zdecydowalibyśmy się na to, to potrzebował bym pomocy z formatowaniem, bo nigdy jeszcze nie formatowałem dysków. :)

Odnośnik do komentarza
Tylko tam jest napisane, że należy dokonać ponownej aktywacji w ciągu 3 dni, więc nie wiem jak to będzie...

 

Nie. Tam jest napisane, że problem się pojawia, jeśli nie wykonano aktywacji do 3 dni po zajściu zmian:

 

This problem may occur for one or more of the following reasons:

* Windows Vista detects that the hardware on your computer has changed significantly and that you did not reactivate Windows Vista within the 3-day grace period for re-activation.

 

Możesz jakoś objaśnić jak to wykonać?

Jedyne co zrobiłem, to usunąłem z Panelu Sterowania. Chyba, że właśnie o to chodziło. :)

 

Dokładnie o to mi chodziło. Deinstalacja powinna usunąć także sterownik narzędzia.

 

To znaczy?

Chciałem zaaktualizować, ale pokazało się, że mam najnowszą wersję Javy.

 

Chodzi o to, że są tu także przestarzałe wersje do usunięcia. Pozbądź się ich. Ewentualnie możesz zastosować także zbiorczy usuwacz JavaRa (wg changeloga najnowsza wersja beta ma support dla x64), a po tym nadpisać nową Java.

 

Ja już jestem do tego przyzwyczajony... Co chcę instalować do Windowsa - Error.

 

Ale jaki error? Jest tu tysiące możliwości dlaczego nie można czegoś w Windows zainstalować z aktualizacji. Wstępnie, nie znając w ogóle precyzyjnego błędu, mogę jedynie nakierować na ogólnikowe metody naprawcze przy problemach z instalacją aktualizacji: Problematyka Windows Update w Vista. W temacie różne automatyczne narzędzia naprawcze.

 

2. To tylko tak jakby "złudzenie".

Jak pisałem wyżej - przy próbie instalacji .NET Framework 3.5 lub 4.0 wyskakują błędy.

Przy 4.0 nie pamiętam czy wyskakuje, mimo tego i tak nie jest on zainstalowany... Przykładem tego jest próba włączenia aplikacji korzystającej z .NET Framework'a 4.0.

Wyskakujący błąd to:

 

Nie wiem czy "złudzenie", oceniam co jest w logach, produkt figuruje jako zamontowany. W tym przypadku może należy użyć .NET Framework CleanUp i usunąć z systemu wszystkie wtórnie nadinstalowane wersje.

 

A może lepszym rozwiązaniem będzie formatowanie dysków? Kolega ma XP (niestety pirat :) ), więc nie będzie problemów ze znalezieniem systemu.

 

A kysz. Powrót do architektury sprzed ... 9 lat? XP to przestarzały system, nawet po załataniu przedstawiający dużo do życzenia w kwestii zabezpieczeń, a sam MS już powolutku się wycofuje ze wsparcia. I jeszcze pirat...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

JavaRa zaraz pobiorę i pousuwam Javy oraz zainstaluję najnowszą. :)

 

Error zaraz podam, pobieram właśnie SP2 i przepiszę błąd instalacji.

 

.NET Framework CleanUp już używałem, ale nadal to samo.

 

A co do XP, to na szybkiego nie mogę załatwić sobie systemu operacyjnego (gdybyśmy podjęli się formatowania systemu).

 

Tak przy okazji, to Malwarebytes' Anti-Malware wykrył mi już 2 infekcję. Logi z MBAM, tym razem pełny skan:

 

 

Malwarebytes' Anti-Malware 1.46

www.malwarebytes.org

 

Wersja bazy: 4698

 

Windows 6.0.6001 Service Pack 1

Internet Explorer 8.0.6001.18813

 

2010-09-26 23:04:29

mbam-log-2010-09-26 (23-04-29).txt

 

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|D:\|E:\|F:\|H:\|I:\|K:\|L:\|)

Przeskanowano obiektów: 362937

Upłynęło: 3 godzin(y), 21 minut(y), 11 sekund(y)

 

Zainfekowanych procesów w pamięci: 0

Zainfekowanych modułów w pamięci: 0

Zainfekowanych kluczy rejestru: 0

Zainfekowanych wartości rejestru: 0

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 0

Zainfekowanych folderów: 0

Zainfekowanych plików: 4

 

Zainfekowanych procesów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych modułów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych kluczy rejestru:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych wartości rejestru:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych folderów:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych plików:

C:\Program Files (x86)\Panda Security\Panda Cloud Antivirus\Kosz\BaDBoYv4.2.exe (Trojan.Armin) -> Quarantined and deleted successfully.

