Skocz do zawartości

Czarny ekran i kursor, win 7 64 bit


bee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądając to forum oraz inne widzę, że problem nie jest taki niszowy, jednak w sprawach systemowych jestem osobą bardzo niezorientowaną, dlatego trudno było cokolwiek mi wynieść z tematów (o ile znalazłaby się osoba cierpliwa, mogąca wszystko rozpisać na czynniki 1. byłoby super)

 

Problemów z laptopem właściwie mam kilka, jednak opiszę na razie ostatni, ten najpoważniejszy. Otóż przy ładowanu systemu, po pojawieniu się logo windowsa zamiast załadowania niebieskiego tła z wyborem konta/wpisaniem hasła pojawia mi się, jak to ktoś ładnie nazwał ekran śmierci, czyli czarny ekran z kursorem, który reaguje na ruchy palcem po padzie, czasem ma symbol ładowania. Sytuacja dzieje się i przy próbe normalnego odpalenia systemu, jak i przy próbie załadowania trybu awaryjnego.

 

Wszystko ma swój początek wczoraj, kiedy to przy pracy na programie z płyty cd (już wielokrotnie używanego bez żadnych problemów) nagle wyskoczyła mi informacja z avastu, że wykryto jakiegoś trojana. Sytuacja nie szczególnie na mnie wpłytnęła, raz na ruski miesiąc miałam takie komunikaty, po których najczęściej poddawano plik kwarantannie i był spokój. Tym razem jednak pojawiła sięinformacja, iż zaleca się dokładny skan w poszukiwaniu nieprawidłowości i restart komputera. Zaakceptowałam. Skan nic nie znalazł, laptop zamkną system i ponownie się uruchomił, już z ekranem śmierci. Znalazłam gdzieś informację, iż czasami to właśnie avast sprawia jakieś problemy tego typu.

 

Ogólnie niezbyt wiem jakie informacje (i jak) powinnam podać, dlatego jak mówiłam proszę o cierpliwą pomoc, jednak powinnam sobie z instrukcjami poradzić z dogrzebaniem się do wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...