Skocz do zawartości

WinRE nie widzi zewnętrznego dysku USB. Opóźniona aktywacja portów USB


DartX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

1. Pierwszy problem polega na tym, że płyta naprawy systemu WinRE nie widzi zewnętrznego dysku USB na którym znajduje się obraz systemu.

 

Laptop Samsung NP350V5C-A04PL

Windows 7 x64 instalowany przeze mnie

 

Fast BIOS Mode ustawione w BIOS na Disabled

Ustawienie wstrzymania selektywnego USB: "Wyłączone" (w opcjach zasilania)

Dysk systemowy Samsunga SSD 128 GB (trzy partycje, jedna ukryta systemowa o wielkości około 180 MB)

HDD (dotychczas jako systemowy podzielony na dwie partycje) podłączony do portu USB

Brak partycji Recovery (poprzednio znajdowała się na HDD)

Do portów USB podłączone są: HDD, klawiatura, myszka bezprzewodowa i tuner WinFast DTV Dongle H Plus

Do portów HDMI i D-Sub podłączone monitory zewnętrzne

Problem występuje również po odłączeniu wszystkich urządzeń od portów USB (poza HDD)

Acronis True Image Home 11 uruchomiony z płyty ratunkowej też nie widzi dysku zewnętrznego

 

I jeszcze taka uwaga. Dwa, albo trzy razy udało mi się dostać do dysku zewnętrznego z poziomu WinRE (po różnych kombinacjach) ale jak się później okazywało były to tylko sporadyczne przypadki.

 

I kolejna uwaga. Przez cały czas ładowania składników przez WinRE aż do pojawienia się takiego niby logo Windowsa klawiatura jest zasilana (świeci dioda która gaśnie gdy pojawia się to logo), choć jednocześnie chyba cały czas zasilany jest tuner (jego dioda chyba świeciła cały czas). Do portów USB 3 podłączony jest tuner i mysz bezprzewodowa.

 

2. A drugim problemem jest opóźniona o ok. 18 sekund aktywacja portów USB

 

Po podłączeniu tunera WinFast DTV Dongle H Plus do portu USB, pozostałe porty aktywują się podczas uruchamiania laptopa z opóźnieniem przekraczającym 18 sekund (klawiatura, myszka). Odłączenie WinFast likwiduje to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Widzę, że to poważniejszy problem niż myślałem.

 

Próbowałem uzyskać pomoc na innych forach ale bezskutecznie, wszędzie milczenie. W końcu udało mi się znaleźć forum na którym udziela porad Pani Picasso, którą pamiętam z dawnych lat jako niebywale obeznaną ze sprawami związanymi z komputerami, więc bardzo się ucieszyłem, że tym razem udzielona zostanie mi pomoc w rozwiązaniu problemu, a jednak nikt z ekspertów nie usiłuje nawet czegokolwiek zasugerować, stworzyć choćby cień nadziei. Szkoda, bo czuje się całkiem bezradny i pozbawiony możliwości przywrócenia systemu w razie uszkodzenia. Tym bardziej, że laptop to nowa jednostka kupiona kilka tygodni temu.

Odnośnik do komentarza

Proponuję zintegrować z WinPE (winre) sterowniki usb3 za pomocą DISM-a i ponowić próbę.

 

pzdr

 

Lubie lakoniczne odpowiedzi. Laikowi wszystko wyjaśniają. Ale ja uważam się za wybitnego eksperta od komputerów więc prosiłbym o łopatologiczne wyjaśnienie skąd mam wziąć te sterowniki, jak się je integruje tym DISM i gdzie szukać tę tajemniczą aplikację. Czy wystarczy ściągnąć sterowniki ze strony Samsunga? Poza tym tam jest od groma różnych sterowników i skąd mam wiedzieć które obsługują USB? I dlaczego usb3 jeśli HDD mam podpięty pod usb2? Pytam z ciekawości by zrozumieć.