C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\ubiorbitapi_r2.dll (Trojan.Agent.CK) -> Quarantined and deleted successfully.

C:\Users\Maciej\Desktop\Programy\ECC 5.2\ECC 5.2\ECC.exe (Spyware.OnlineGames) -> Quarantined and deleted successfully.

C:\Users\Maciej\Desktop\Programy\super-simple-wall-v46\S S Wall v4.6.exe (Spyware.OnlineGames) -> Quarantined and deleted successfully.

 

 

 

Logi z JavaRa:

 

 

JavaRa 1.16 Removal Log.

 

Report follows after line.

 

------------------------------------

 

The JavaRa removal process was started on Sun Sep 26 19:58:27 2010

 

Found and removed: C:\Program Files (x86)\Java\jre1.6.0_04

 

Found and removed: C:\Program Files (x86)\Java\jre1.6.0_07

 

Found and removed: C:\Users\Maciej\AppData\LocalLow\Sun\Java\jre1.6.0_13

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0000-0000-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0000-0001-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0000-0002-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0000-0003-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0000-0004-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0000-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0001-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0002-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0003-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0004-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0005-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0006-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0007-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0008-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0009-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0010-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0011-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0012-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0013-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0014-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0000-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0001-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0002-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0003-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0004-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0005-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0006-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0000-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0001-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0002-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0003-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0004-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0005-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0006-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0000-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0001-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0002-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0003-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0004-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0005-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0006-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0007-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0008-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0009-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0010-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0011-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0012-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0013-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0014-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0015-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0016-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0017-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0018-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0019-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0016-0000-0020-ABCDEFFEDCBC}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\JavaPlugin.160_04

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\JavaPlugin.160_07

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Plug-in\1.6.0_04

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Plug-in\1.6.0_07

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Runtime Environment\1.6.0_04

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Runtime Environment\1.6.0_07

 

Found and removed: SOFTWARE\Microsoft\Code Store Database\Distribution Units\{CAFEEFAC-0016-0000-0004-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Microsoft\Code Store Database\Distribution Units\{CAFEEFAC-0016-0000-0007-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160040}

 

Found and removed: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160070}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0000-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0001-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0002-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0003-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0004-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0005-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0006-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0007-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0000-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0001-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0002-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0003-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0004-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0005-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0006-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0001-0007-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0000-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0001-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0002-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0003-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0004-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0005-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0006-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0007-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0008-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0009-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0010-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0011-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0012-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0013-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0014-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0015-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0016-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0000-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0001-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0002-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0003-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0004-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0005-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0006-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0007-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0008-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0009-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0010-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0011-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0012-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0013-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0014-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0015-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0014-0002-0016-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Web Start\1.0.1

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Web Start\1.0.1_02

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Web Start\1.0.1_03

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Web Start\1.0.1_04

 

Found and removed: Software\Classes\JavaPlugin.160_04

 

Found and removed: Software\Classes\JavaPlugin.160_07

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0000-0003-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0000-0004-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0000-0005-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Web Start\1.2

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Web Start\1.2.0_01

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Web Start\1.6.0_04

 

Found and removed: SOFTWARE\JavaSoft\Java Web Start\1.6.0_07

 

Found and removed: Software\JavaSoft\Java2D\1.6.0_07

 

Found and removed: Software\JavaSoft\Java Runtime Environment\1.6.0_11

 

Found and removed: Software\JavaSoft\Java Runtime Environment\1.6.0_15

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0015-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: SOFTWARE\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0015-0000-0016-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0000-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0001-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0001-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0002-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0002-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0003-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0003-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0004-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0004-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0005-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0005-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0006-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0006-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0007-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0007-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0008-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0008-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0009-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0009-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0010-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0010-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0011-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0011-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0012-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0012-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0013-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0013-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0014-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0014-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0015-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0015-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0016-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0016-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0017-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0017-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0018-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0018-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0019-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0019-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0020-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0020-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0021-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0021-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0022-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0022-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0023-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0023-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0024-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0024-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0025-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0025-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0026-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0026-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0027-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0027-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0028-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0028-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0029-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0029-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0030-ABCDEFFEDCBA}

 

Found and removed: Software\Classes\CLSID\{CAFEEFAC-0013-0001-0030-ABCDEFFEDCBB}

 

Found and removed: SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608500}

 

------------------------------------

 

Finished reporting.

 

 

 

 

 

@Edit

SP2 pobrany - teraz przypomniała mi się kolejna dziwna rzecz.

Podczas uruchamiania instalek lub innych takich plików w trybie administratora pliki się długo ładują.

Im większy plik, tym dłuższe ładowanie okienka z potwierdzeniem administratora.

