Skocz do zawartości

Dziwne obciążenie procesora z nieistniejących procesów.


FiK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

 

Dziś przybywam z problemem koleżanki (a właściwie jej synka), który polega na obciążeniu procesora przez "widmo". Żaden proces nie wykazuje dużej aktywności, a użycie procesora podczas np. skakania po folderach, kopiowania, wczytywania się nowej strony potrafi - ale nie musi - skoczyć do 50-60%. Nie ma jednak zasady, czasem jest to 30-40%, a czasem komputer zachowuje się normalnie.

 

W systemie nie wyskakują żadne błędy, jest w miarę aktualny i podobno dość świeży (formatowany około 40-45 dni temu wg znajomej).

 

Początkowo myślałem, że to wina procka, który się grzeje - SpeedFan pokazał mi, że się myliłem (przy okazji wyświetlił, że napięcia 12V, 5V i 3,3V są ok.

 

Wówczas zacząłem zwalać winę na Pandę, ale po odinstalowaniu jej problem nie zniknął. Wtedy zabrałem się za wymianę pasty termoprzewodzącej, oczyszczenie radiatorów i... odnotowałem jedynie spadek temperatury procesora.

 

Dlatego stawiam albo na jakieś robactwo, albo inny, dziwny problem hardwareowy. Osobiście wolałbym, żeby to było coś z systemem.

 

Poniżej paczka logów:

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

SecurityCheck.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czysty rozruch w wersjach z usługami i bez daje lekkie przyspieszenie systemu (co chyba jest normalne), ale problem dalej jest. W mniejszym co prawda stopniu, jednak wciąż występuje. Teraz żeby obciążyć komputer do rzeczonych 50% należy kopiować nie kilka obiektów z A do B ale np. z A do B i jednocześnie z C do E. Podobnie z otwieraniem okien - teraz zamula dopiero przy otwieraniu 3-4 okien.

 

Zdecydowałem się na reinstalację systemu (co zaraz będę czynić), świeży Win7, który przed chwilą znajoma nabyła u niebywałego złodzieja, płacąc mu 40zł ekstra więcej niż w necie :(

 

Dam znać jak sprawa ma się na siódemce, ale w dalszym ciągu czekam na sugestie co to może być.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie przeczytałem Twojej odpowiedzi nieco wcześniej picasso, bardzo możliwe, że to było to... Wówczas znajoma by zwróciła przepłaconą siódemkę :}

 

Ogólnie to instalacja świeżego systemu pomogła, jednak będąc jeszcze przy temacie wspomnianego przez Ciebie DMA - według Gośki wszystko zaczęło się gdy jej syn zainstalował sobie jakąś grę, pograł, po czym odinstalował. Czy jest możliwe, żeby tryb transferu danych przestawiła aplikacja trzecia, bądź aktualizacja systemu? Ciekawe...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...