Skocz do zawartości

Trudności z odpaleniem komputera.


dragolice

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Głównie chodzi mi o naprowadzenie co może być przyczyną tego stanu rzeczy, muszę wskazać element do wymiany.

 

 

Więc tak:

 

1. Włączam listwę zasilającą.

2. Odpalam kompa.

3. Komputer działa jak powinien.

4. Wyłączam komputer.

5. Listwa zasilająca jest nadal włączona.

6. Odpalam kompa.

7. Nie słychać dźwięku POSTu, ekran jest wygaszony, ciągle pali się kontrolka HDD i pulsacyjnie napędu cd/dvd. Wszystko chodzi do póki nie odłączę zasilania.

8. Wyłączam listwę.

9. Ponownie ją właczam.

10. Odpalam kompa.

11. Komputer działa jak powinien.

 

I tak w pętli bez wyjątków. Mój główny podejrzany to płyta główna. Spotkał się ktoś z takimi objawami?

Nawet mi raz zgasł podczas gry w diablo II. Zgasł w sensie ekran się wygasił, kontrolka HDD ciągle świeciła i lampka cd/dvd pulsacyjnie mrugała.

Czy zbyt słaby/uszkodzony zasilacz może to pwodować? Zresztą mam kłopot z obsługą kalkulatora mocy (w sumie wyszło mi ~210W), nie ogarniam wielu rzeczy. Sprzęt jak w stopce.

 

Screen z HWiNFO:

http://www.bankfotek...ge/1367002.jpeg

 

BTW. Prosiłbym o wycenę. Czy opłacało się wydać 200zł na tego złoma gdyby był w pełni sprawny?

 

EDIT:

Mam jeszcze pytanie, czy podłączenie w ten sposób wentylatora jest bezpieczne?

http://www.bankfotek...ge/1367001.jpeg

Została wyciągnięta karta graficzna, bez niej nadal występuje ten efekt. Sprawdziłem to dlatego, iż parę razy się zdarzyło, że komputer się uruchomił, ale na ekranie były losowo rozrzucone piksele. Dawno tego nie zauważytłem, ale mam nadzieję że karta nie jest walnięta.

 

Zdjęcie zasilacza:

http://www.bankfotek...ge/1367004.jpeg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten problem pasuje mi do uszkodzenia zasilacza. Kiedyś dawno bawiłem się w naprawy i testowanie.

Z tego co pamiętam tam są dwie przetwornice - w tym jedna 5V Standby i ta jest z zasady potrzebna do startu zasilacza.

Jeżeli jest uszkodzona chociażby przez kondensatory to takie cuda mogą się dziać.

 

Wcześniej sprawdź czy przy podpiętych kablach na dużym złączu (zielony kabel) masz +5V w stosunku do GND.

 

Jak sprawdzić:

- odłącz wszystkie kable zasilacza od płyty i urządzeń.

- na głównym wtyku 24 pin zewrzyj na chwilę kabel zielony z czarnym (chyba +5 V Sb).

- powinien wystartować wentylator zasilacza.

- jeżeli nie wystartuje to przetwornica do naprawy (najczęściej kondensatory).

 

Jedna podstawowa uwaga. Jak pisałem wyżej temat stary. Już się w to nie bawię.

Krótkie zwarcie tych kabli nie powinno niczego uszkodzić.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...