 

Dziękuję za odpowiedz w miarę wyczerpującą tak, by nie tylko wyrafinowany ekspert to zrozumiał, bo z komputerów czasem korzystają też absolutni laicy choć mogą być fachowcami w innych dziedzinach.

 

EDIT:

 

No, widzę, że kolega maggreg poczuł się śmiertelnie obrażony i na dalszą jego pomoc nie mam co liczyć. Przepraszam Cię, zapomniałem, że jestem skazany na waszą łaskę i niełaskę i powinienem zachowywać się jak petent w państwowej instytucji cieszący się, że ktoś zechciał słowo do niego powiedzieć. Ważne, że raczono udzielić ci jakiejś informacji, ale zwykle takiej byś dalej stal pokornie w pozycji prosząco/pytającej oczekując cierpliwie dalszych lakonicznych wyjaśnień, bo ceremoniałowi ma się stać zadość a trwać powinien jak najdłużej.

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

@maggreg

 

Jednak wg mnie korzystniej będzie zintegrować z WinPEC sterowniki usb3 za pomocą EKXU-a, co o tym sądzisz?

 

pozdrawiam

 

@ Up

O co Ci chodzi? Nikt się nie obraża, to ty sam wyjeżdżasz z oskarżeniami i to ty się obrażasz z góry zakłądając, że pomagają Ci z łaski bądź niełaski.

 

Chodzi mi o to, że jak mnie ktoś pyta o drogę a gość jest np z Afryki, to nie pokazuję mu ręką by się udał "w tamtym kierunku", tylko tłumaczę jak chłop krowie na granicy by człowiek niepotrzebnie nie błądził zachodząc w głowę cóż ten magiczny gest geniusza oznacza. Rozumiesz już o co mi chodzi? Nie będę przed "Murzynem" szpanował, że gdyby nie ja to by bidak zginął jak Andźka w parku.

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

Plyta nie widzi dysku, a system widzi dysk? Daj zarzadzanie dyskami (popatrzymy na ten uklad wszystkich partycji.

 

Windows 7 x64 instalowany przeze mnie
masz oryginalna plyte Win7? Jesli nie to jaka?

 

I jeszcze taka uwaga. Dwa, albo trzy razy udało mi się dostać do dysku zewnętrznego z poziomu WinRE (po różnych kombinacjach) ale jak się później okazywało były to tylko sporadyczne przypadki.
misiu kolorowy, pyszczysz sie jak chomik, a nie panujesz nad tym co robisz? Za szybko klikasz w klawiaturke? To zwolnij i przypomnij sobie po jakich kombinacjach.

Masz USB2 i USB3. Stery wszystkie dograne?

 

Poczytaj https://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/page__p__287

 

Jak robiles obraz, tak wlasnie?

Inna nomenklatura opcji w zależności od edycji WinRE (czy to pochodna Windows 7 czy Vista). Funkcja umożliwia zrzucenie kompleksowego obrazu Windows. Proces jest dostępny tylko i wyłącznie, jeśli uprzednio w działającym Windows wykonano kopię zapasową poprzez:

Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Kopia zapasowa/Przywracanie > Utwórz obraz systemu (Windows 7)

Panel sterowania > System i konserwacja > Wykonaj kopię zapasową komputera > Utwórz obraz programu Windows Complete PC Restore (Windows Vista)

Kopie mogą być tworzone tylko na alternatywny nośnik, inny niż zainstalowany system (czyli dodatkowy dysk twardy albo płyty CD/DVD). I to ten nośnik musi być obecny w trakcie wywoływania przywracania z poziomu Windows RE.

 

Odlacz wszystkie urzadzenia od portow na caly czas "klikania" bo widze, ze wymagania masz jak ksiezniczka, a logika chomika.

Odnośnik do komentarza

Primo - nie nie siedzę cały czas na forum a i odpowiedzieć mogę dopiero po zobaczeniu pytania.

Secundo:

Windows 7 x64 instalowany przeze mnie

założyłem, że w takim razie sterowniki posiadasz.

