Skocz do zawartości
walus002

Rozładowana bateria od BIOS'u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w lapku rozładowała mi się bateryjka od BIOS'u i jak odłączę go od sieci to mam jakąś losową godzinę i datę. Musze ustawiać czas ręcznie.. I tu pytanie czy da sie ustawić aby po starcie systemu ustawiała się godzina i data sama automatycznie z netem ? W sensie tak jak bym sam wchodził w opcje i klikał zakładkę "Czas z internetu" i ustawiał według jakieś tam strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@walus002

Wymień baterię. To nie jest tylko problem zmiany daty i czasu. To najmniejszy problem.

tzn. ? To jakie są te "większe" problemy??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy każdym odłączeniu zasilania BIOS resetuje Ci się do ustawień domyślnych. A kupno bateryjki to wydatek około 3 - 5 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lapki to nie jest mój ulubiony temat.

One mają akumulator, który wg. mnie powinien robić również za zasilanie w tym przypadku.

To może świadczyć o problemie z akumulatorem również lub odpowiednimi stykami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest łatwo ją wymienić jak w stacjonarnym komputerze jest schowana(i trzeba mieć specjalne śrubokręty takie z zakończeniem gwiazdki a nie krzyżak typowy) i pytałem się w komputerowym powiedzieli ze około 100zł :(. A baterii typowej nie mam tzn mam ale trzyma max minute w porywach dwie (do wymiany)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki laptop? Marka i model, do większości da się znaleźć instrukcje serwisowe do rozkładania, zaś z bateryjkami bywa różnie, albo będzie wkładana zwyczajnie w jakiś tam slocik jak w stacjonarnych (koszt nowej to kilka-kilkanaście złotych, tylko by trzeba było wyjąć starą i dokupić taką samą) albo z kabelkiem co może być trochę większym wyzwaniem... chyba że rozbebeszyć i posklejać na nowej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi