Skocz do zawartości

Problem z win 7 oraz programami


Ciacho228

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na czym polegają te problemy ?

Od pewnego czasu juz sie bujam z tym wszystkim i nic ...

Mianowicie problemy polegaja na tym iz w oknie włącz wyłącz funkcje systemu niema nic (jest puste), hmm dalej problem ze steam'em nie chce sie włączyc normalnie tylko za pomoca opcji jako administrator sie uruchamia ...

Następny dołujący problem to taki ze nie moge zainstalowac sterowników od grafiki (ATI radeon 9600) niby sie instaluja po czym i tak nie działają. Sterowniki pobierane ze strony producenta oraz wiele innych.CCC widac ze sie instaluje lecz nie chce sie wgl włączyc, w menadżerze urządzen jest wykrzyknik pod sterownikiem. Nie moge ustawic rozdzielczoci sa tylko 3 (800x600, 1024x768, 1280x1024).

Zainstalowałem nowy system sprawdzam w cmd sfc/scannow i na świeżym systemie sa jakies tam błedy ktorych system nie moze naprawic.

Wiele programów działa tylko za pomoca uruchomienia ich jako administrator.

System to win 7 pro x64.

Prosze o pomoc bo sam juz niemam pomysłow co moze byc spiepszone ...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Moje zdanie jest takie (uwarunkowane zasadami forum) logi są nie dokońca ok

 

w dzieniku zdarzeń jest bład, powielający się na temat usług kryptograficznych.

 

Error - 2012-11-21 17:11:13 | Computer Name = Artur | Source = Microsoft-Windows-CAPI2 | ID = 513
Description = Przetwarzanie wywołania OnIdentity() w obiekcie System Writer przez
Usługi kryptograficzne nie powiodło się.  Details: AddWin32ServiceFiles: Unable to
back up image of service Ati External Event Utility since QueryServiceConfig API
failed  System Error: Nie można odnaleźć określonego pliku. 

 

 

System kompletnie niezaktualizowany. Brak Service Pack1 dla W7. Takie rzeczy są niedopuszczalne.

 

 

Podaj o jaki komputer chodzi. Model, marka?

 

Wywal wszystkie stery, programy, niech zostanie na chwile goły W7. Pobierz service Pack 1, paczka ponad 900MB i zainstaluj. Potem pogadamy w zależności jak zmieni się sytuacja. Po aktualizacji podaj nowy log z OTL. Extras nie potrzebny

 

Tutaj link do SP1 http://www.microsoft...ls.aspx?id=5842

Odnośnik do komentarza

Ciacho228

 

1. Czym Ty czyścisz sterowniki!? Driver Cleaner sprzed 8 lat, z roku 2004:

 

========== Modules (No Company Name) ==========

 

MOD - [2004-09-17 16:23:48 | 000,106,496 | ---- | M] () -- C:\Program Files (x86)\Driver Cleaner\DCleaner.exe

 

Przecież to się w ogóle nie nadaje do użytku, nie wspominając o zgodności z Windows 7 x64. Skoro używałeś ten archaizm, to nawet nie wiadomo co zamieszane zostało i czy nie stworzyłeś dodatkowych naruszeń... Nowoczesny program do czyszczenia sterowników to darmowy Driver Sweeper (starsza wersja, ostatnia z czystych bez adware) lub komercyjny Treexy Driver Fusion (dawny Driver Sweeper, adware w instalatorze). Uwaga na adware, nie zaznaczać nic, nie dopuścić do instalacji śmieci.

 

2. Ja tu widzę jeszcze taki błąd w Dzienniku zdarzeń:

 

Error - 2012-11-22 07:47:42 | Computer Name = Artur | Source = Application Error | ID = 1000

Description = Nazwa aplikacji powodującej błąd: DTHtml.exe, wersja: 1.0.0.1, sygnatura

czasowa: 0x484984fa Nazwa modułu powodującego błąd: WrapI2C.dll, wersja: 1.0.0.0,

sygnatura czasowa: 0x48473a3f Kod wyjątku: 0xc0000409 Przesunięcie błędu: 0x00006fe6

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x30c Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd:

0x01cdc8a729cb41e2 Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\PROGRA~2\ACERDI~1\EDISPL~1\DTHtml.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files (x86)\Common Files\Portrait Displays\Drivers\WrapI2C.dll

Identyfikator raportu: 6bcf21db-349a-11e2-9754-000acd007bd0

 

Pivot Software to wg raportu starawe oprogramowanie i się go pozbądź skoro sypie błędami:

 

========== Services (SafeList) ==========

 

SRV - [2008-06-04 17:59:34 | 000,090,112 | ---- | M] (Portrait Displays, Inc.) [Auto | Running] -- C:\Program Files (x86)\Common Files\Portrait Displays\Drivers\pdisrvc.exe -- (PdiService)

 

3. Na temat:

 

Mianowicie problemy polegaja na tym iz w oknie włącz wyłącz funkcje systemu niema nic (jest puste)

 

Zainstalowałem nowy system sprawdzam w cmd sfc/scannow i na świeżym systemie sa jakies tam błedy ktorych system nie moze naprawic.

