Skocz do zawartości

keylogger


arturo91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ujmując rzecz w skrócie... Kilka dni temu moj system został zainfekowany :

 

Pamięć operacyjna » C:\Users\Artur\AppData\Roaming\csrss.exe odmiana zagrożenia Win32/Agent.TUM koń trojański nie można wyleczyć Artur-PC\Artur - wirus w sektorze startowym.

 

Infekcje udało sie usunac, gdyz wrzucajac tutaj logi administratorzy tego forum stwierdzili ze wszystko jest w porzadku. Jednak dalej mam mały niedosyt i chciałbym sie upewnic czy przypadkiem ktoś mnie nie podsłuchuje, nie sledzi moich ruchow w internecie itd . Mam sporo waznych haseł i stron z hasłam, które czesto odwiedzam i boje sie o utrate danych itd. Czy jest jakis sposob na wykrycie keylogerów itp ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem, dlaczego Twój dostawca robi proxy dla ruchu do Google. Zazwyczaj jest to normalne działanie (np. w celu ograniczenia ruchu lub udostępnienia cache, które będzie działać szybciej), ale może być potencjalnie niebezpieczne. Co więcej, trudno właściwie zweryfikować, co to za serwer. Hostname wskazuje na firmę California Gulf, która nie ma nic wspólnego z sieciami, a sam serwer znajduje się gdzieś u ATMAN (kolokacja?).

 

Kto jest Twoim dostawcą?

 

Ustaw na routerze DNS-y na inne, np. 8.8.8.8 i 8.8.4.4 (należą do Google).

 

Potem na każdym komputerze wywołaj z uprawnieniami admina komendę ipconfig /flushdns w celu wyczyszczenia pamięci podręcznej DNS.

 

I to tyle, więcej problemów nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza

Genialna firma. Każą mi dzwonić po infoliniach i tam zgłaszać problem. Jeżeli infolinia jest taka jak Orange, to jeszcze po drodze trafię na mur niekompetencji. Do tej pory sensownie udało mi się porozmawiać tylko z Internetią.

 

Rodzi się kilka wątpliwości. Mam zgłaszać potencjalną lukę bezpieczeństwa, płacąc za połączenie i na dodatek kiedy nie jestem klientem tej firmy? A czy nie łatwiej jest sforwardować maila do działu technicznego i niech oni się tym zajmą? Słowo pisane łatwiej zrozumieć. Podobno...

 

Zmień DNS-y, Twojemu dostawcy raczej nie radzę ufać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...