Skocz do zawartości

Dysk zewnętrzny mi się zepsuł!


Turpat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam duży problem!

Mam dysk zewnętrzny o pojemności 1,5TB.

Niestety dzisiaj go podłączyłem i pojawiło się coś takiego:

2wpi7mp.png

 

 

 

Gdy chciałem go włączyć pojawił się komunikat:

1zlanlv.png

 

Oczywiście daje Anuluj, gdyż mam tam bardzo ważne rzeczy i nie chce ich stracić.

 

Po paru sekundach pojawia się coś takiego:

x0ty84.png

 

Co mam teraz zrobić? Pewnie sformatowanie pomoże, ale ja nie mogę sobie pozwolić na utratę danych z tego dysku. Da się je jeszcze jakoś odzyskać?

 

 

 

Użyłem testdiska i mam coś takiego po użyciu Analise oraz Quick Search. Następnie dałem "file list" i pojawiło się coś takiego :/

 

fzb2it.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Myślę że bez formatu się chyba nie obejdzie, uszkodzony jest prawdopodobnie system plików.

Możesz spróbować sprawdzić go chekdiskiem, z poziomu konsoli wpisujesz: chkdsk h: /r, nie wiem czy pomoże, może jeszcze ktoś ma inne propozycje. Należy wziąć pod uwagę fakt czy nie jest on uszkodzony mechanicznie, można by sprawdzić przez MHDD.

Odnośnik do komentarza

Może da radę Lazesoft Data Recovery Home - http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/Lazesoft-Data-Recovery-Home.shtml

Pobierz, zainstaluj, podłącz dysk przenośny, uruchom program --> File Recovery -->Finish

Rozpocznie się skanowanie dysku H a wynik wyświetli się w stylu jak tu - http://i1-win.softpedia-static.com/screenshots/Lazesoft-Data-Recovery-Home_3.png?1351868821

Zaznaczasz w lewym okienku co chcesz odzyskać (rozumiem wszystko) --> Save Files i dalej będzie (chyba) wskazanie miejsca zapisu odzyskiwanych danych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...