Skocz do zawartości

laptop + tel. komorkowy + bluetooth


covo

Rekomendowane odpowiedzi

xpsp3;

w laptopie (samsung): w managerze urzadzen widac prawidlowo "bluetooth devices" (intela), wiec sterownik zainstalowany, uslugi wszelkie zwiazane z btooth włączone, czyli w zasadzie wstepnie OK, ale:

 

1.

po kliknieciu w pan.sterowania w ikone MyBluetooth otwiera sie... Internet Explorer z zawartoscią partycji c:\ <--- tak ma być...?

 

2.

tel komorkowy podpiety via USB do laptopa ma w aplikacji polaczeniowej Sony Ericsson PC Suite dwie mozliwosci polaczenia z laptopem:

btooth & USB - ale mozliwosc btooth jest calkowicie nieczynna/wyszarzona, do tego komuniakat, ze w ten wlasnie sposob nie mozna polaczyc sie, fizycznie jest to niemozliwe.

 

Moze jakies pomysly na reperację? dlaczego jest jakoby nie bylo btooth?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
po kliknieciu w pan.sterowania w ikone MyBluetooth otwiera sie... Internet Explorer z zawartoscią partycji c:\ <--- tak ma być...?

Nie jestem pewien ale to chyba ma tak być z tym że nie IE a powinien się otwierać Eksplorator Windows znaczy się Mój Komputer z katalogiem wymiany plików między urządzeniami, teoretycznie ikona urządzenia powinna być widoczna w Mój Komputer.

tel komorkowy podpiety via USB do laptopa ma w aplikacji polaczeniowej Sony Ericsson PC Suite dwie mozliwosci polaczenia z laptopem:

btooth & USB - ale mozliwosc btooth jest calkowicie nieczynna/wyszarzona, do tego komuniakat, ze w ten wlasnie sposob nie mozna polaczyc sie, fizycznie jest to niemozliwe.

Tu myślę że jest to uzależnione od pierwszej instalacji oprogramowania, jeżeli podczas instalacji połączysz przez USB to już tak zostanie.

 

Druga sprawa, żeby można było się łączyć przez bluetooth, najpierw trzeba w ustawieniach urządzenia skonfigurować połączenie i je sparować, to działa trochę inaczej niż WiFi.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem pewien ale to chyba ma tak być z tym że nie IE a powinien się otwierać Eksplorator Windows znaczy się Mój Komputer z katalogiem wymiany plików między urządzeniami, teoretycznie ikona urządzenia powinna być widoczna w Mój Komputer.

w zasadzie jest,jak piszesz: otwiera sie dokladnie (co do zawartosci) "moj komp", ale zaskakujaco ma ten napis na belce gornej:" c:\ - Microsoft Internet Explorer", powaznie.

OK, rozumiem, ze zaden klopot, to wlasnie ma sie otwierac; jutro mając telefon sprawdze, czy "ikona urzadzenia" czyli telefonu jest widoczna.

 

Tu myślę że jest to uzależnione od pierwszej instalacji oprogramowania, jeżeli podczas instalacji połączysz przez USB to już tak zostanie..

i tak zrobilem: polaczylem sie po raz pierwszy przez usb i rozumiem, ze tylko via soft do obslugi telefonu zablokowala sie taka mozliwosc laczenia, natomiast "przez powietrze" powinno dzialac... Jak rozumiem. Jesli rozumiem.

No ale (jak piszesz: " żeby można było się łączyć przez bluetooth, najpierw trzeba w ustawieniach urządzenia skonfigurować połączenie i je sparować, to działa trochę inaczej niż WiFi.") najpierw trzeba umiec to skonfigurowac i w laptopie, i w telefonie... Jeszcze nie umiem, jutro dorwe ten telefon, poprobuje.