Minutę temu uruchomiłem SP2 i jeszcze się nie uruchomił.

 

Błąd podczas instalacji SP2:

 

beznazwy2x.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/9775/beznazwy2x.jpg

Odnośnik do komentarza

"Określona usługa nie istnieje jako zainstalowana" (a co widać po kliku w "Szczegóły"?) = poproszę o log z OTL zrobiony na innej kondycji niż opisane w przyklejonym, czyli pokazujący wszystkie usługi Windows, bym miała pojęcie ilu usług brakuje, by dobrać ręczny fiks. W OTL ustaw sekcję Usługi na Wszystko, ale resztę sekcji na Brak a wyszukiwanie plików na Żadne.

 

PS. I nie stosuj tagu CODE, w tej wersji forum on ma kolorowanie wprowadzające małą czytelność obejmowanego tekstu. Jeśli chcesz mieć czystą planszę, użyj zamiennie CODEPLAIN.

Odnośnik do komentarza

Na liście usług brak najważniejszej usługi Instalator modułów systemu Windows (TrustedInstaller).

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TrustedInstaller]

"DisplayName"="@%SystemRoot%\\servicing\\TrustedInstaller.exe,-100"

"ImagePath"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,\

74,00,25,00,5c,00,73,00,65,00,72,00,76,00,69,00,63,00,69,00,6e,00,67,00,5c,\

00,54,00,72,00,75,00,73,00,74,00,65,00,64,00,49,00,6e,00,73,00,74,00,61,00,\

6c,00,6c,00,65,00,72,00,2e,00,65,00,78,00,65,00,00,00

"Description"="@%SystemRoot%\\servicing\\TrustedInstaller.exe,-101"

"ObjectName"="localSystem"

"ErrorControl"=dword:00000001

"Start"=dword:00000003

"Type"=dword:00000010

"ServiceSidType"=dword:00000001

"FailureActions"=hex:84,03,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,03,00,00,00,14,00,00,\

00,01,00,00,00,c0,d4,01,00,01,00,00,00,e0,93,04,00,00,00,00,00,00,00,00,00

"BlockTime"=dword:00002a30

"PreshutdownTimeout"=dword:0036ee80

"Group"="ProfSvc_Group"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TrustedInstaller\Security]

"Security"=hex:01,00,14,90,90,00,00,00,a0,00,00,00,14,00,00,00,34,00,00,00,02,\

00,20,00,01,00,00,00,02,c0,18,00,00,00,0c,00,01,02,00,00,00,00,00,05,20,00,\

00,00,20,02,00,00,02,00,5c,00,04,00,00,00,00,02,14,00,ff,01,0f,00,01,01,00,\

00,00,00,00,05,12,00,00,00,00,00,18,00,ff,01,02,00,01,02,00,00,00,00,00,05,\

20,00,00,00,20,02,00,00,00,00,14,00,8d,01,02,00,01,01,00,00,00,00,00,05,04,\

00,00,00,00,00,14,00,8d,01,02,00,01,01,00,00,00,00,00,05,06,00,00,00,01,02,\

00,00,00,00,00,05,20,00,00,00,20,02,00,00,01,02,00,00,00,00,00,05,20,00,00,\

00,20,02,00,00

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Start > w polu szukania wklep regedit > z PPM Uruchom jako Administrator > z menu Plik wybierz opcję Importu i wskaż plik FIX.REG. Po imporcie zresetuj system.

 

2. Sprawdźmy także czy masz w ogóle plik TrustedInstaller w systemie, a jeśli go nie będzie, plik dostarczę i podam instrukcje jak należy go wstawić. Uruchom SystemLook x64, w oknie wklej ten tekst:

 

:filefind

TrustedInstaller.exe

 

Kliknij w Look i czekaj na wyniki.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Dodane.

2. Logi:

 

SystemLook 04.09.10 by jpshortstuff

Log created at 22:08 on 26/09/2010 by Maciej

Administrator - Elevation successful

 

========== filefind ==========

 

Searching for "TrustedInstaller.exe"

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\b08b2e34e2dcabf120c2446b2941b27e\amd64_microsoft-windows-trustedinstaller_31bf3856ad364e35_6.0.6002.18005_none_ef17481402a5f27d\TrustedInstaller.exe --a---- 42496 bytes [13:28 11/09/2009] [07:10 11/04/2009] 66328B08EF5A9305D8EDE36B93930369

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-trustedinstaller_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16386_none_eaf50d0c0899165d\TrustedInstaller.exe --a---- 28160 bytes [09:14 02/11/2006] [11:16 02/11/2006] 53486A2CEF0DB7EC9496A8594011FD8F