 

DISM - podstawowe narzędzie jeżeli chcemy się bawić systemami WinPE, proponuję się zapoznać z dokumentacją.

Na prowadzenie za rączkę z mojej strony nie licz (tak już mam).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Plyta nie widzi dysku, a system widzi dysk? Daj zarzadzanie dyskami (popatrzymy na ten uklad wszystkich partycji.

 

masz oryginalna plyte Win7? Jesli nie to jaka?

Mam oryginalną płytę Win7,misiu

Przynajmniej taką jaką dołączono mi do laptopa

Płytę WinRE nagrałem z poziomu uruchomionego systemu Win7

System oczywiście widzi wszystkie porty bo inaczej nie udałoby mi się nagrać obrazu systemu (kopii zapasowej) na dysk USB

 

misiu kolorowy, pyszczysz sie jak chomik, a nie panujesz nad tym co robisz? Za szybko klikasz w klawiaturke? To zwolnij i przypomnij sobie po jakich kombinacjach.

Masz USB2 i USB3. Stery wszystkie dograne?

 

Poczytaj http://www.fixitpc.p...ch/page__p__287

 

Jak robiles obraz, tak wlasnie?

Misiu, po zainstalowaniu Win7 i zrobieniu kopii zapasowej wydałem rozkaz systemowi by utworzył kopię zapasową i cześć.

Potem babrałem się z instalowaniem różności i tymczasowo miałem gdzieś te różne kopie zapasowe, ale. Ale po pewnym czasie uznałem, że może warto sprawdzić jak działa to przywracanie systemu no i zaczęły się schody.

Pytasz po jakich kombinacjach.

Ano, zacząłem grzebać w BIOS. Coś tam zmieniłem, zdaje się ze jakiś "Fast" ustawiłem na odwyrtkę i startuję z zadowoloną miną jak sowiecki kukuruźnik. Wszystko poszło jak z płatka. Miałem nawet zamiar przywrócić system ale pomyślałem sobie, że jak jakoś działa, choć z drobnymi błędami (gorzej niż Vista z którą przez wiele lat nie miałem żadnych problemów) to na cholerę mam tracić czas. Więc przystąpiłem do dalszej instalacji programów. Ale w pewnym momencie diabeł mnie podkusił by znów sprawdzić to cholerne przywracanie systemu i okazało się że guzik, że nie są widoczne porty USB a więc i HDD USB.

Dodam, że za każdym razem próby przywracania systemu były podejmowane z wykorzystaniem WinRE.

 

Aha, dodam jeszcze, że na samym początku, być może było to zaraz po utworzeniu dysku WinRe, odpaliłem kompa z tego dysku i wtedy widziałem dysk zewnętrzny i nawet działała mi myszka, więc byłem przekonany, że wszystko jest OK, dlatego nie śledziłem dziesiątków operacji jakie w między czasie wykonywałem, mysiu.

 

Masz USB2 i USB3. Stery wszystkie dograne?

 

A skąd ja mam wiedzieć czy wszystkie stery mam dograne misiu? Myślisz, że laptop mnie o tym kiedykolwiek poinformował? W cuda wierzysz? Poza tym myślisz, że wiem jak się dogrywa stery i skąd je pobrać? Nie denerwuj mnie takimi pytaniami misiu. Nie wiem z jakiego powodu bierzesz mnie za komputerowego guru, niepotrzebnie dowartościowując :((. Oj misiu, misiu :((

 

Primo - nie nie siedzę cały czas na forum a i odpowiedzieć mogę dopiero po zobaczeniu pytania.

Secundo:

 

założyłem, że w takim razie sterowniki posiadasz.

 

DISM - podstawowe narzędzie jeżeli chcemy się bawić systemami WinPE, proponuję się zapoznać z dokumentacją.

Na prowadzenie za rączkę z mojej strony nie licz (tak już mam).