 

btw:

Klopot moj polega tez na tym, ze tyle lat bez problemu podlaczam telefony do pecetow i laptopow poprzez soft, to w koncu jakis banał (prawie), a ten sony Xperia-neo-v za licho nie chce byc widziany przez trzy dobre programy:

MyPhoneExplorer

PC Companion

Sony Ericsson PC Suite

 

To napisz co tu jest ON.

czytajac nizej Twoje wyjasnienie zrozumialem przed sekunda, ze z tym malunkiem i z pytaniem - zwlaszcza - nie robiles jaj :)

 

w Menadżerze Urządzeń -> BT -> Właściwości -> Zarządzanie energią - sprawdź czy nie masz ptaszka przy Zezwalaj na wyłączanie urządzenia w celu oszczędzania energii.

jak ON, to ON - oczywiscie, ze nie ma ptaka przy Zezwalaj.

Edytowane przez picasso
Stosuj funkcję Edytuj w celu uzupełnienia wypowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał. Posty sklejam. //picasso
Odnośnik do komentarza
najpierw trzeba umiec to skonfigurowac i w laptopie, i w telefonie... Jeszcze nie umiem, jutro dorwe ten telefon, poprobuje.

Ja również nie mając tego pod ręką nie powiem jak to zrobić, ogólnie wygląda to tak:

włączasz BT w lapku (przyciskiem lub klawisz funkcyjny, powinna się świecić lampka że włączone)

włączasz BT w telefonie.

zacznij może od telefonu, będzie chyba łatwiej, wchodzisz w ustawienia połączeń BT, powinno tam być coś takiego jak "wyszukaj urządzenie", jeżeli znajdzie lapka klikasz połącz, wpisujesz hasło "0000" , jeżeli laptop wykryje że chcesz się połączyć również trzeba wpisać hasło i to powinno być wszystko, oczywiście przy ustawieniach domyślnych.

Odnośnik do komentarza
czytajac nizej Twoje wyjasnienie zrozumialem przed sekunda, ze z tym malunkiem i z pytaniem - zwlaszcza - nie robiles jaj :)

W tematach konkretnych oraz konkretnie zadanych pytaniach (popartych właściwymi informacjami) nigdy nie robię sobie jaj.

 

Zapewne pijesz do tematu zmiany LOGO.

Zmiana LOGO przy włączonym Full screen - enable to całkowicie coś innego niż LOGO AMI, AWARD, PHOENIX (kupiony).

Dla opcji Enable Full screen logo możesz zmienić obrazek przy pomocy softu producenta płyty. Ale to dotyczy obrazka na ekranie zamiast POST.

 

A w temacie.

 

Pokaż obrazek z Tray`a z BT.

Odnośnik do komentarza

W tematach konkretnych oraz konkretnie zadanych pytaniach (popartych właściwymi informacjami) nigdy nie robię sobie jaj.

odnioslem wrazenie graniczace z pewnoscia tak zwana, ze jednak jest inaczej - powyzsza fotka jest tak oczywista, że...

OK.

 

Zapewne pijesz do tematu zmiany LOGO.

w żadnym stopniu, mialem na mysli jeno Twe pytanie tyczace w/w obrazka on/off

 

 

Zmiana LOGO przy włączonym Full screen - enable to całkowicie coś innego niż LOGO AMI, AWARD, PHOENIX (kupiony).

Dla opcji Enable Full screen logo możesz zmienić obrazek przy pomocy softu producenta płyty. Ale to dotyczy obrazka na ekranie zamiast POST.

nie kumam tego zdania. "Full screen - enable" - ale niby gdzie? w biosie? no przeciez pisalem w tamtym temacie (chyba...), ze bios w tym laptopie jest ubogi, jak Sikorski w rozum i takiej opcji nie ma.

Mnie chodzilo tylko o zmiane logo phoenixa, tradycyjne logo biosu, zaraz na poczatku bootowania, w pecetach bylo/jest to wykonalne, troche upierdliwe, lekko saperskie, ale wykonalne, robilem to dla pecetow i zastanawialem sie, czy stopien ryzyka w laptopach jest wiekszy. Ot cale moje pytanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...