Skocz do zawartości

Orange 2 Mb/s, utrata pakietów


VNSY

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Irracjonalna wartość RS Correctable Errors dla Upstream, czyli wysyłanych danych. Tłumienie na bardzo wysokim poziomie (51 dB) dla downstream, sprawę ratuje pewien zapas SNR Margin (11,9 dB), ale nie rozumiem takiego optymizmu routera - 8000 kb/s przy takim tłumieniu nie ruszy, chyba, że zdarzy się cud. Proponuję sprawdzić kable, które masz w domu, spróbuj podmienić na próbę. Jeżeli korzystasz na tej samej linii z telefonu, to czy mikrofiltr jest dobrze wpięty. Wpięcie na odwrót może powodować właśnie wzrost tłumienia.

 

Ma być tak:

 

Phone%20grayscale.jpg

Odnośnik do komentarza

To nie to, uszkodzony jest D-Link albo problem po stronie dostawcy (Orange/TP). Chociaż jak znam życie, to TP powie Ci, że tłumienie jest zbyt wysokie jak na taką prędkość i jedyne, co mogą zaoferować, to migracja w dół z powodu "braku warunków technicznych" do świadczenia usługi na obecnym poziomie.

 

Najlepiej będzie pożyczyć od kogoś inny modem/router ADSL i sprawdzić na nim.

Odnośnik do komentarza

ok miesiąca temu zmniejszałem transfer z 6Mbit/s na 2Mbit/s powodem było zawieszanie się routera,przewertowałem wtedy 3 routery i za każdym razem był ten sam problem,od czasu do czasu trzeba było wyłączyc i włączyc router bo się zawieszał.Po zgłoszeniu broblemu w sieci ORANGE przyjechali technicy i stwierdzili że łącze nie uciągnie więcej jak 6Mbit/s i trzeba zmniejdszyc transfer.Zmniejszyłem, ale teraz mam inny problem z utratą pakietów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Problem utraty pakietów, nie dotyczy tylko mnie. Na forum Orange znalazlem kilka osób, które również mieszkają w woj.Łódzkim i od października mają ten sam problem.

http://www.orange.pl/kid,4002278347,id,2264400424,title,Jeden-wielki-problem-z-internetem-od-Orange,forumthread.html

http://www.orange.pl/kid,4002278347,id,1244000016,title,Kiedy-wkoncu-zostanie-naprawiona-usterka-z-utrata-pakietow-na-slasku-,forumthread.html (str.37)

 

Temat chyba do zamknięcia. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...