 

pzdr

 

Panie kolego, wybacz mi ten poprzedni wpis, ale zrozum też i mnie, że przeciętny człowiek bardzo źle się czuje w roli pokornego petenta żebrzącego wręcz na kolanach o każde kolejne zdanie w jakimś temacie. Do tego często taki petent zmuszony jest czekać godzinami, a czasem i całymi dniami na wysączenie jakiejś mądrości przez puchnącego z dumy eksperta który oczywiście "nie siedzi całymi dniami na forum".

 

W takich przypadkach chciałoby się powiedzieć, jak nie masz czasu by dokończyć temat odpowiednio wyjaśniając swoje myśli tak, by były zrozumiałe dla laika to na cholerę się odzywasz stwarzając komuś złudna nadzieję? Nie rozumiesz tego, że pytający po zadaniu kolejnego pytania z prośbą o wyjaśnienie tajemniczych zwrotów może warować godzinami odświeżając co kilka minut stronę w nadziei, że łaskawca mu odpowie? No, ale szanujący się ekspert musi pokazać, że jest wielką fiszką i raczyć może z angielską flegmą odpowiedzieć nawet po kilku dniach, mając w d..... czas i nerwy będącego w potrzebie. Nie wkurzyłbyś się gdyby Ciebie tak traktowali inni? Choćby w urzędach państwowych?

 

Więc zrozum moją irytację która wynikała dodatkowo z niedawnego doświadczenia tego rodzaju. Na pewnym forum dogadywałem się przez prawie trzy dni z pewnym ekspertem. Za każdym razem gość cedził swoje mądrości zawarte w jednym krótkim tajemniczym zdaniu dobrze wiedząc, że g.... z tego rozumiem, ale nie, dalej z uporem maniaka, pomimo moich próśb postępował w ten sam sposób. A każda kolejna odpowiedź pojawiała się czasem po kilku godzinach (no bo on przecie nie siedzi cały czas na forum). W takich sytuacjach chciałoby się powiedzieć. Draniu jeden, niedowartościowany sadysto, jak wiesz, że nie masz czasu to nie truj d.... albo jak chcesz pomóc to raz a dobrze odpowiedz tak by nawet krowa zrozumiała. Proste? Proste i ludzkie.

 

Dlatego, gdy muszę mieć do czynienia z obojętne jakiej maści ekspertami to mnie już na wstępie szlag chce trafić, bo domyślam się przez jaką mordęgę będę musiał przejść, jak się poniżać, łasić, przypodchlebiać, no i ile godzin, dni stracić w oczekiwaniu na cud trafienia na dobrego eksperta będącego w nastroju do prawdziwej pomocy drugiemu człowiekowi a nie na demonstrowaniu kim to nie jest w formie cedzenia, odpowiadania po długim czasie, itp form dowartościowywania się czyimś kosztem.

 

pozdrawiam

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

Kochany złość piękności szkodzi. Wyluzuj trochę i korzystaj z funkcji Edytuj, gdy nikt nie odpisał. Uważasz się za pępek świata, że jedynie ty masz problem. Każdy problem trzeba jakoś ugryźć, nie na każdy da się odpowiedzieć od razu i prostym językiem. Sam sobie szkodzisz, nie podajesz pełnych informacji i jeszcze się wykłócasz.

 

Nie ma sensu robić offtopu. Pomoc na pewno będzie, ale trzeba cierpliwości, a nie żyć przeszłością (zlymi wspomnieniami z innego forum).

 

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza

@DartX

 

Po tych wszystkich brudach wylanych na wszystkich (niezależnie od forum) proponuję udać się z laptopem do serwisu.

Będzie szybko, sprawnie i otrzymasz gwarancję (weź fakturę). Może nawet otrzymasz darmową promocję.

 

BTW

Pomoc jest charytatywna i wirtualna bez fizycznego kontaktu ze sprzętem.

Należy spełnić minimum wymagań aby ktoś mógł udzielić poprawnej porady.

Nawet nie chce mi się cytować informacji z tematu ponieważ są wyjątkowo chaotyczne, sprzeczne i bez sensu (zrobiłem coś tam w BIOS - coś Fast itp).

