Skocz do zawartości

Problem z Dhcp


Michal22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam mały problem z obsługą Dhcp.

Siostrzenica, w jakiś niewyjaśniony sposób, zrobiła coś z komputerem (dodam, że z profilu gościa, nie administratora) i teraz nie łączy się on z internetem, pomimo, teoretycznie, poprawnie skonfigurowanych ustawień sieciowych.

W dzienniku zdarzeń systemu XP, widnieje takie ostrzeżenie:

 

dziennikx.jpg

 

A we właściwościach wyświetla się takie coś:

 

zdarzenie.jpg

 

Jeśli potrzebne będą jakieś logi chętnie je prześlę. Muszę tylko wiedzieć jakie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Usługa tylko zgłasza, że interfejs sieciowy nie otrzymał adresu IP od DHCP, tylko ma przyznany automatycznie adres link-local. Adresy te są z zakresu 169.254.0.0-169.254.255.255 i są przydzielane losowo, jeżeli interfejs ma skonfigurowane automatyczne uzyskiwanie adresu IP z serwera DHCP (tak to się najczęściej w domowych sieciach robi), a nie może porozumieć się z serwerem DHCP w celu pobrania IP, z któego będzie korzystać.

 

Ta funkcja (nazywana fachowo Automatic Private IP Addressing) przydaje się, jeżeli zostają połączone dwa komputery kablem w celu bezpośredniej łączności. Nie trzeba na nich statycznie konfigurować adresów IP, od razu oba dostają adresy z tej samej podsieci (169.254.0.0/16). Szansa, że dostaną identyczne jest bardzo mała.

 

Daj raport z Net-log:

https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

Odnośnik do komentarza

Problem wygląda bardziej zawile niż myślałem. Przy szukaniu logów z net-log'a, znalazłem kilkudniowe logi z combofix'a... Kto i po co go używał - nie mam pojęcia. Czy może mieć to jakiś związek z moim problemem?

Na wszelki wypadek załączam obydwa logi.

 

Ponad to, komputer nie chce się wyłączać, wiesza się na bluescreen'ie zamykania i muszę go wyłączać na "twardo"

net-log.txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza

Backup ustawień sieciowych z rejestru nic nie wyjaśnia, zawiera już wpisy z adresami link-local.

 

Zresetuj stos TCP/IP:

Kliknij Windows+R, wpisz cmd i w otwartym oknie Wiersza poleceń wpisz komendę netsh int ip reset reset.log Po jej wykonaniu uruchom ponownie komputer. Jeżeli to nic nie da, to wykonaj nowy raport z Net-log.

 

Jaki masz router?

 

Co do blue screenów: spakuj C:\Windows\Minidump i wrzuć na forum. Tym razem najlepiej jawnie, tam nie ma nic wrażliwego.

Odnośnik do komentarza

Jest progres, komputer zaczął się wyłączać.

 

Router to jakiś standardowy tp-link, ale to nie wina routera, bo dowolny komputer połączony pod ten sam kabel zaczyna trybić od razu.

 

Utworzyłem dziś całkiem nowe połączenie, skonfigurowane na podstawie połączenia do sieci dwóch innych komputerów i nawet próbował się połączyć, co wcześniej nie następowało, ale skończyło się to odmową z VPN.

 

Mam też modem do połączenia bezprzewodowego i połączenie jest możliwe, ale tylko przez niego. Z kabla nie chce ciągnąć.

Oprócz tego nie widzę protokołu DHCP we właściwościach połączenia. Czy możliwe jest usunięcie tego protokołu bez dostępu do konta administratora? I czy pobranie nowego dll'a do DHCP coś da?

Odnośnik do komentarza

Nie mówię, że wina routera, tylko chcę wiedzieć, jaką masz ustawioną adresację na routerze. Możesz sobie przypisać do interfejsu statyczne IP i będzie działać.

 

Uruchom na drugim komputerze komendę ipconfig /all > C:\cmd_log.txt i wrzuć na forum plik C:\cmd_log.txt.

 

Oprócz tego nie widzę protokołu DHCP we właściwościach połączenia.

 

Gdzie Ty to widzisz?

Odnośnik do komentarza

Na niedziałającym odpal komendy:

netsh int ip set address name="Połączenie lokalne" source=static 192.168.1.200 255.255.255.0 192.168.1.1 20

netsh int ip set dns name="Połączenie lokalne" source=static 192.168.1.1 primary

netsh int ip add dns name="Połączenie lokalne" 192.168.2.1 index=2

netsh int ip add dns name="Połączenie lokalne" 8.8.8.8 index=3

 

Zobacz, czy będzie działać Internet.

Odnośnik do komentarza

Hmm... Dziwne. Naprawdę dziwne.

 

Nie chodzi o usługę Dhcp, bo przecież bezprzewodówka działa (tylko teraz ustawiłem jej wyższą metrykę i było wybierane niedziałające połączenie po kablu).

 

Wykonaj polecenie netsh int ip reset reset.log i po zakończeniu uruchom ponownie komputer. Z bezprzewodówką powinno wszystko wrócić do normy.

 

Pobierz jakieś Live CD Linuksa (polecam Knoppix albo Ubuntu), uruchom z niego komputer i sprawdź działanie sieci przewodowej. Jeżeli nie będzie działać, to znaczy, że najprawdopodobniej karta jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza

Spróbujemy reinstalacji sterowników karty sieciowej.

 

Kliknij Windows+R, wpisz devmgmt.msc i znajdź swoją kartę sieciową (Realtek PCIe FE Family Controller). Przejdź do Właściwości, potem zakładka Sterownik, otwórz Szczegóły sterownika... i zrób screen. Następnie karta Szczegóły, wybierz z listy Identyfikatory sprzętu i kolejny zrzut ekranu. Z zakładki Zaawansowane spisz wszystkie właściwości wraz z ustawionymi wartościami.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...