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-trustedinstaller_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16609_none_eb4e92fc08557a4f\TrustedInstaller.exe --a---- 29184 bytes [15:57 19/04/2008] [15:57 19/04/2008] 168822F1B913FDB6C7E3D27BBC946200

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-trustedinstaller_31bf3856ad364e35_6.0.6000.20734_none_ebb2be91218fef39\TrustedInstaller.exe --a---- 29184 bytes [15:57 19/04/2008] [15:57 19/04/2008] 99165776C1EC002C8542501ADD13B959

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-trustedinstaller_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_ed2bcf0805842731\TrustedInstaller.exe --a---- 42496 bytes [21:16 19/05/2008] [08:00 19/01/2008] B8287F6B41B6921FFF87052EEB549D8C

 

-= EOF =-

 

Zaraz zrestartuję komputer :)

Odnośnik do komentarza

Pliku też nie ma, ale masz w systemie kopię tego pliku wyglądającą na prawidłową, gotową do przekopiowania w miejsce docelowe. Statusowi Vista SP1 odpowiada ta kopia:

 

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-trustedinstaller_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_ed2bcf0805842731\TrustedInstaller.exe --a---- 42496 bytes [21:16 19/05/2008] [08:00 19/01/2008] B8287F6B41B6921FFF87052EEB549D8C

 

 

1. Przekopiuj tymczasowo na Pulpit plik C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-trustedinstaller_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_ed2bcf0805842731\TrustedInstaller.exe.

 

2. Następnie jest wymagane tymczasowe przepisanie uprawnień dla katalogu C:\Windows\Servicing, gdzie ten plik ma zostać osadzony. Lektura: KLIK. W skrócie co masz zrobić: jako Właściciela masz przypisać grupę Administratorzy, następnie dla Administratorów zaptaszkować Pełną kontrolę. Nie rób tego rekursywnie, tzn. nie uzwględniaj podobiektów.

 

3. Wstawiasz z Pulpitu plik TrustedInstaller.exe do katalogu C:\Windows\Servicing.

 

4. Przywracasz domyślne uprawnienia, tzn. odkręcasz zmiany które poczyniłeś: zarówno dla katalogu Servicing, jak i wstawionego pliku TrustedInstaller.exe jako Właściciel ma figurować TrustedInstaller, a grupa Administratorów ma powrócić do mniejszych uprawnień Odczyt i wykonywanie (a nie Pełna kontrola).

 

Jeśli to wszystko się uda, restart systemu i spróbuj wykonać aktualizację systemu.

 

 

PS. A temat to przeniosę do działu Vista pod zmienioną nazwą. Tu bardziej temat naprawczy aniżeli infekcyjny.

 

.

Odnośnik do komentarza

Po restarcie systemu nie miałem internetu. W trybie awaryjnym z obsługą sieci też. Pewnie przypadkowo musiałem usunąć sterowniki karty sieciowej jakimś programem.

 

Mogę wiedzieć, co w takim przypadku robić?

 

Wiadomość wysyłam z telefonu, bo tu mam naszczęście w miarę dobry internet. :)

 

A czynności wyżej wymienione wykonam jutro po południu.

Odnośnik do komentarza

Hmmm? Nie widzę tu żadnej operacji tykającej tej sfery w sposób bezpośredni. Czy robiłeś coś więcej niż tu podane? Co masz na myśli z tym usuwaniem sterowników karty sieciowej? Jeśli brak sieci, to ja widzę na razie takie możliwości:

 

1. Interakcja antywirusów (Kaspersky Anti-Virus 2010 i Panda Cloud Antivirus) lub innego oprogramowania sieciowego (cFosSpeed / LogmeIn Hamachi). To wszystko krąży wokół ustawień sieci.

2. Nastąpiło jakieś uszkodzenie i można spróbować kombinacji z tych artykułów: KB299357 + KB811259.

 

Operacja z wstawianiem pliku TrustedInstaller nadal oczywiście aktualna.

Odnośnik do komentarza

Teraz jestem w szkole, ale jak tylko wrócę to zajmę się tym plikiem.

 

Może wykonam znowu skan OTL'a i dam screen z diagnozy?

Tylko jak dać logi i screena bez neta...

 

Zapomniałem napisać:

Wtedy co te ToolBar'y usuwałem, to wywaliłem kilka niepotrzebnych, usuniętych plików.

Nie wiem, czemu mi wykrywa Pandę, skoro ona sama nie działa, a być może i została usunięta.

Może wtedy wywaliłem przypadkowo coś istotnego?

 

Dodatkowo Hamachi nie używam i wyłączam jego proces w menadżerze, więc możnaby go usunąć.

Co do cFosSpeed, to miałem wersję trial, a teraz wyskakuje mi tylko komunikat, więc też do wywalenia na porządnie.