 

Człowieku to tak jakbyś zadzwonił do lekarza i prosił o poradę na bolącą nogę, którą wcześniej potraktowałeś sobie piłą spalinową o czym nie powiedziałeś.

 

Z mojej strony EOT.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Widzisz ja z jakąś taką naiwnością zakładam, że osoba trafiająca na forum techniczne będzie miała ambicję rozwiązać problem/zagadnienie jak najbardziej samodzielnie zgodnie z zasadą, że oprócz samego rozwiązania ważne jest też zrozumienie i droga która do niego doprowadziła. Jeżeli jednak sam kreujesz się na ignoranta to sugestia @wiesława jest jak najbardziej na miejscu.

W związku z powyższym staram się i będę się starał właśnie kierunek pokazywać palcem niż ustawiać "Afrykańczykowi" GPS.

Na dodatek są to zagadnienia wielokrotnie opisywane do których można bardzo szybko dotrzeć z pomocą przeciętnej wyszukiwarki.

 

Ale proszę bardzo:

sterowniki - http://downloadcenter.samsung.com/content/DR/201206/20120623143711665/USB_3.0_1.0.4.220.ZIP

bądź nowsze bezpośrednio od intela - http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=21129

 

jak montować obraz dismem (pierwsza opcja) - http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd744382(v=ws.10).aspx

obsługa sterowników w ww narzędziu - http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd799258(v=ws.10).aspx

 

Dla pewności napiszę, że sam wim (zakładam, że będzie to boot.wim) należy oczywiście na czas operacji przenieść na dysk aby możliwa była jego edycja, jeżeli jest to wim pochodzący z płyty instalacyjnej to edytujemy drugi zawarty w nim obraz.

 

Za przyszłe pytania na które nie odpowiedziałem z góry przepraszam, z mojej strony EOT.

 

pzdr

 

ps

Każdy własnym czasem (i chęciami) dysponuje podług siebie a w przeciwieństwie do przykładu podanego przez @wiesława raczej nikt się nie wykrwawi, ba nie jest to nawet sytuacja w której laptopa nie można używać (i np. dostać się do ważnych z służbowego punktu widzenia dokumentów) więc - jak dla mnie - to zniecierpliwienie jest troszkę na wyrost.

Odnośnik do komentarza

@DartX

 

Człowieku to tak jakbyś zadzwonił do lekarza i prosił o poradę na bolącą nogę, którą wcześniej potraktowałeś sobie piłą spalinową o czym nie powiedziałeś.

 

Z mojej strony EOT.

 

Panie kolego, ależ ja nie mam pretensji o to, że nie jest mi udzielana skuteczna pomoc tylko o to, że jak już się udziela porady to powinna być ona, że tak powiem "przyjazna" dla typowego laika a nie mająca służyć szpanowaniu przed kolegami.

 

"Nawet nie chce mi się cytować informacji z tematu ponieważ są wyjątkowo chaotyczne, sprzeczne i bez sensu (zrobiłem coś tam w BIOS - coś Fast itp)."

 

Ta wypowiedź którą zacytowałeś była napisana w sposób wyraźnie ironiczny, sarkastyczny. Byłem przekonany, że każdy to dostrzeże.

 

Fast BIOS Mode ustawione w BIOS na Disabled

Ustawienie wstrzymania selektywnego USB: "Wyłączone" (w opcjach zasilania)

 

@maggreg

 

Właśnie o taką pomoc mi chodziło, dzięki.

A przy okazji pytania.

- Co to za sterowniki? Do USB?

- Czy mogę wykorzystać sterowniki ściągnięte ze strony Samsunga, te które wykorzystałem podczas instalacji Win7, czy też muszą to być specjalne sterowniki?

- Dlaczego odpowiednich sterowników nie ma na płycie WinRE? Wg. mnie ta płyta powinna obsługiwać USB, więc może problem jest inny?.

 

PS.

