Skocz do zawartości

Dziwne "zamrożenie" - Brak reakcji na polecenia, w tym ruch myszki i przycisk POWER


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dzisiaj od 9 rano jestem szczęsliwym posiadadzem Windowsa 7 w wersji Ultimate.

Wsztstko byłoby dobrze, ale pojawiają mi się pewne błędy, przejdę zatem do rzeczy żeby nie zabierać waszego czasu na czytaniu wstępu:

 

Postawiłem nowy system o 9 i nawet nie podłączyłem jeszcze do sieci go, zainstalowałem jedynie 4 sterowniki na 9 i byłem w trakcie dalszej instalacji, zostawiłem laptopa na około 2 godziny, wracam, ruszam myszką, włączył się monitor, wszystko na nim tak jak zostawiłem przed pójściem, myszka nie chce reagować na ruch, wywołanie menedżera też nie przynosi rezultatu na klawiaturze, nawet nie reagował przysisk POWER w laptopie.

Musiałem wyjąc baterię bo nie chciał się nawet wylogować po parokrotnym wciśnięciu przycisku zasilania.

 

Miałem już to dwa razy.

Nawet instalowałem system drugi raz od nowa z formatem partycji nawet zerowałem, a tutaj to samo...

Wystarczy że go zostawie na dłuższy czas i przyjdę włączyć i nie chce reagować na nic.

Dodam że nie mam ustawionych żadnych opcji hibernacji, zamrażania czy też uśpienia, wszystko jest ustawione na działanie bez tych bajerów na zasilaczu, z resztą mam go cały czas podpiętego, więc tylko działa wygaszacz ekranu i po 5 minutach wyłącza mi się ekran.

 

Sprawdzałem podgląd zdarzeń i zauważyłem własnie ten błąd odnośnie tego nieprawidłowego zamknięcie z wyjęciem baterii, screen:

 

post-2-0-89243400-1307519095_thumb.jpg

 

I mam jeszcze jeden problem, ostatni już i przepraszam, nie chce Wam zawracać głowy, ale on mnie denerwuje i nie wiem jak mam się z nim uporać, szukałem rozwiązania już wszędzie i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi...

 

Chodzi o to że w dzienniku mam mase (chyba około stu albo i więcej błędów takich samych, wszystkie są takie same, a wywołuje je coś o nazwie: USER PROFILE GENERAL.

 

post-2-0-49600000-1307519097_thumb.jpg

 

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1000 ze źródła Microsoft-Windows-User Profiles General. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

 

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

 

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

 

Error Code: 0

------

Checking mounting

Mouting point check complete

Using partition (C:\)

Created bootsect.exe

Created GRLDR

Created tag

Installed certificate and serial

------

Error Stack:

 

zasób komunikatu jest obecny, ale w tabeli ciągów/komunikatów nie odnaleziono komunikatu.

 

 

dziękuje chociaż za próbę pomocy dla mnie i pozdrawiam... :-(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Obrazki zawierają niewiele informacji :lol:

 

Pytania:

 

Czy masz coś w folderze C:\Windows\Minidump i/lub masz plik C:\Windows\Memory.dmp?

 

Jeśli tak to spakuj i shostuj na rapidshare.com

 

Jesli nie masz to spróbuj urzyć narzędzia verifier

 

Przeprowadź metody diagnostyczne podbne jak w tym temacie https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/1315-windows-7-64-bit-zawiesza-sie-tuz-po-zalogowaniu/

 

Musisz sprawdzić w sekcji szczegółów błedów by się czegoś konkretnego dowiedzieć http://support.microsoft.com/kb/2028504

 

jeśli w opisie błędów kernel-power są same zera a nie uda się wywołać BSODa to włącz debugowanie dla Kernel-Power - szczegóły w linku

 

następnie załącz do posta sekcje Application i System oraz te debugowane sekcje.

Odnośnik do komentarza

Flavius, dziękuję za poświęcenie czasu na mój problem, ale tamtego dnia tak namąciłem ze sterownikami pod wieczór, że pomyślałem: zaczne szukać sterowników pod Windows 7. Niestety musiałem znowu sformatować system, ale udało mi się znaleźć "intelowskie" sterowniki pod Win 7 z chipsetem i matrix storage managerem, a poprzednie miałem do Visty, bo nie chciało mi się szukać na stronie producenta poszczególnych podzespołów, tylko wszedłem na strone producenta laptopa, a tam są niezaktualizowane stery, ostatnie są pod viste i to one stwarzały te problemy.

Teraz gdy zostawiam laptopa na jakiś czas, to nie blokuje się nic. Pomogły sterowniki pod Windows 7 - Chipsetu i Managera pamięci masowej :)

Ale i tak jesteście wielcy że mieliście jakieś wskazówki, Eru, własnie powyłączałem te różne uśpienia i wyłączenia dysków, bardzo mnie wkurzają te pomysły microsoftu, łatwiej by było gdyby było tylko wyłączanie systemu i hibernacja jak w xp, ale to też nie pomogło. Powyłączałem wszystko i nic.