 

Hmm po zainstalowniu sp1 jest dalej wszystko to samo ...

 

Puste okno funkcji to uszkodzone komponenty. Nie zostało dostatecznie jasno powiedziane czy nadal to widzisz po przeinstalowaniu systemu, a jeśli tak, to wtedy interesujący staje się nośnik reinstalacyjny Windows (co to za twór, czy modyfikowany) lub kroki powtarzane zaraz po instalacji Windows (tu nie wykluczam Driver Cleanera, mógł naruszyć określone rzeczy w systemie). SFC był już wykonany po reinstalacji i zwraca komunikat o uszkodzeniach, nie przedstawiłeś jednak raportu z wyników jego pracy (KLIK) i nie można było tego ocenić (są błędy w SFC które nie mają znaczenia). Nie zostało to nawet sprawdzone przed instalacją SP1 (mogło tam przecież być coś co ją by wykluczało). Pomimo zainstalowania SP1 proszę jednak o materiały:

 

1. Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu", co wygeneruje log checksur w katalogu CBS: KLIK.

 

2. Po wykonaniu powyższego działania skopiuj na Pulpit cały folder C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP, umieść na jakimś hostingu i podaj tu link do paczki.

 

 

PS. Ciacho228 i proszę nie krzycz w sygnaturze. Moderacji nie denerwuje wcale brak polskich fontów, za to napis wielki i kolorowy, zwracający większą uwagę niż treść posta, już tak. Sygnatura nie może być ważniejsza niż zawartość właściwa tematu. Zedytowane.

 

 

 

Belfegor

 

w dzieniku zdarzeń jest bład, powielający się na temat usług kryptograficznych.

 

To była konsekwencja zdekompletowanej usługi ATI, para błędów opowiadająca o braku pliku usługi Ati External Event Utility:

 

Error - 2012-11-21 19:14:00 | Computer Name = Artur | Source = Microsoft-Windows-CAPI2 | ID = 513

Description = Przetwarzanie wywołania OnIdentity() w obiekcie System Writer przez

Usługi kryptograficzne nie powiodło się. Details: AddWin32ServiceFiles: Unable to

back up image of service Ati External Event Utility since QueryServiceConfig API

failed System Error: Nie można odnaleźć określonego pliku. .

 

Error - 2012-11-21 17:51:30 | Computer Name = Artur | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi Ati External Event Utility z powodu następującego

błędu: %%2

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po wcześniejszej akcji ze sterami postanowiłem zainstalowac nowego dosa oraz zaraz po tym zainstalowałem SP1 i nie instalowałem zadnych sterownikow.

Tutaj log z otl'a na swiezym systemie- http://wklej.systemc...h/4EL3PsMchTng/

Wstawiam screena sfc http://www.picshot.p...iew/full/255816

I tutaj caly folder CBS http://www41.zippysh...20931/file.html

Jesli zrobiłem cos źle bardzo przepraszam :) i prosze o ewentualna korekte :)

Tutaj kolejny screen z sfc http://www.picshot.p...iew/full/255822

Oraz od razu spakowałem log http://www25.zippysh...16648/file.html

 

interesujący staje się nośnik reinstalacyjny Windows (co to za twór, czy modyfikowany)

Z tym akurat nie wiem bo kiedys ten system mialem zainstalowany i wszystko smigało tak jak należy przez jakies 2 latka.

Dopiero pozniej jak zachcialo mi sie reinstala zrobic zainstalowałem inna 7 i od tamtego czasu zaczelo sie wszystko piepszyc ...

Ahh i tutaj jeszcze LOG z HWinfo http://www33.zippyshare.com/v/55063327/file.html

Odnośnik do komentarza

Dziwne ale HWinfo nie czyta modelu płyty głownej

 

Motherboard ---------------------------------------------------------------
[Computer]
 Computer Brand Name:				    Unknown on Noname
[Motherboard]
 Motherboard Model:					 
 Motherboard Chipset:				    nVidia nForce3 250 (Crush K8S2) + CK8S MCP2-S
 Motherboard Slots:					  5xPCI, 1xAGP v3.0
 USB Version Supported:				  v2.0
[bIOS]
 BIOS Manufacturer:					  Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
 BIOS Date:							  08/26/04
 BIOS Version:						   6.00 PG
 BIOS Message:						   W7030NMS V1.4 082604 20:56:50
 EFI BIOS:							   Not Capable
 Super-IO/LPC Chip:					  Winbond/Nuvoton W83627THF [Ver C]

 

 

Odkręć obudowe i zczytaj z laminatu dane

Odnośnik do komentarza
Czekam nie chce nic spierd...

 

Coś już jest spierniczone bo o tym mówi log.

 

Z tym akurat nie wiem bo kiedys ten system mialem zainstalowany i wszystko smigało tak jak należy przez jakies 2 latka.

Dopiero pozniej jak zachcialo mi sie reinstala zrobic zainstalowałem inna 7 i od tamtego czasu zaczelo sie wszystko piepszyc ...

 

I tu może być pies pogrzebany

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...