Wiem, że każdy dysponuje własnym czasem, dlatego uważam, że jeśli już decydujemy się na udzielenie informacji to powinna być podana w takiej formie, by nie było potrzeby zadawania wielokrotnie typowych dla laika pytań zabierających niepotrzebnie czas obu stronom.

 

Lakoniczna odpowiedź zmusza pytającego często do wielokrotnych zapytań, a przez to czasem i do wielogodzinnych oczekiwań na odpowiedź w kwestiach które wg. mnie powinny być podane od razu w pierwszej poradzie. W przeciwnym wypadku godzinami gaworzymy o tym co to jest jakiś "GHMBT", gdzie to znaleźć, z czym to się je, itd, itp, zamiast rozmawiać o problemie. Rozumiesz o co mi chodzi?

Edytowane przez picasso
Posty połączone po raz kolejny. //picasso
Odnośnik do komentarza

Panie kolego, ależ ja nie mam pretensji o to, że nie jest mi udzielana skuteczna pomoc tylko o to, że jak już się udziela porady to powinna być ona, że tak powiem "przyjazna" dla typowego laika a nie mająca służyć szpanowaniu przed kolegami.

 

"Nawet nie chce mi się cytować informacji z tematu ponieważ są wyjątkowo chaotyczne, sprzeczne i bez sensu (zrobiłem coś tam w BIOS - coś Fast itp)."

 

Ta wypowiedź którą zacytowałeś była napisana w sposób wyraźnie ironiczny, sarkastyczny. Byłem przekonany, że każdy to dostrzeże.

 

Napisałem, że z mojej strony EOT ale niestety muszę zareagować na powyższe skoro brak innych reakcji ze strony administracji i tylko cytuję:

 

Pytasz po jakich kombinacjach.

Ano, zacząłem grzebać w BIOS. Coś tam zmieniłem, zdaje się ze jakiś "Fast" ustawiłem na odwyrtkę i startuję z zadowoloną miną jak sowiecki kukuruźnik. Wszystko poszło jak z płatka. Miałem nawet zamiar przywrócić system ale pomyślałem sobie, że jak jakoś działa, choć z drobnymi błędami (gorzej niż Vista z którą przez wiele lat nie miałem żadnych problemów) to na cholerę mam tracić czas. Więc przystąpiłem do dalszej instalacji programów. Ale w pewnym momencie diabeł mnie podkusił by znów sprawdzić to cholerne przywracanie systemu i okazało się że guzik, że nie są widoczne porty USB a więc i HDD USB.

 

EOT

Odnośnik do komentarza

wieslaw531

 

niestety muszę zareagować na powyższe skoro brak innych reakcji ze strony administracji

 

Mnie dziś nie ma. Użyty tu wcześniej argument "nie siedzę cały czas na forum" aplikuje się również do mnie.

 

 

DartX

 

W pewnym sensie się z Tobą zgadzam, że odpowiedź jest przeznaczona dla osób nieco bardziej zaawansowanych (które wiedzą o określonych zjawiskach), ale Twoje zachowanie jest nie do przyjęcia. Negatywne wypowiedzi to stata czasu, to nie przybliża do niczego. Zamiast grzecznie zapytać o co chodzi i poprosić o wyjaśnienia szczegółowe (zostałbyś potraktowany inaczej), ujawniasz stosunek roszczeniowy (co tylko zniechęca do udzielania odpowiedzi). Poza tym, zostałeś poproszony w poście nr 12, by stosować Edycję posta, zamiast tworzyć odpowiedzi w ciągu, gdy nikt jeszcze nie odpisał. Już tu łączyłam posty, ale ominąłeś to wszystko i znów dwa posty pod sobą. Uprzejmie proszę o nie ponawianie tego zachowania.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Możesz się z nim zgadzać "w pewnym sensie" - nie bardzo wiem jakim ale to nie jest w porządku.

 

Być może nie wiesz w jakim, jeśli post numer 5 kreśli tematykę Tobie znaną. Jeśli jednak ktoś tego nie zna, post jest niejasny. Tak więc ja się zgadzam z nim, że wyjaśnienie jest dla osób mających podstawy tej tematyki, ale nie zgadzam się ze sposobem w jaki to robi (roszczenia / ironia zamiast prostego pytania "jak").