Dalej tak się zamrażał nawet z wyłączonym wygaszaczem ekranu :/

Ale teraz już działa, tylko pojawiły się inne błędy. Moglibyście mi pomóc je rozwiązać?

Pojawia mi się błąd aplikacji DHCP client, w którym jest napisane że:

 

Komputer nie uzyskał przydziału adresu z sieci (od serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x001F3C3D827F. Wystąpił następujący błąd: 0x79. Komputer będzie ponawiał próby uzyskania adresu z serwera adresów sieciowych (DHCP).

 

Nie wiem czy to ważne, ale mam internet przez wi max netii. Specjalny router netii mam podpięty pod router w domu na wi fi i zrobiłem sieć z zabezpieczeniami wpa2, korzystam z niej na dwóch laptopach, ale raczej nie konfigurowałem zbytnio routera, tylko wprowadziłem nazwe i hasło użytkownika do netii i śmiga. Nie mam filtrowania po mac ani nic, jedynie wpa2. Czy może to mieć jakiś wpływ na ten błąd?

Aha, w kodzie operacji tego błędu jest napisane że Adres IP nie przypisany... :/

 

Znalazłem również niepokojące ostrzeżenie z aplikacji Wininit, w której jest zawarta informacja że Na potrzeby każdej aplikacji ładowane są niestandardowe biblioteki DLL. Administrator systemu powinien przejrzeć listę bibliotek, aby się upewnić, że są związane z zaufanymi aplikacjami.

 

A ja przecież nic nie modyfikowałem ani nie ustawiałem... :/

A i doradźcie mi coś, Wy macie większe pojęcie niż moje, czy takie błędy z dziennika są ważne jeśli w tle wszystko działa sprawnie?

 

Nic nie zauważyłem niewłaściwego działania Windowsa ani żadne restarty czy zawieszenia, tylko jest własnie sporo błędów takich które napisałem wcześniej w tym poście. Czy jeśli system wydaje mi się że działa stabilnie, to mam się martwić tymi wpisami w dzienniku?

 

Dziekuje za jakiekolwiek rady, będe bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza

Nic nie zauważyłem niewłaściwego działania Windowsa ani żadne restarty czy zawieszenia, tylko jest własnie sporo błędów takich które napisałem wcześniej w tym poście. Czy jeśli system wydaje mi się że działa stabilnie, to mam się martwić tymi wpisami w dzienniku?

Jeśli to niema przełożenia na pracę systemu np. utratę internetu (błąd DHCP) czy inne to te błądy zignoruj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli to niema przełożenia na pracę systemu np. utratę internetu (błąd DHCP) czy inne to te błądy zignoruj.

 

dziękuję, własnie przestało mnie to martwić :)

Flavius, mam pytanie.

Wiem że to nie w temacie, ale nie chce zaśmiecać już forum nowymi tematami, bo być może wystarczy zrobić jedną rzecz i wszystko będzie dobrze.

Otóż chodzi mi (jak przeglądałem wcześniej) problem z bluetoothem u kogoś na forum, ale nie przynosiło u tego kogoś rezultatu.

Tylko że mój problem polega na tym z kolei że zainstalowałem bluetooth ze strony producenta, bo w Windows 7 była niby już ikona ale własnie nie działało. Czy przy okazji mógłbyś powiedzieć mi czemu na świeżej instalacji Windowsa 7 był dźwięk, a i tak musiałem zainstalować sterownik karty dźwiękowej ze strony producenta pod Win 7. Tak samo z bluetoothem. Była ikona, tak jakby był zainstalowany ale brakowało mu pewnych funkcji i musiałem doinstalować ze strony producenta. Ciekawe czemu Windows jest w to wszystko wyposażony i nie brakuje np sterowników bluetooth w menadżerze, a konieczna była instalacja i tak ze strony HP modułu. Mam lapropa HP i telefon Nokię N96 i zainstalowałem na laptopie ten bluetooth i elegancko wszystko, ale jak przyszło mi powiązać telefon z laptopem (mam zaznaczone w laptopie żeby zezwalał na połączenia itp, na wszystko, żeby był widoczny i w telefonie też) no i instalując usługi różne było ok, ale gdy przyszło do instalowania "nieokreślonego czegoś" co w menadżerze teraz widoczne jest jako "zewnętrzne urządzenie bluetooth" i to samo podczas łączenia urządzenia wywaliło brak sterownika.

Teraz ten sterownik z wykrzyknikiem jest widoczny w menadżerze przed "sparowaniem" telefonu z laptopem nie było takiego zewnętrznego sterownika bluetooth i było wszystko na swoim miejscu.

 

Czy coś może jest wiadomo od czego jest to zewnętrzne urządzenie bluetooth i brak tego sterownika?

 

Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

 

Bo w google co znalazłem na ten temat to tylko żeby przeinstalować znów ten sterownik bluetooth w laptopie itp, ale nie znalazłem niczego że by pomogło i udało się zainstalować ten sterownik zewnętrzny bluetooth :/

 

przepraszam chciałbym coś dodać żeby ułatwić rozwiązanie mojego problemu.