 

Antywirusy: Panda pisałem wyżej, a Kaspersky jak pracuje w tle (jest włączony) zabiera ~50% procesora, więc jest prawie zawsze wyłączony.

 

Dodam jeszce coś niepokojącego, bo svchost'y (głównie jeden, który zabiera najwięcej ramu - 100-150MB, gdzie reszta 10-40MB) też czasem zabierają procka. Jak się włączy czy tam uaktywni, to 5-15%, a czasem wcale.

Zwykle tego svchost'a wyłączam.

 

 

Edit: Już mi internet działa, co mnie strasznie zdziwiło.

Zamieszczam screen i opis podjętych kroków:

 

Wczoraj około 22 wykonałem restart po dodaniu tego FIX.REG, a później nie miałem internetu.

Pokazały się dwie opcje naprawy, jedna z sprawdzeniem sterowników, druga była już jedynie z prawami administratora, opis był podobny do: Sprawdź czy włączone są składniki IPv4 oraz IPv6.

Pojawiło się te okno:

 

 

Usunąłem z niego składnik cFosSpeeda, którego przedtem odinstalowałem i wywaliłem z rejestru (właśnie tym samym co ToolBar'y).

Zastosowałem, zatwierdziłem i nagle zaczęły wyskakiwać komunikaty o tym, by aktywować Windows. ;)

Pojawiła się ikonka, internet włączył i jestem na komputerze.

Zaraz po napisaniu postu zabieram się za ww czynności. :)

 

1. Przekopiuj tymczasowo na Pulpit plik C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-trustedinstaller_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_ed2bcf0805842731\TrustedInstaller.exe.

 

2. Następnie jest wymagane tymczasowe przepisanie uprawnień dla katalogu C:\Windows\Servicing, gdzie ten plik ma zostać osadzony. Lektura: KLIK. W skrócie co masz zrobić: jako Właściciela masz przypisać grupę Administratorzy, następnie dla Administratorów zaptaszkować Pełną kontrolę. Nie rób tego rekursywnie, tzn. nie uzwględniaj podobiektów.

 

3. Wstawiasz z Pulpitu plik TrustedInstaller.exe do katalogu C:\Windows\Servicing.

 

Zrobiłem, plik TrustedInstaller znajduje się w C:\Windows\servicing.

 

4. Przywracasz domyślne uprawnienia, tzn. odkręcasz zmiany które poczyniłeś: zarówno dla katalogu Servicing, jak i wstawionego pliku TrustedInstaller.exe jako Właściciel ma figurować TrustedInstaller, a grupa Administratorów ma powrócić do mniejszych uprawnień Odczyt i wykonywanie (a nie Pełna kontrola).

 

A z tym są problemy...

Prosiłbym o dokładne napisanie, jak to odkręcić.

Nigdzie na liście nie widzę TrustedInstaller, a własnoręcznie nie da się tam tego wpisać.

Sam nic robić nie będę, bo skutki tego mogą być fatalne.

 

Podczas kolejnej próby instalacji - kolejny błąd:

 

 

 

 

Kolejna sprawa. Ten sam kod błędu co podczas instalacji SP2:

 

 

 

 

Widać też datę ostatniej aktualizacji za pomocą Windows Update.

 

Ten komunikat po prawej wyskakuje chwila po kliknięciu Sprawdzenia aktualizacji. Pojawia się on co ~10-60 minut (przez co straaasznie utrudnia grę).

Odnośnik do komentarza
A z tym są problemy...

Prosiłbym o dokładne napisanie, jak to odkręcić.

Nigdzie na liście nie widzę TrustedInstaller, a własnoręcznie nie da się tam tego wpisać.

Sam nic robić nie będę, bo skutki tego mogą być fatalne.

 

Czy postępujesz zgodnie z ustępem "Przywracanie domyślnego układu zabezpieczeń" w lekturze do której kierowałam? Co to znaczy "nie da się tam tego wpisać"?

 

Podczas kolejnej próby instalacji - kolejny błąd

 

1. Po pierwsze sprawdź czy uzupełniona usługa TrustedInstaller w ogóle może się uruchomić. Start > w polu szukania wklep services.msc > z PPM Uruchom jako Administrator > na liście znajdź Instalator modułów systemu Windows > dwuklik w nią i zweryfikuj czy prawidłowo reaguje na opcję startowania. Jeśli nie, przepisz błąd jaki się pojawi. Jeśli jednak bez zażaleń uruchomi się, sprawa z nią jest ukończona.

 

2. Następnie spróbuj tych dwóch automatycznych narzędzi z linkowanego wcześniej tematu: (KLIK): Fix it w trybie agresywnym oraz Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu. Sfinalizuj restartem. Dołącz log CheckSur.log powstały z pracy tego drugiego narzędzia.