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

DartX

 

Zamiast grzecznie zapytać o co chodzi i poprosić o wyjaśnienia szczegółowe (zostałbyś potraktowany inaczej), ujawniasz stosunek roszczeniowy (co tylko zniechęca do udzielania odpowiedzi). Poza tym, zostałeś poproszony w poście nr 12, by stosować Edycję posta, zamiast tworzyć odpowiedzi w ciągu, gdy nikt jeszcze nie odpisał. Już tu łączyłam posty, ale ominąłeś to wszystko i znów dwa posty pod sobą. Uprzejmie proszę o nie ponawianie tego zachowania.

 

Nie zauważyłem tej uwagi by łączyć posty. Pewnie nie odświeżyłem strony. Przepraszam

 

Rozumiem, że grzecznością można więcej wskórać, ale doszedłem do wniosku, że raczej pomocy w miarę logicznej nikt mi tu nie udzieli więc postanowiłem, że tak powiem "zemścić" się za wszystkie poniżenia jakich doznają podludzie w kontakcie z nadludźmi.

 

Oczywiście biorąc pod uwagę, że taka bezczelność może zakończyć się zgilotynowaniem. Tym bardziej, że powaga bijąca z większości postów wręcz powala na kolana. Czasem odnoszę wrażenie, że piszący tu mają bardzo długi białe brody świadczące o ich sędziwym, poważnym wieku. Tak więc widząc, że szlag trafił konia i nic go już nie uratuje, postanowiłem, że niech przy okazji trafi i bryczkę, czyli niech mnie "biedną niewiastę" powieszą na oczach gawiedzi.

 

Sam będę próbował dojść dlaczego ten cholerny WinRE wcześniej widział dysk zewnętrzny a teraz mu się odwidziało. I nikt mi nie wmówi, że nagle sterowniki z płyty wyparowały i trzeba je doinstalować, itp. Być może coś pokopałem z kompem. W ostateczności jeszcze raz zainstaluje to cholerstwo i będę sprawdzał w którym momencie błąd się pojawia.

 

PS

Dodam, że w sumie nagrałem 3 płyty z WinRE, i uważam, że nie ma praktycznie szans by akurat pliki ze sterownikami zostały uszkodzone na wszystkich trzech płytach w ciągu jednego tygodnia.

==========================

 

Tak się teraz zastanawiam, czy sformatowanie w międzyczasie partycji na której umieściłem obraz systemu i pliki kopii zapasowej nie miało jakiegoś wpływu, bo po tej operacji pojawił się komunikat z którego wynikało, że system nie widzi dysku "F", tego z obrazem, wyświetlając błąd: 0x80070057. Ale po przeładowaniu kompa problem znikał umożliwiając ponowny zapis obrazu systemu.

 

 

@wieslaw531

 

A Ty przestań już się tak borciuchać. Uśmiechnij się jako i ja się uśmiecham (sorki za uśmiech ze szczerbinką - niepotrzebnie wdałem się w polemikę z fachowcem od uzębienia) ;)

=========================

 

Nikt nie potrafi odpowiedzieć mi nawet na pytanie czym się różnią te sterowniki intelowskie od tych ściągniętych ze strony Samsunga a przeznaczonych specjalnie do mojego modelu laptopa :(

 

Chyba pogadam z @Picasso by mnie też zatrudniła jako eksperta. Przynajmniej nie będę udawał mądrego ;)

Odnośnik do komentarza
Rozumiem, że grzecznością można więcej wskórać, ale doszedłem do wniosku, że raczej pomocy w miarę logicznej nikt mi tu nie udzieli więc postanowiłem, że tak powiem "zemścić" się za wszystkie poniżenia jakich doznają podludzie w kontakcie z nadludźmi.

