Skocz do zawartości

Komputer zwalnia po dłuższej pracy


Puchatek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Infekcji tu nie widać, temat przenoszę do działu systemowego. Jaki powód wyboru DDS zamiast OTL (podaje więcej informacji)?

 

 

Wszystkie aplikacje i foldery otwieraja się bardzo powoli. Po restarcie wszystko jest w porządku, ale po dłuższej pracy (aplikacje, edytory, internet) zaczyna ponownie zwalniać. Wygląda tak jakby się "zapychał" albo zaczęło mu brakować pamięci.

 

Z raportów brak konkretów, ale:

 

1. Widzę kontrolkę Microsoft Update (szersza wersja Windows Update):

 

DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} - hxxp://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/muweb_site.cab?1352149721500

 

Rozszerzenie Microsoft Update może prowadzić do zamulania systemu. Przeprowadź działania z tego tematu: KLIK.

 

2. Odinstaluj zbędny Bing Bar, kilka procesów wyjedzie. Działają tu też resztki paska AVG Security Toolbar.

 

R1 avgtp;avgtp;c:\windows\system32\drivers\avgtpx86.sys [2012-11-7 26984]

S2 vToolbarUpdater13.2.0;vToolbarUpdater13.2.0;c:\program files\common files\avg secure search\vtoolbarupdater\13.2.0\toolbarupdater.exe --> c:\program files\common files\avg secure search\vtoolbarupdater\13.2.0\ToolbarUpdater.exe [?]

 

Start > Uruchom > cmd i wpisz komendy:

 

sc stop avgtp

sc delete avgtp

sc delete vToolbarUpdater13.2.0

 

Po tym skasuj z dysku te obiekty:

 

C:\Windows\system32\drivers\avgtpx86.sys

C:\Program files\common files\avg secure search

 

3. Jeśli powyższe nie pomoże w problemie, inne rzeczy zwracające uwagę: patcher plików systemowych Vista Inspirat 2, zainstalowany Avast oraz Windows Search.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione. Na razie chodzi OK ale muszę jeszcze trochę poczekać ponieważ zawsze po restarcie było przez jakiś czas dobrze.

OLT nie może się u mnie uruchomić (już to raz przerabialiśmy), wyskakuje komunikat jak w dołączonym jpg.

Nie wiem tylko jak odinstalowaś "windows search". Nie ma go w "dodaj usuń programy". Wyświetla sie tylko w "Start-Programy", ale nia ma opcji odinstaluj.

Co będzie działo sie dalej, wkrótce napiszę. Tymczasem wielkie dzięki.

post-8370-0-42649000-1359151909_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Niestety dalej to samo. Po restarcie jest ok, ale po jednym dniu już jest kiepsko. Komputer jest włączony 24 na dobę. Ostatnio nic nie robiłem przez jakieś 16 godzin a on i tak zwolnił. Kiedy otwieram np. "mój komputer" to włącza się "latarka" i szuka, szuka - czasami kilkanascie sekund. Z innymi folderami jest to samo lub też z otwieraniem aplikacji. Wygląda to jak jakis problem z indeksowaniem.

Ten problem pojawil sie jednego dnia. Nie narastał stopniowo. Niestety nie jestem w stanie odtworzyć jakiego shita mogłem wtedy zainstalować (lub złapać).

Proszę zatem o dalszą pomoc, ponieważ z pewnością sam sobie nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...