 

Ten komunikat po prawej wyskakuje chwila po kliknięciu Sprawdzenia aktualizacji. Pojawia się on co ~10-60 minut (przez co straaasznie utrudnia grę).

 

Musisz ukończyć sprawę aktywacji, załatwiając to przez support, jak wspominałam wcześniej. Twoja Vista pracuje teraz w Trybie redukowanej funkcjonalności (KLIK). Na czym stoisz w tej kwestii?

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy postępujesz zgodnie z ustępem "Przywracanie domyślnego układu zabezpieczeń" w lekturze do której kierowałam? Co to znaczy "nie da się tam tego wpisać"?

 

Już wszystko zrobiłem. Nie zauważyłem tych informacji jak to przywrócić. :P Co do tego "nie da się tam tego wpisać" chodzi o miejsce Właściciela. Myślałem, że można pójść na skróty. ;)

 

 

1. Po pierwsze sprawdź czy uzupełniona usługa TrustedInstaller w ogóle może się uruchomić. Start > w polu szukania wklep services.msc > z PPM Uruchom jako Administrator > na liście znajdź Instalator modułów systemu Windows > dwuklik w nią i zweryfikuj czy prawidłowo reaguje na opcję startowania. Jeśli nie, przepisz błąd jaki się pojawi.

 

Tylko takie usługi znalazłem:

 

 

 

 

Przy okazji możesz mi powiedzieć, które są totalnie zbędne i tylko zaśmiecają mi komputer. :)

A ten cFosSpeed jest chyba wszędzie...

 

Jak widać nie mam nigdzie Instalator modułów systemu Windows.

Mam Instalator Windows, który był nieuruchomiony.

Usługę uruchomiłem i jeżeli będzie trzeba ustawię na automatyczne uruchamianie.

To ta usługa, tak? :)

 

2. Następnie spróbuj tych dwóch automatycznych narzędzi z linkowanego wcześniej tematu: (KLIK): Fix it w trybie agresywnym oraz Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu. Sfinalizuj restartem. Dołącz log CheckSur.log powstały z pracy tego drugiego narzędzia.

 

Fix WU zakończone pomyślnie. - Windows Update dalej z błędem.

 

Fix It w trybie agresywnym zakończony pomyślnie. - Windows Update dalej z błędem.

 

Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu już się ściąga.

 

 

Musisz ukończyć sprawę aktywacji, załatwiając to przez support, jak wspominałam wcześniej. Twoja Vista pracuje teraz w Trybie redukowanej funkcjonalności (KLIK). Na czym stoisz w tej kwestii?

 

Dziś lub jutro ojciec porozmawia z nimi na temat aktywacji.

Odnośnik do komentarza
Jak widać nie mam nigdzie Instalator modułów systemu Windows.

Mam Instalator Windows, który był nieuruchomiony.

Usługę uruchomiłem i jeżeli będzie trzeba ustawię na automatyczne uruchamianie.

To ta usługa, tak?

 

Nie. Instalator Windows to zupełnie co innego niż Instalator modułów systemu Windows. Wniosek: rekonstrukcja usługi się nie udała, dlatego też nadal mamy poważny problem z WU. Czy nie było żadnego błędu podczas importowania FIX.REG? Start > w polu szukania wklep regedit > sprawdź czy widać klucz, który miał być wtedy zaimportowany i czy jest on niepusty (do porównania zawartość FIX.REG z wcześniejszego posta):

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TrustedInstaller

 

Dodatkowo co widzisz w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Component Based Servicing\Version

 

Przeklej całą nazwę wartości, która tam stoi (o ile stoi), i do czego ona kieruje.

 

Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu gdzie mogę znaleźć?

 

Przecież tam jest..... w ustępie "Weryfikacja poprawności magazynu usług" figuruje stosowny link pobierania oraz cały opis jak wygląda uruchomienie tego narzędzia.

 

Przy okazji możesz mi powiedzieć, które są totalnie zbędne i tylko zaśmiecają mi komputer.

 

Do tego wątku to daaaleka droga. Nie rozpraszaj się teraz tego typu operacjami. Na potem do czytania: BlackViper Vista Service Configurations.

 

Przy okazji, to ten cFosSpeed jest chyba wszędzie...

