Skocz do zawartości

Karta telewizyjna - czego szukać ?


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje zakupić kartę telewizyjną celem umożliwienia użytkownikowi oglądania TV w komputerze.

 

O co mam zapytać w sklepie i czego szukać, żeby było dobrze ???

 

DANE KOMPUTERA:

CPU:		   Intel Core i5-2500 (Sandy Bridge-DT, D2)
		   3300 MHz (33.00x100.0) @ 3691 MHz (37.00x99.8)
Motherboard:   ASUS P8H61-M LX
Chipset:	   Intel H61 (Cougar Point)
Memory:		8192 MBytes @ 665 MHz, 9.0-9-9-24
		   - 4096 MB PC10600 DDR3 SDRAM - Unknown GR1333D364L9/4G
		   - 4096 MB PC10600 DDR3 SDRAM - Unknown GR1333D364L9/4G
Graphics:	  nVIDIA GeForce GT 520 (GF108) [AsusTek]
		   nVIDIA GeForce GT 520 (GF108), 2048 MB DDR3 SDRAM
Drive:		 ST1000DL002-9TT153, 976.8 GB, Serial ATA 6Gb/s
Drive:		 TSSTcorp CDDVDW SH-222BB, DVD+R DL
Sound:		 Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [b3]
Sound:		 nVIDIA GF108 - High Definition Audio Controller
Network:	   RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC
OS:			Windows 7 Ultimate SP1

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie znam tematu kart do kompa na PCI. Znam Twój problem. To będzie kablówka.

Karta musi chodzić w standardzie DVB-T MPEG-4 HDTV.

Są dekodery z wyjściem USB, które podłącza się do kompa.

Mogę tylko podpowiedzieć temat: http://www.uke.gov.p...out=1&page=text .

 

Uzupełnienie - mam nadzieję, że poprawne dla tych co znają takie zabawki.

 

Poszukałem i proponuję ten: http://www.agito.pl/tuner-tv-overmax-hdtv-dvb-t-usb-box-130-590590.html .

65 zł, antena, możliwość podłączenia do kablówki, pilot.

 

Te cechy powinny załatwić Ci potrzeby z zapasem.

 


  • Możliwość odtwarzania TV w jakości HD

  • Zaawansowana Aplikacja TV

  • Uniwersalny interfejs: USB 2.0

  • Time shifting - pauzowanie i cofanie audycji telewizyjnych

  • Przewodnik telewizyjny

  • Rejestrowanie TV w czasie realnym i zaplanowanym

  • Łatwa instalacja

  • Polskojęzyczna łatwa w obsłudze aplikacja HDTV PLAYER

  • Funkcja automatycznego programowania stacji

  • Łatwą obsługę zapewnia pełno-funkcyjny bezprzewodowy pilot

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Produkt zainstalowany, podłączony, kabel od TV kablowej wpięty do tuneru

oprogramowanie - BlazeHDTV 6.0

zarejestrowany

http://www.agito.pl/...130-590590.html

 

i pojawia się problem przy skanowaniu w poszukiwaniu programów - jest informacja, iż BRAK SYGNAŁU

 

na tym samym kablu zwykły telewizor odbiera normalnie programy,

wejście jest takie samo jak przy telewizorze

 

beztytuusry.jpg

 

sposób podłączenia

 

dscf6969q.jpg

 

 

antenka będąca w zestawie (po prawej) ma takie samo wejście jak kablówka, ale ani jedno, ani drugie nie działa

 

dscf6973t.jpg

 

 

będę wdzięczna za wskazówki jak rozwiązać problem braku sygnału i uruchomić TV

Odnośnik do komentarza

Myszka, o kablowej telewizji zapomnij. To jest tuner do cyfrowej telewizji naziemnej. Nie wyszukuje stacji bo trzeba podpiąć antenkę z zestawu a nie kabelek od kablówki.

Jeśli dalej nie bedzie w stanie znaleźć kanałow to znaczy, że ta antenka jest za słaba i potrzebna jest mocniejsza antena pokojowa. Trzeba trochę polatać po pokoju w poszukiwaniu najlepszego sygnału.

 

Tu masz wątek, ostatni post.

http://forum.dobrepr...ji-t481316.html

 

Coś mi się zdaje że to może nie chodzić. Obym się mylił.

 

Masz internet w TPSA. A oni oferowali pakiet telewizyjny i pewnie nadal mają. Nie wiem czy to nie byłoby lepsze rozwiązanie.

 

Poza tym zostaje jeszcze rozmowa z dostawcą kablówki, czy posiada urzadzenia do odbioru telewizji na kompie.

