Skocz do zawartości

Błąd 0x80070005 instalacji aplikacji z Windows Store


peter2012

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zakładam nowy temat, bo dopadł mnie nowy problem. Otóż na moim koncie w systemie (było utworzone jako pierwsze) Windows Store działa elegancko. Jednak na innych kontach - w tym takich z uprawnieniami administratora - już tak wesoło nie jest. Wygląda to tak - aplikacje które zainstalowałem z WStore z poziomu mojego konta nie dadzą się zainstalować na innych kontach. Działa to też w drugą stronę - jeśli ktoś zainstaluje jakąś appkę ze swojego konta, to nikt inny (w tym ja) tej aplikacji już nie zainstaluje.

We wszystkich przypadkach Store wyrzuca błąd 0x80070005. W załączniku log generowany przez Store.

 

Z tego co się zorientowałem, wiele ludzi ma ten problem. Ludzie z MS kazali użyć jakiegoś narzędzia, jednak nie pomogło. Potem dowiedziałem się, że błąd 0x80070005, to kwestia uprawnień. Tak więc zacząłem mocno mieszać w uprawnieniach C:\Program Files\WindowsApps. Na początku zmieniałem uprawnienia całego folderu (co i tak nic nie dało = przydało by się to odwrócić), potem poszczególnych podfolderów. Do porównania wybrałem folder ze Skype (instalowany z konta Piotrek), i folder jakiejś appki do tekstów piosenek (instalowanej z konta Marek).

 

post-1526-0-51478100-1355663982_thumb.pngpost-1526-0-60804600-1355663980_thumb.png

 

Powiedzcie jakie dane/logi jeszcze podać.

winstore.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbowałem. Nic nie daje. :(

 

EDIT: Na moim koncie chyba podziałało! :cheer: Wszystkie aplikacje instalują się jak trzeba. Jak tylko dostanę się do drugiego konta (jest hasło nałożone) to przetestuję i tam. Będę pisał.

 

EDIT2: Na innych kontach również działa. Próbowałem już wcześniej tego sposobu, ale widzocznie coś robiłem źle. Anyway, wielkie dzięki za pomoc. :)

 

Można zamknąć oczywiście.

 

 

Edytowane przez peter2012
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...