 

Uruchom Autoruns i w karcie Services skasuj tę usługę.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie. Instalator Windows to zupełnie co innego niż Instalator modułów systemu Windows. Wniosek: rekonstrukcja usługi się nie udała, dlatego też nadal mamy poważny problem z WU. Czy nie było żadnego błędu podczas importowania FIX.REG? Start > w polu szukania wklep regedit > sprawdź czy widać klucz, który miał być wtedy zaimportowany i czy jest on niepusty (do porównania zawartość FIX.REG z wcześniejszego posta):

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TrustedInstaller

 

Tylko takie rejestry tam widać:

 

 

 

 

Dodatkowo co widzisz w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Component Based Servicing\Version

 

Przeklej całą nazwę wartości, która tam stoi (o ile stoi), i do czego ona kieruje.

 

Proszę:

 

 

 

 

 

Zapomniałem dodać!

Tutaj te narzędzie analizy, które miałem pobrać i dać logi. Jeszcze się nie skończyło, ale stoi tak już z 30 minut chyba:

 

 

 

Te obrazki nie przeszkadzają? Dla mnie lepiej jest pokazać niż opisać. :)

Odnośnik do komentarza

Wpis wygląda na prawidłowo zaimportowany. Natomiast w tym drugim kluczu jest niezgodność. Wartość punktuje 6.0.6002.18005, a to jest build Vista SP2, który przecież nie jest tu zainstalowany, na co wskazują wszystkie dotychczasowe odczyty w raportach i zdarzenia. Vista jest w stanie SP1 i taką też wersję pliku przenosiliśmy z kopii WinSxS do Servicing. O kluczu Version rozpisuje się Flavius w tym temacie: KLIK. Pod kątem Twojego przypadku:

 

1. Wejdź do katalogu C:\Windows\Servicing\Version. Czy widzisz tam folder o nazwie 6.0.6001.18000 (SP1) czy 6.0.6002.18005 (SP2)? Powinien być ten pierwszy katalog, bo to odpowiada statusowi systemu. Na razie tylko podaj mi info co tam widzisz, by można było przemyśleć jak postępować dalej.

 

2. Narzędzie analizy gotowości systemu nadal aktualne. Tu jest tyle uszkodzeń, że nie jest wiadome czy nie czyha jeszcze dodatkowa niespodzianka.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Owszem, tu jest coś nie tak. Wszystkie raporty wskazują na posiadanie Vista SP1, bo mamy takie odczyty w nagłówkach: Windows 6.0.6001 Service Pack 1. Potwierdza to także wcześniejsze wyszukiwanie w SystemLook = Ostatnia z kopii pliku TrustedInstaller.exe odnaleziona w WinSxS, a wstawiana przez nas do Servicing, miała ciąg zgodny z SP1. Ale w katalogu ...Servicing\Version figuruje wyższa nazwa folderu 6.0.6002 zgodna z SP2 i sugerująca, że tu nastąpiło pomieszanie wersji i jakiś częściowy i nieprawidłowy nadpis nowszą zawartością.

 

1. Tu się nasuwa uzgodnienie sytuacji do stanu, który wydaje się tym prawidłowym, tzn. spuszczenie Version do stanu SP1. Ale, wstępnie musimy potwierdzić obecność plików na dysku. Uruchom SystemLook i zadaj takie wyszukiwanie:

 

:folderfind
amd64_microsoft-windows-servicingstack*

 

Pokaż raport. W zależności od wyników będzie wiadome czy są składowe pasujące do SP1 i czy można przejść do edycji na folderze Version i korespondującym mu kluczu Version....

 

2. I potrzebny mi wyciąg CheckSur.log z Narzędzia analizy gotowości systemu. Nadal stoi? Czekaj cierpliwie, to czasem może bardzo długo trwać (u mnie było ze 2 godziny, a kiedyś tam nawet dłużej czekałam). Jeśli jednak minie koszmarna ilość czasu "do jutra" i nadal będzie zamrożone, to czytaj kolejny artykuł Flaviusa: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

SystemLook 04.09.10 by jpshortstuff

Log created at 21:01 on 27/09/2010 by Maciej

Administrator - Elevation successful

 

========== folderfind ==========

 

Searching for "amd64_microsoft-windows-servicingstack*"

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack-mof_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16386_none_9883591ae67d48eb d------ [13:34 02/11/2006]

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack-msg_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16386_none_9887437ae679c7e8 d------ [13:34 02/11/2006]

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack-msg_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16609_none_98e0c96ae6362bda d------ [15:57 19/04/2008]

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack-msg_31bf3856ad364e35_6.0.6000.20734_none_9944f4ffff70a0c4 d------ [15:57 19/04/2008]

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack-msg_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_9abe0576e364d8bc d------ [09:23 02/06/2008]

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16386_none_63473ad082bcdac6 d------ [13:34 02/11/2006]

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6000.16649_none_637581108299ae7c d------ [15:40 19/04/2008]

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_657dfccc7fa7eb9a d------ [16:27 20/04/2008]

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6002.18005_none_676975d87cc9b6e6 d------ [07:24 16/05/2009]

 

-= EOF =-

 

Narzędzie analizy jeszcze coś tam robi.