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

Mam podobny tuner do Twojego, Mysza. Mi też po podłączeniu kabelka nic a nic nie chciało szukać (a telewizor pokazuje, że niby cyfrowa DVB-T...). Dodam, że Splash Lite, o którym mowa w poradniku podanyn przez Belfegora, też nic nie pokazuje :) Widocznie nadają w takim formacie: http:// http://pl.wikipedia.org/wiki/DVB-C - i używając tych tunerków nici z tego.

 

Ale teoretycznie to te tunery tylko przekazują sygnał, a to soft się zajmuje dekodowaniem... więc może coś się znajdzie...

 

EDIT: Spróbuj tego: KLIK. Podobno obsługuje kablówkę (DVB-C). :)

Edytowane przez peter2012
Odnośnik do komentarza

Spróbuj tego: KLIK. Podobno obsługuje kablówkę (DVB-C)

na razie nic mi z tego nie wyszło, nadal brak sygnału zarówno na antence jak i na kablu od kablówki,

może trzeba coś więcej skonfigurować, ale nie bardzo wiem co i jak

 

tak wyglądają opcje konfiguracji i rezultat skanowania

http://img211.images...mediaportal.jpg

 

Źle szukasz.

1. Antenka podłączona - szukaj w zakresie od 470000 kHz do 700000 kHz.

2. Kabel od kablówki (oni nadają dużo niżej z powodu tłumień na kablach) szukaj od 20000 kHz do np 200000 kHz.

z niższym zakresem bez zmian , nadal nic

 

Wszystko pieknie tylko moze najpierw niech uruchomi systemowy Media center i sprawdzi.

sprawdziłam i Splash Lite i Media Center - na zmianę, raz z antenką, raz z kablem i nadal jedno wielkie NIC, żadnego kanału nie wyszukuje

Odnośnik do komentarza

Trudno na odległość bez dostępu do sprzętu.

Pokaż co masz w general oraz test channels.

 

Do poprzedniego postu (Twojego) - to dotyczy naziemnej TV cyfrowej. W każdym kraju może być w innym zakresie.

Klikaj w poszczególnych zakładkach i szukaj czegoś co umożliwia zmianę zakresu wyszukiwania sygnału.

 

Generalnie napisz mi jak to się odbywa na Twoim TV w trakcie wyszukiwania kanałów.

Masz pakiet MUX z wieloma kanałami w ramach pakietu czy pojawiają się konkretne kanały.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Zróbmy test czy dekoder USB wogóle działa.

Podłącz do niego antenkę (nie kablówkę), przybliż do okna i najwyżej jak możesz.

Post #12 - pierwszy obrazek i pokaż co jest w Use advanced.

 

Pierwszy obrazek z postu #10 to wogóle nie ten sposób wyszukiwania. Tam są bardzo dziwne czestotliwości.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Klikaj w poszczególnych zakładkach i szukaj czegoś co umożliwia zmianę zakresu wyszukiwania sygnału.

 

Generalnie napisz mi jak to się odbywa na Twoim TV w trakcie wyszukiwania kanałów.

Masz pakiet MUX z wieloma kanałami w ramach pakietu czy pojawiają się konkretne kanały.

 

jakaś opcja zmiany jest po wybraniu use advanced i zaznaczeniu jednej z dwóch ostatnich opcji przy scan type, ale i tak zakresu podać nie można

http://img210.imageshack.us/img210/2300/scanning.jpg

 

jak to się odbywa na TV - pojęcia nie mam, jakoś nie wykazywałam zainteresowania TV,

od jakiegoś czasu mamy pakiet telewizji cyfrowej i do telewizora został podłączony dodatkowy dekoder , są w nim dwa wejścia na kabel, przy czym niemożliwe jest podłączenie się pod to samo urządzenie z dwóch różnych pomieszczeń (odległość) ,

tam gdzie ma być TV w komputerze jest drugi telewizor i jak na razie podłączenie kabla od kablówki bez dodatkowego dekoderu daje możliwość odbioru kanałów

 

ten dekoder chyba tylko rozszerza ilość kanałów o programy HD

 

w PAKIECIE są wymienione konkretne programy - 81 programów, w tym 9 HD - nie znam się, ale wg mnie brak dekodera przy drugim telewizorze może skutkować jedynie brakiem odbioru tych kanałów HD

 

 

Zróbmy test czy dekoder USB wogóle działa.

Podłącz do niego antenkę (nie kablówkę), przybliż do okna i najwyżej jak możesz.

