Skocz do zawartości

Trudności z odpaleniem komputera.


dragolice

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie będę się cofał edytując wstecznie poprzedni post, napiszę nowy.

 

@wieslaw531

Więc tak, po zetknięciu tych przewodów wentylator się zakręcił. Zasilacz pracuje normalnie więc krótkie zwarcie tych kabli raczej nic nie uszkodziło.

 

 

@MarekB

Uważasz że marka Fortron jest marnej reputacji? Mi się coś innego obiło o uszy, ale mogę się mylić - jestem mało doświadczonym "hardwarowcem".

Po zakupie jednostki centralnej w BIOSie nic nie grzebałem więc zostały ustawienia poprzedniego właściciela.

Jak pisałem wcześniej BIOS został przywrócony do ustawień domyślnych, w HWiNFO EIST już jest podświetlone na zielono.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
I tutaj nie ma nic na temat psucia się dobrych zasilaczy. MarekB wyraźnie stwierdził że owa marka jest marnej reputacji. Trochę się zdziwiłem, dlatego prosiłbym o wyjaśnienie.

 

wiesz co kolego jest w necie wiele przykładów na to że lepsze zasilacze niż Fortron się psują, nie trzymają napięć itd. Wiesiu wspominał o tym. A zdanie markaB nie traktowałbym jako wyroczni.

Podmiana zasilacza na inny, markowy potwierdzi albo wykluczy objawy.

Odnośnik do komentarza

@MarekB

Po prostu po ludzku się zapytałem dlaczego tak uważasz, ale jak sam pewnie widzisz Twoja odpowiedź wiele mi nie wyjaśniła. To, że nie jesteś wyrocznią specjalnie mnie nie zdziwiło (heh), nikt tak nie zakładał. Pewnie gdybym miał inny zasilacz to bym to zrobił. Skoro masz tyle pieniędzy żeby kupić nowy zasilacz, aby się przekonać czy rzeczywiście to on był powodem takiego zachowania się komputera to gratuluję. Gdy nadarzy się okazja, aby unieruchomić komputer jakiemuś koledze to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Dla mnie te zasilacze sa marnej jakosci i tyle. Dobrze Belfegor podsumowal - nie jestem wyrocznia. Podmiana zasilacza powinna nastapic bez pisania tego tematu.

 

Dokładnie tak. Podmiana i tyle.

 

Skoro masz tyle pieniędzy żeby kupić nowy zasilacz, aby się przekonać czy rzeczywiście to on był powodem takiego zachowania się komputera to gratuluję. Gdy nadarzy się okazja, aby unieruchomić komputer jakiemuś koledze to dam znać.

 

Pożycz, wypożycz, zapożycz się. Polak potrafi. Poza tym dobry zasilacz to inwestycja. Zestaw się zmieni a zasilacz może zostać. No chyba że będzie za słaby do konfiguracji.

 

A co do Twojego pytania o cene tego kompa - uważam że warto. No chyba że chcesz lepszy w trochę wyższych pieniążkach to zapraszam na PW

pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rozebrałem zasilacz i okazało się, że jest do wyrzucenia. Jeden kondenstor spuchnięty, drugi całkowicie rozwalony. Zbyt delikatnie nie był traktowany. Czekam na wymianę.

Dzięki belfegor za ocenę zestawu, z tą propozycją trochę za późno :P

 

Mam jeszcze takie pytanie, czy ten dysk nadaje się jeszcze do czegokolwiek? Nagle z 26 relokowanych sektorów zrobiło się 352 oczekujących na remap i 562 nie naprawionych błędów. Jeszcze dwa dni temu wkładałem płytę z mhdd było wszytsko ok.

http://www.bankfotek...ge/1375472.jpeg

Odnośnik do komentarza

Skoro wcześniej napisałeś, że było OK i nagle jest źle to wg. mnie nie ma to sensu.

Oczywiście możesz zerować, remapować i zrobić nowy skan. Jeżeli będzie znaczna poprawa możesz ryzykować.

Jednak masz już 25 UNC (Bad) i soft dysku tego nie naprawił.

 

Jedna uwaga.

Mam nadzieję, że nie robiłeś skanu na tym walniętym zasilaczu.

Jeżeli tak to te wyniki są o kant.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Wyciagasz wszystko na stol i skladasz na pajaka. Za wlacznik i reset robia podlaczene kabelki np. z kostki starego wiatraka.

post-2293-0-58647700-1355752527_thumb.jpg

Podlaczasz dodatkowy glosniczek do Speaker.

 

Poprzez polaczenie drucikow Power Switch na chwile odpalasz PC-ta. (nie laczysz na stale, dajesz impuls tylko)

Poprzez polaczenie Reset - resetujesz w miare potrzeby (tez tylko impuls).

 

Testujesz w ten sposob bez ubudowy. Mozesz kolejno odlaczac GPU , dysk, Ram i sprawdzac efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...