Skocz do zawartości

Problem z Internetem po stronie operatora - kompresowanie danych


doom27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Napotkalem na problem z ladowaniem niektorych filmow na Tylko jednej stronie - tvn24.pl. Korzystam z internetu bezprzewodowego -modem huawei z karta operatora szwedzkiego tre.se.

Strona tvn24.pl nie laduje sie do konca przez co czasami wyglada jakby nie wczytala calosci danych i wyswietla przycisk play na tescie(kolko caly czas sie kreci)film sie nie laduje choc flash jest otwarty. Problem ten nie wystepuje przy uzyciu karty operatora tele2.se. Po przetestowaniu karty operatora tre.se na telefonie i innym komputerze problem rowniez wystepuje.

Moje pytanie brzmi -Co moze powodowac taki problem u operatora.Internet jest bez ograniczen w abonamencie firmowym.To jedyna strona na ktorej problem wystepuje.Chyba ze problem moze wystepowac po stronie tvn ale nie wydaje mi sie skoro dziala na internecie innego operatora.Mam podejrzenia ze zabezpieczenia u operatora w jakis sposob moga filtrowac zawartosc ale sam nie wiem co o tym myslec wiec zwaracam sie o wasza opinie w tym zakresie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest duża szansa, że operator kompresuje dane przed wysłaniem ich do Ciebie. Mieliśmy na forum kiedyś podobny problem, chyba też z internetem radiowym, obrazki były w zdecydowanie gorszej jakości niż normalnie.

 

Problem w zasadzie tylko do zgłoszenia do operatora. Możesz kombinować z jakimś VPN-em, żeby dostawca nie był w stanie kompresować tych danych. Komunikacja między serwerem VPN a Twoim komputerem będzie wtedy widoczna jako ciąg prawie losowych znaków, których nie da się skompresować. Spróbuj programu HotSpot Shield.

Odnośnik do komentarza

Uzylem potocznei slowa ,,naprawil,,Nech rozwiazuja swoje problemy w taki sposob aby wszystko dzialalo.Oferuja w moim abonamencie swobodne surfowanie bez ograniczen 3G 32 Mbit / s i 4G 64Mbit /s a do tego gwarantuja prawidlowy przeplywa danych.Nie ma co gdybac:)bedzie dobrze.Dzieki raz jeszcze za wyjasnienia.

Edytowane przez DawidS28
Ok, nie ma sprawy. Temat zamykam jako rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...