 

Misiu kolorowy - Twoja grzecznosc lub nie mam gleboko. To nie "srejzbok" i nie potrzebuje 15 000 przyjacol w tym 14999 debili.

Zostales poproszony o minimum danych. Nie ma nic tylko koszmarne mielenie jezorem i pseudo-filozoficzno-psychologiczne belkotanie.

 

Polece Bogusiem - nie chce mi sie z Toba gadac , malenka. :)

Pozdrawiam i "nie do napisania , ponownie" , ale chetnie zobacze czy komus sie jeszcze chce :lol: .

Odnośnik do komentarza

@MarekB

 

Jakich danych niby ci nie dostarczyłem? Przecie wyjaśniałem, może zbyt obrazowo, jak cały proces przebiegał. Praktycznie dokładnie tak jak radziłeś, więc coś taki zeźlony jakbyś wracał od dentysty? Poza tym nie marudź. Odrobina krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła. A mnie przynajmniej ulżyło bo w końcu powiedziałem to co myślę o wszelkiej maści obrażalskich geniuszach. A z niektórymi geniuszami jest tak jak z tą przysłowiową panienką mającą krzywe nogi. Dziewczynie mającej proste nogi jak powiesz, że ma krzywe nogi, nie obrazi się. Rozumiesz co mam na myśli?

 

A piszę rozwlekle by Wam pokazać, że można ukazać piękno tego świata w więcej niż jednym zdaniu zawierającym maksymalnie 5-9 suchych, bezbarwnych wyrazów odartych z człowieczeństwa. Rozumiesz co mam na myśli? Co ubarwia i budzi emocje?

 

Jak jesteś taki mądrala, to powiedz czym się różnią sterowniki intelowskie od tych ściągniętych ze strony Samsunga a przeznaczonych specjalnie do mojego modelu laptopa. No? Widzisz? Na to pytanie NIKT nie potrafi odpowiedzieć :(

 

Jak będziesz ciekaw czym się różnią te sterowniki to możesz mnie zapytać. Nie jestem tak obrażalski jak ty i z chęcią udzielę ci WYCZERPUJĄCEJ odpowiedzi, misiu.

Odnośnik do komentarza

Hej! Obrażalscy! Obrażalscy i pozbawieni poczucia humoru!!

 

Pewnie nie uwierzycie, ale temu gamoniowi (czyli mnie) udało się rozwiązać problem :)))

Fakt, że dalej WinRE nie widzi dysku zewnętrznego, ale mam dostęp do dysku zewnętrznego i to nie z poziomu uruchomionego Win 7 :)))

 

PS.

@Picasso, wybacz, że piszę w oddzielnym wątku, ale nie chciałem by tak ważny post zlał się z innymi i nie został zauważony przez naszych nadwrażliwych borciuchów ;)

========================

 

Jak zaczniecie być dla mnie milsi i przestaniecie pisać z noskami zrobionymi na kwintę, to zdradzę Wam tę tajemnicę :)

Radzę rozważyć moją propozycję, bo nie wymaga ona zbyt dużo od Was wysiłku a wiedzę możecie posiąść ogromną :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czyżby temat został ponownie otwarty? Dziękuję Picasso :-). Zobaczymy, może pojawią się jakieś sugestie wyjaśniające problem.

------------------------------

 

Picasso napisała:

"bawisz się tam w podchody nie chcąc jasno przedstawić jak określoną sprawę rozwiązałeś"

 

Po prostu ściągnąłem wersję trial Acronis True Image 2012 i utworzyłem płytę ratunkową DVD przy pomocy tej aplikacji. Komp uruchamiany z tej płyty widzi zewnętrzny dysk twardy USB.

 

No no, 7 400 odsłon w tak krótkim w sumie czasie. Kto by pomyślał, że taki problem zainteresuje aż tak znaczną ilość ludzi.

Edytowane przez picasso
Nie przeciągaj struny. "bez oszustw sztucznie podtrzymujących zainteresowanie tematem". Takie bezużyteczne posty doprowadzą do ponownego zamknięcia. //picasso
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...