Skocz do zawartości

Office 2007 wysypał się po reinstalacji Kaspersky Internet Security


Rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy wklejać jakieś logi, wiec póki co opiszę problem (dosyć śmieszny....).

Nie powinno być żadnej infekcji.

 

Miałem zainstalowany kasperski internet security 2012.

Pomimo skonfigurowania pod gracza, podczas grania / ogladania filmów - coś skanował, połączenie z netem w grze prawie zanikało a przy filmie obraz zamulał. Trwało to przez jakies 30-60 sekund. Niczego nie było tego w logach w kasperskym.

 

Long story short - napisałem do ludzi z Kaspersky, kazali mi zrobic raporty (+przesłać konfigurację), potem kazali odinstalowac KIS_2012 i zainstalować KIS_2013.

 

Odinstalować kazali w trybie awaryjnym, tym narzędziem: kavremover.exe (raz jako wybranie KIS, dwa jako odinstalowanie wszystkiego co ma coś wspólnego z KIS.)

 

Odinstalowałem więc.

Uruchomiłem ponownie. Wszystko na odłączonej sieci od samego poczatku.

 

Po zainstalowaniu KIS_2013 i podłączeniu netu, zkatualizowaniu bazy danych klikam na OUTLOOK a tu taki komunikat:

- nie można uruchomić programu microsoft office outlook. Nie można zainicjować wspólnych narzędzi pakietu microsoft office. Uruchom ponownie komputer lub zainstaluj ponownie program microsoft office outlook.

Nie potrafię zrozumieć, jaki związek mogło mieć przeinstalowanie KIS a rozwaleniem całego pakietu OFFICE.

 

- restart nie pomaga,

- office nie chce się zainstalować ponownie na starego offica: wyskakuje błąd z config.xml. BŁĄD: "Błąd 25004.Config.Xml not specified; A valid config.xml must be authored when deploying '(null)'.

- Przy odpalaniu Excela BŁĄD: Leksykon (XLLEX.DLL) jest uszkodzony lub niedostępny.

- Przy odpalaniu Worda BŁĄD: Za mało pamięci lub miejsca na dysku, aby uruchomić program Word (co jest kompletną bzdurą bo miejsca i pamieci pod dostatkiem)

- Panel sterowania, dodaj usun programy, ZMIEŃ, BŁĄD: instalacja tego produktu została uszkodzona. Uruchom ponownie instalatora z dysku CD lub DVD.

- Raz miałem próbę odinstalowania pakietu, też wyskoczył jakiś błąd a potem zapytało czy odinstalować pomimo wszystko "standardowo" dałem anuluj wiec póki co wszystko powinno siedzieć.

 

------>Chodzi mi o to, by zaczęło działać :) ale jesli będzie wymagać za duzo czasu lub nie będzie się opłacało kombinować to potrzebuję odzyskać MAILE + KONTAKTY Z KSIAZKI ADRESOWEJ + ewentualna konfiguracja ustawień outlooka (tylko outlooka, olać worda i excela):

 

1) Co do Maili - Skopiowałem pliki z:

C:\Documents and Settings\Rucek\Dane aplikacji\Identities\{75D1651D-FA88-449B-96AC-5CBED1581D1E}\Outlook Express

wiec mam nadzieje że maile uratuję (tak?)

2) Nie wiem skąd skopiować adresy z książki adresowej (help me)

3) Nie wiem czy da się skopiować plik z konfiguracją OUTLOOKA.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy przywracanie systemu nie działa?

Ścieżka kontaktów (mam Outlook 2003) C:\Users\Konto\Contacts\Konto.contact. Ale nie wiem czy to bedziesz mógł wykorzystać.

 

Kopię danych Outlooka znalazłem w C:\Users\Konto\AppData\Local\Microsoft\Outlook\Outlook.pst.

Ten plik spokojnie będziesz mógł zaimportować.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

więc:

- zgrałem te pliki z lokalizacji.

- usunalem offica, usunalem kasperskiego.

- nie moge zainstalowac offica... troche za połową instalacji nadal pojawia się komunikat: "Błąd 25004.Config.Xml not specified; A valid config.xml must be authored when deploying '(null)'.

 

- powywalałem troche plików które zostały po instalacji, z katalogów office, outlook, - nie pomogło.

- chciałem powywalać resztki z rejestru - ale jest tego bardzoooooo dużo, więc nic nie usuwałem.

szukałem w google, nie znalazłem nic konkretnego/wiarygodnego procz tego co w sumie już po części wiadomo:

 

"It seems that the installation is linked toa config.xml files (Which is used for deployment, to set standard settings imbedded into the installer)."

 

Bez rozwiązania... czekam na dalsze instrukcje...

Odnośnik do komentarza
Po zainstalowaniu KIS_2013 i podłączeniu netu, zkatualizowaniu bazy danych klikam na OUTLOOK a tu taki komunikat

 

+

 

- usunalem offica, usunalem kasperskiego.

- nie moge zainstalowac offica... troche za połową instalacji nadal pojawia się komunikat: "Błąd 25004.Config.Xml not specified; A valid config.xml must be authored when deploying '(null)'.

 

Błąd wskazuje na machlojki Kasperskiego, bo jest przynajmniej jeden przypadek tego typu: KLIK.

 

"Seems it was my pesky KIS 2010 that I upgraded to a couple of weeks back... There WAS a registry corruption but somehow Kespersky blocked some un-installallation operations (file deletes) and these leftovers were screwing with the re-installation.

Disable internet - Disabled KIS - rerun CCleaner - reinstall Office 2007 - re-enable KIS - run updates"

 

Skoro już nie ma tu KIS 2013, podejmij się jeszcze jednej próby wyczyszczenia po Office 2007 specjalizowanymi usuwaczami ale od Microsoftu i wykończenia ręczne: KLIK (Method 2 + 3 + 4).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

HA! DZIAŁA! :D

 

- przeskanowałem jeszcze wczoraj CCleanerem. [nie wiem czy cokolwiek pomogło czy nie, ale wyczyściło mi prawie 1gb syfu :)]

- zainstalowałem jeszcze wczoraj KIS_2013, wiec dziś robiłem przy jego obecności już.

- dziś w sumie tylko usunąłem offica przy pomocy: krok 2 - MicrosoftFixit50154.exe

- C:\Users\Konto\Contacts\Konto.contact. [zostało w lokalizacji, nie zostało usunięte, wiec kontakty mam!]

- maile też zostały wiec nie musiałem kopiować z backupu.

- C:\Users\Konto\AppData\Local\Microsoft\Outlook\Outlook.pst. [ustawienia konfiguracyjne tak jak mówiłeś - dało sie zaimportować ]

- Jednak windows 7 jest sporo lepszy od XP :D

Restart outlooka i wszystko działa.

 

Dzięki Belfegor, Wiesław, i oczywiście Picasso :D

Pozdrawiam.

 

[ah, zapomniałem dodać, że słownik działa podczas wpisywania posta :) thx ]

Edytowane przez Rucek
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...