Skocz do zawartości

Laptop spowolnił + brak internetu


pakeroso

Rekomendowane odpowiedzi

Brak mi już pomysłów (poza ogólną Reperacją systemu z płyty).

 

1. Sprawdź jeszcze dla każdego z połączeń z osobna: obok karty WINS karta Opcje i właściwości Filtrowania TCP/IP czy ten mechanizm jest wyłączony, oraz stan po całkowitym wyłączeniu Zapory Windows + restart.

2. Polecenia ipconfig /release, ipconfig /renew i ipconfig /flushdns

3. Przetestuj inne serwery DNS, np. OpenDNS.

4. Reinstalacja wszystkich urządzeń sieciowych i powiązanych sterowników w Menedżerze urządzeń.

5. Dołącz zawężony raport z OTL, tak jak robiłeś to dla Usług, tylko tym razem ustaw Sterowniki na Wszystko (reszta na Brak / Żadne).

 

Zachodzi też pytanie czy to na pewno defekt poziomu software.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

- Filtrowanie TCP/IP wyłączone, wyłączenie zapory nie pomaga

- ipconfig /release, ipconfig /renew nie działa, bo nie znaleziono urządzeń sieciowych (czy jakoś tak)

- DNS w IPlusie nie mogę zmienić, bo ustawienia wracają na automat

- OTL: http://www.wklej.eu/index.php?id=82d1743cad

 

Spróbuję teraz przeinstalować modem i managera IPlusa.

 

//EDIT//

Nawet po odinstalowaniu IPlusa nie ma neta po kablu :angry:

Odnośnik do komentarza

Przychodzi mi tu na myśl już tylko wykonanie nakładkowej Reperacji z CD XP (wymagana jest płyta o stanie równym zainstalowanemu Windows = XP SP3). To nadpis bez utraty danych, kont i zainstalowanych programów, przy jednoczesnym przepisaniu ustawień rejestru i wymianie plików systemowych. Tu jednak była dziwna rzecz, o niewyjaśnionym podłożu, z nadszapniętym stanem sterownika afd.sys, nie wiadomo czy nie ma czegoś więcej z tej kolekcji. Reperacja i tak wymienia wszystkie pliki.

 

Jeśli i to nie pomoże, to już chyba należy poważnie zastanowić się nad defektem sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...