 

odinstalowując mój telefon w urządzeniach bluetooth, problemy w menadżerze znikneły i nie ma już nieznanych urządzeń bluetooth.

 

pewnie to wina z moim telefonem, chcąc przesłac plik bluetoothem gdy telefon jest usunięty, to windows sam go dodaje i inne usługi, a wysyłając plik z nokii 6300 np bez symbiana i innych usług to wysyła tylko plik i elegancko go nie dodaje do urządzeń bluetooth i tym samym nie ma w menadżerze nieznanych urządzeń i błędów z zewnętrznym urządzeniem bluetooth.

Edytowane przez Radzio
Odnośnik do komentarza

Co się tyczy bluetooth.

 

Rzeczywiście Windows 7 posiada własne sterowniki bluetooth ale nie działają one poprawnie dla wszystkich modeli - błąd się ujawnie przy próbie sparowania blueutootha.Np dla mojego bluetootha Manhatan musiałem skołować BlueSolei 6.x żeby bluetooth działał prawidłowo

 

Jesli więc producent przewidział sterowniki bluetooth pod Vista/Windows 7 to trzeba je zainstalować bo na ogół na domyślnych nie będzie to działać.

 

Dla niektórych bluetooth można przystosować wbudowane sterowniki ->http://bluetoothinstaller.com/,nie będzie to jednak działać dla wszystkich -w dokumentacji jest załączone index hardware ID dla których to będzie działać.

 

Pytanie:Czy komunikacja z komórką działa czy nie?

 

Co do dźwieku:

Czy przy okazji mógłbyś powiedzieć mi czemu na świeżej instalacji Windowsa 7 był dźwięk, a i tak musiałem zainstalować sterownik karty dźwiękowej ze strony producenta pod Win 7

No nie musiałeś tego robić choć oczywiście lepiej mieć nowsze sterowniki - po prostu je zaktualizowałeś na nowszą wersję.

Odnośnik do komentarza

Czy działa komunikacja z telefonem?

Tak, mimo że są te niezidentyfikowane zewnętrzne urządzenia bluetooth, to w moim komputerze jest folder z nazwą mojego telefonu i normalnie widać jego dyski przez bluetooth, transfer plików też działa prawidłowo. Ale widocznie jakiś błąd tam się pojawia być może z moim telefonem coś jest nie tak, stąd te wykrzykniki w menadżerze. To mi w zupełności nie przeszkadza i jest elegancko, dziękuje za wszystkie rady i za to wyjaśnienie ze sterownikami "Windowsowskimi", chociaż pod tym względem wolałem XP gdyż wszystko co nie było zainstalowane w systemie było wyszczególnione, a tutaj niby wszystko jest, ale trzeba instalować i to jeszcze jak się uda coś znaleźć, bo nie mam pewności np. co jest w systemie jako "zainstalowane przez windowsa", a co wymaga zainstalowania sterowników producenta... Ale trudno nie ma co się martwić chyba jakoś wszystko działa.

 

Mam chyba ostatnie pytanie do Was i bardzo dla mnie ważne.

Czy da się usunąć ZDARZENIA ADMINISTRACYJNE z Podglądu zdarzeń?

 

Chodzi mi o to "coś" klikając podgląd zdarzeń w narzędziach administracyjnych.

Konkretnie klikając podgląd zdarzeń jest takie drzewko Widoki Niestandardowe, klikając go otwiera się takie poddrzewko, nie wiem jak to nazwać, otwierają się Zdarzenia Administracyjne.

Czy jest jakaś możliwość poprzez modyfikacje jakiegoś pliku, czy używając jakiegoś programu, aby usunąć wszystkie zdarzenia stamtąd?

Bo z dziennika systemu windows wszysko się kasuje, ale mi chodzi o Zdarzenia Administracyjne.

Jest tam masa błędów np. Security - SPP

Szczegóły błędu pozyskiwania licencji.

hr=0x80072EE7

właśnie mam pytanko od czego to może być? W google już sprawdzałem i nie wiem.

 

to takie dwa pytanka tylko odnośnie tego kasowania tych zdarzeń administracyjnych i czy wiecie może co oznacza ten błąd pozyskiwania licencji?

Czy to coś związane z legalnością mojego windowsa?

Odnośnik do komentarza

Czy działa komunikacja z telefonem?

Tak, mimo że są te niezidentyfikowane zewnętrzne urządzenia bluetooth, to w moim komputerze jest folder z nazwą mojego telefonu i normalnie widać jego dyski przez bluetooth, transfer plików też działa prawidłowo. Ale widocznie jakiś błąd tam się pojawia być może z moim telefonem coś jest nie tak, stąd te wykrzykniki w menadżerze.

To się zdarza często dla bluetooth.Myslę że jest możliwość zabicia tych pustych urządzeń.Otwórz menadżer urządzeń i odczytaj (Hardware ID) - identyfikator sprzętu nieznanych urządzeń i wklej do posta.Skoro to laptop to bluetooth działa na sterownikach od producenta - jaki jest dokładnie model tego laptopa?

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...