Wydaje się nawet, że stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza

Jest folder pasujący do SP1 i zgadzający się z aktualnie podrzuconą w Servicing wersją TrustedInstaller.exe:

 

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_657dfccc7fa7eb9a d------ [16:27 20/04/2008]

 

To teraz wyciągnij mi jego zawartość, by było jasne czy on jest kompletny i ma wymagane pliki. W SystemLook zadaj wyszukiwanie:

 

:dir 
C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_657dfccc7fa7eb9a

 

Gdy potwierdzę zawartość folderu, podam instrukcje jak zdegradować Version.

 

Narzędzie analizy jeszcze coś tam robi.

Wydaje się nawet, że stoi w miejscu.

 

Ono może się "zatrzymywać" na jakiś etapie na bardzo długi czas. Jeszcze czekaj.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

SystemLook 04.09.10 by jpshortstuff

Log created at 21:15 on 27/09/2010 by Maciej

Administrator - Elevation successful

 

========== dir ==========

 

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_657dfccc7fa7eb9a - Parameters: "(none)"

 

---Files---

amd64_installed --a---- 9 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

apds.dll --a---- 2125824 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

apircl.dll --a---- 273408 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

apss.dll --a---- 231424 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

CbsCore.dll --a---- 642560 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

CbsMsg.dll --a---- 22016 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

cmiadapter.dll --a---- 125440 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

cmitrust.dll --a---- 453632 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

cmiv2.dll --a---- 3815424 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

CntrtextInstaller.dll --a---- 269824 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

dpx.dll --a---- 403968 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

DrUpdate.dll --a---- 117248 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

drvstore.dll --a---- 314880 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

esscli.dll --a---- 428032 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

fastprox.dll --a---- 890368 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

GlobalInstallOrder.xml --a---- 1842876 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

helpcins.dll --a---- 136192 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

locdrv.dll --a---- 371712 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

mofd.dll --a---- 272896 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

mofinstall.dll --a---- 117248 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

msdelta.dll --a---- 459776 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

mspatcha.dll --a---- 46592 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

OEMHelpIns.dll --a---- 207872 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

PkgMgr.exe --a---- 138752 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

poqexec.exe --a---- 136192 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

repdrvfs.dll --a---- 381440 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

rescinst.dll --a---- 148480 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

smiengine.dll --a---- 935936 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

SmiInstaller.dll --a---- 145408 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

smipi.dll --a---- 122368 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

wbemcomn.dll --a---- 528384 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

wbemcore.dll --a---- 1171456 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

wbemprox.dll --a---- 43520 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

WcmTypes.xsd --a---- 1047 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

wcp.dll --a---- 2623488 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

wdscore.dll --a---- 293888 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

wmiutils.dll --a---- 131584 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

wrpint.dll --a---- 57856 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

xmllite.dll --a---- 180224 bytes [16:27 20/04/2008] [16:27 20/04/2008]

 

---Folders---

None found.

 

-= EOF =-

 

Proszę.

Odnośnik do komentarza

Folder jest kompletny. Etap edycyjny rozkłada się na:

 

1. Dla folderu C:\Windows\Servicing\Version\6.0.6002.18005 tymczasowo przyznaj uprawnienia, tak jak już to robiłeś wcześniej z Servicing. Ze środka te dwa pliki, które tam są, skopiuj na Pulpit (asekuracyjna kopia zapasowa). Następnie zmień nazwę folderu z 6.0.6002.18005 na 6.0.6001.18000. W folderze tym umieść plik amd64_installed w wersji przekopiowanej z folderu C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_657dfccc7fa7eb9a. Na koniec, przywróć oryginalne uprawnienia.

 

2. Uruchom edytor rejestru i tu podobnie jak dla folderu przyznaj tymczasowe uprawnienia dla klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Component Based Servicing\Version. W kluczu tym zmień nazwę i dane wartości z:

 

6.0.6002.18005 punktujące %SystemRoot%\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6002.18005_none_676975d87cc9b6e6

 

na:

 

6.0.6001.18000 punktujące %SystemRoot%\winsxs\amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35_6.0.6001.18000_none_657dfccc7fa7eb9a

 

Po wykonaniu edycji przywróć oryginalne uprawnienia widniejące wcześniej dla tego klucza.

 

 

 

Po tej operacji powinieneś zresetować system, ale nie przerywaj pracy narzędzia CheckSur. Musisz niestety poczekać, aż przemieli i da nam log. I czekam na ten log.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...