Post #12 - pierwszy obrazek i pokaż co jest w Use advanced.

 

Pierwszy obrazek z postu #10 to wogóle nie ten sposób wyszukiwania. Tam są bardzo dziwne czestotliwości.

 

Z testem antenki przy oknie będzie problem, kabel jest długości ok 1 m i po podpięciu do komputera mogę go podciągnąć jedynie do szafy, a, że antenka trzyma się na magnes to siłą rzeczy jedyna metalowa rzecz w pobliżu to obudowa komputera, który stoi na biurku, na górze

Odnośnik do komentarza

I tu jest problem bo mówimy o dwóch różnych układach i pewnych problemach z połączeniami kabli, dekoderów itp.

Czy nie możesz przenieść kompa z antenką do okna? Internet nie jest potrzebny.

 

EDYTA

 

Nie sprawdzałem tego o czym napisał @MarekB niżej. Ty nie masz chyba jeszcze nadajnika DVBT w swojej okolicy.

Stąd tylko próba z kablówką. Dla dekodera nie powinno być problemu w jaki sposób odbierany jest sygnał - kablem czy z anteny.

Jeżeli jest to sygnał TV cyfrowej konieczny jest dekoder, który masz.

 

OK. Ten zakres Use advanced jest poprawny do kablówki. Zaptaszkuj Search for transponder list.

Spróbuj zrobić Skan lub Test channels z podłączonym kablem kablówki.

Po skanie przewiń pasek do początku i pokaż obrazek.

 

EDYTA

Jeżeli w kablówce masz sygnał TV cyfrowej HD przez dodatkowy dekoder to nie odbierzesz tego przez Tuner USB bo konieczna jest karta aktywacyjna dekodera. To są sygnały szyfrowane.

 

Inna ewentualność - uszkodzony dekoder.

 

Chyba pozostaje poczekać aż naziemna TV cyfrowa pojawi się na Twoim terenie (około pół roku) albo kablówka zacznie nadawać DVBT po kablu z innego źródła.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Sprawdz jaki masz nadajnik http://www.telewizja.../nadajniki.html w okolicy.

 

 

nie bardzo to ogarniam,

 

jest MUX 1, MUX 2 i MUX 3 - to czy ja jestem w obszarze nadawania wszystkich trzech, czy jednego określonego ?

 

mój obszar to Poznań

Poznań

k.23 490 MHz, k.39 000 MHz k.28 530 MHz

 

 

EDIT:

Test channels z podłączonym kablem kablówki - KLIKNĘŁAM NA START TEST, ALE TAM SIĘ NIC NA EKRANIE NIE DZIEJE

http://img94.imagesh...stchannels2.jpg

Jeżeli w kablówce masz sygnał TV cyfrowej HD przez dodatkowy dekoder to nie odbierzesz tego przez Tuner USB bo konieczna jest karta aktywacyjna dekodera.

mamy w dekoderze jakąś kartę - to może powinnam poprosić o drugi dekoder ?

 

Chyba pozostaje poczekać aż naziemna TV cyfrowa pojawi się na Twoim terenie (około pół roku) albo kablówka zacznie nadawać DVBT po kablu z innego źródła.

no ale na stronie w harmonogramie podają, że wyłączenie sygnału analogowego dla Poznania to 28.11.2012 , to nie jest to równoznaczne z tym, że już jest u mnie ta cała naziemna TV cyfrowa ?

Edytowane przez Mysza
Odnośnik do komentarza

W pobliżu Poznania są 3 nadajniki Dvb-T (Piątków, Śrem i ?). Multipleksy około 490 MHz i 530 MHz. Na antenie z przewodem o dł. 1 m prawdopodobnie żadnego nie odbierzesz. Wpisz w google :

Przedłużacz antenowy 5M

Zobacz obrazki i kup lub zrób podobny przewód. Dopiero ganiając po mieszkaniu z anteną można zlokalizować miejsce gdzie sygnał da się odebrać.

Jeśli TV ma wbudowany tuner DVB-T, oraz możliwość oddzielnego strojenia kanałów cyfrowych, to łatwiej ustawić położenie anteny z pomocą TV. I dopiero próby z komputerem.

Kablówki w dalszym ciągu nadają sygnał analogowy i to problem dostawcy zmiana sygnału cyfrowego na analog.

Sygnał cyfrowy z dekodera można podać na drugi TV z pomocą np. Modulator RF-9000

http://www.cyfrowydoradca.pl/poradniki/polaczenia/telewizor-dekoder-zewnetrzny-modulator-rf.html

Oczywiście pozwala to oglądanie tylko tego samego programu cyfrowego na obu TV.

Odnośnik do komentarza

Masz internet w TPSA. A oni oferowali pakiet telewizyjny i pewnie nadal mają. Nie wiem czy to nie byłoby lepsze rozwiązanie.

może rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby jednak telewizja od TPSA ??? brakuje mi tylko anteny satelitarnej, żeby ją odbierać i zrezygnować z kablówki ,

tylko czy ten tuner, skoro jest to odbiornik DVB-T odebrałby TV od TPSA, bo wtedy zdaje się potrzebne byłoby coś co odbiera DVB-S ??? :wacko:

 

Sygnał cyfrowy z dekodera można podać na drugi TV z pomocą np. Modulator RF-9000

ten cały Modulator nie wchodzi w grę, raz, nie ma opcji na przeciąganie kabli między pokojami, bo nie leżą obok siebie i nie poprowadzę kabli przez trzy pomieszczenia po suficie albo podłodze,

przedłużacz i inną antenę mogę ewentualnie kupić, o ile rzeczywiście to coś może dać

Odnośnik do komentarza

http://www.cyfryzacj...zasiegu,30.html

http://www.uke.gov.p...xt&place=Lead01

Wągrowiec ma już dostępne MUX1 i MUX2.

 

Do dekodera USB konieczna jest lepsza antena . I tak jak pisał poprzednik - antenka do TV i szukaj najlepszego sygnału po znalezieniu kanału MUX.

 

EDYTA

może rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby jednak telewizja od TPSA ??? brakuje mi tylko anteny satelitarnej, żeby ją odbierać i zrezygnować z kablówki ,

tylko czy ten tuner, skoro jest to odbiornik DVB-T odebrałby TV od TPSA, bo wtedy zdaje się potrzebne byłoby coś co odbiera DVB-S ??? :wacko:

Tu mieszasz trzy rzeczy.

1. Masz kablówkę za którą płacisz.

2. Masz internet za który płacisz.

3. Dokupienie opcji TV z TPSA to dodatkowe koszty i okresowe problemy z łączem.

4. Antena satelitarna niczego nie załatwia - konieczny jest dekoder (inny niż z kablówki) i opłata pakietu.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Wągrowiec ma już dostępne MUX1 i MUX2.

ja jestem Poznań, czyli niby dostępne powinno być wszystko

muxvm.jpg

 

Tu mieszasz trzy rzeczy.

1. Masz kablówkę za którą płacisz.

2. Masz internet za który płacisz.

3. Dokupienie opcji TV z TPSA to dodatkowe koszty i okresowe problemy z łączem.

4. Antena satelitarna niczego nie załatwia - konieczny jest dekoder (inny niż z kablówki) i opłata pakietu.

niezupełnie jest tak,

 

bo w TPSA też mam pakiet z TV, za który płacę, ale to była jakaś promocja, że Livebox był w pakiecie z TV i ta TV niby nie przedrażała opłaty miesięcznej - to ten cały dekoder TPSA/Orange mam, tylko nie podłączony (wymaga dokupienia anteny satelitarnej) , podłączyłam samego Liveboxa, bo w sumie nie bardzo chciałam rezygnować z kablówki.

Rezygnacja z TV wiązałaby się z jakąś dodatkową opłatą 10 zł za użytkowanie Liveboxa, więc na jedno na razie wychodzi i pudło z dekoderem nadal leży na szafie,

tylko czasami dzwonią z propozycjami rozszerzenia pakietu telewizyjnego, to wtedy dziękuję

 

EDIT:

po okresie świątecznym porozmawiam z dostawcą kablówki - może coś zaradzą

Edytowane przez Mysza
Odnośnik do komentarza

Dekoder USB powinien działać pod warunkiem, że nie jest wadliwy oraz ma dostęp do anteny z odpowiednim poziomem sygnału.

To może wymagać anteny kierunkowej ustawionej w stronę nadajnika.

Wszystko zależy od odległości od nadajnika. W miastach wojewódzkich wystarczy podłączyć przysłowiowy widelec i cyka.

 

Kablówka, TV (również) cyfrowa i internet.

Wiesz jakie są problemy i czego oczekujesz. Zapytaj o takie rzeczy.

 

I chyba mi głupio, że zaproponowałem ten dekoder. Ale po Twoich uzupełniających postach w sensie lokalizacji sprzętu, sytuacji lokalnej, umiejscowienia kompa itp trochę inaczej to widzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...