Skocz do zawartości

Komputer się zawiesza, tną się wszystkie gry


gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Znów mam problem z moim PC starałem się go utrzymywać w jak najlepszej kondycji ale ostatnio zauważyłem ,że komputer mi się długo włącza i są "ścinki" tak więc zainstalowałem antywirus Dr web aby go przeskanować w tym momencie komputer zaczął się włączać 2 razy wolniej i pojawiał się biały ekran przed pokazaniem paska Menu.Tak więc postanowiłem go usunąć bo nie dało się wgl już pracować . Pozostawało mi skanowanie Malware bytes który nic nie znalazł . Na dodatek próbowałem zrobić Log Gmer oraz Catchme w trybie awaryjnym z marnym skutkiem . Przy gmer najpierw wyłączyło się podczas IAT/EAT tak więc odznaczyłem to następnie w dalszej fazie C://user/ < jakoś tak . Zamieczam logi niżej. Może komputer tak wolno chodzi dlatego że mam Windowsa już długo nie robiłem reinstalacji i zapewne jest tak przepełniony rożnego rodzaju dziadostwami . Czy jest możliwość aby jakoś odświeżyć mój komputer ponieważ nie chciałbym robić reinstal Windowsa.?

http://wklej.to/DJ1dp < OTL

http://wklej.to/15SGY < Extra

http://wklej.to/wTXco < Checkup

beztytuueie.th.jpg

beztytuu1sq.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

http://wklej.org/id/854099/ < Check

http://wklej.org/id/854100/ < Extra

http://wklej.to/DJ1dp < otl

 

Ps : chyba komputer mi padł na amen przed chwilą zanotowałem 2 mrygnięcia światłem włączam włączam komputer wyskoczył ekran że nie mogę uruchomić windows bo brakuje jakiegoś rejestru i coś związane z windows/config dałem diagnostykę może uda mi się coś zrobić czy jest możliwość wrzucenia płytki z windowsem i łatanie brakujących elementów ?

 

@edit 2 :

Naprawiłem. wyskoczył

pliki: windows/system32/config/system

stan: 0xc00000e9 < Zapewne dysk twardy mi siada .. muszę w końcu zbotowac pendrive i sprawdzić ten dysk.

 

Wrzuciłem płytkę od windowsa i dałem napraw.

Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę, do działu Hardware. W Dzienniku zdarzeń stoi błąd wskazujący na problem bad sectorów dysku:

 

Error - 2012-10-22 14:36:26 | Computer Name = Rafal-PC | Source = disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.

 

Ostatnie ze zdarzeń z wyłupaniem plików Windows i uszkodzeniem rejestru jak najbardziej się wpisuje w pejzaż złych bloków, to się może powtórzyć, może też nastąpić określona utrata danych. Zrób kopię zapasową najważniejszych danych na alternatywny nośnik. Do wykonania zaległa diagnostyka w MHDD (skan + SMART).

 

 

Zapewne dysk twardy mi siada .. muszę w końcu zbotowac pendrive i sprawdzić ten dysk.

 

Zwlekasz, a problem nie jest nowy, już w sierpniu mówiliśmy o tym: KLIK. To czego doświadczasz wygląda po prostu na kolejne odsłony tego samego problemu. Spowolnienie, błędy ... aż nastąpi utrata ważnych danych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem Skan włączyłem ponownie komputer i miałem dziwne zjawisko mianowicie widziałęm 1/4 ikonek folderu paska start i wszystkiego co otwierałem tak jakby ktoś poziomo odciął resztę. Byłem zmuszony zrobić restart a tu niespodzianka .

zdjcie0549.th.jpg

zdjcie0548r.th.jpg

 

A skan tutaj:

zdjcie0547.th.jpg

 

Coś mi się wydaje ,że znów będę musiał diagnostykę odpalić i wrzucić windowsa . Mam nadzieje ,że uratuje dysk.

 

Picasso - Zwlekałem z względu na problemu z bootowaniem pendrive nie mogłęm nagrać programu na niego. Zauważyłem dziś ,że mam płytę więc udało się .

Odnośnik do komentarza

Drogie dziecko ;

Znów mam problem z moim PC starałem się go utrzymywać w jak najlepszej kondycji ale

Jesli utrzymujesz zdrowy rozsadek przynajmniej na najnizszym dostepnym poziomie to zanim wkleisz scrina miej baczenie jakie zdjecia masz obok;

 

Jesli nie wiesz o co biega to bedzie typowym dla Ciebie. (piate zdjecie po prawej na dole obrazka)

 

Co do tematu to picasso ma nerwy dla takich wypocin bo musi miec. Innym wystarczy np. nick uzyszkodnika zeby nie tracic czasu na czcze gadnie po proznicy.

Odnośnik do komentarza

Masz racje mój błąd z góry przepraszam za wprowadzenie w błąd. Co w tym wypadku zrobić? gdyż naprawiłem i juz nie wyskakują błędy tylko podczas pojawienia się ekranu startowego nie mogę nic włączyć gdyż mam tylko 1/4 ikonek oraz paska menu nie mogę operować komputerem . Jeżeli będzie potrzebne mogę zrobić zdjęcie pulpitu jeżeli nie wiesz o co mi chodzi bo to trudne do wytłumaczenia i pierwszy raz się z tym spotykam.

Odnośnik do komentarza

Pokaż ten obrazek ale myślę, że problem jest grubszy :P .

 

Wygląda na to, że zostały uszkodzone (usunięte) pewne sektory, których naprawa systemu nie jest w stanie naprawić.

Jeżeli to są tylko te problemy z systemem to spróbuj w wierszu poleceń wklepać: chkdsk c: /f /r + Enter + Restart.

 

Podaj jeszcze info co to za system (edytuję i nie mogę wracać do poprzednich postów).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

zdjcie0550x.th.jpg

 

Proszę . Zauważyłem ,że podczas naciśnięcia alt + ctr + del litery pojawiają się normalnie natomiast gdy klikam dolny prawy guzik który wyłącza komputer mam ten sam problem co na zdj.

 

 

 

@ edit :

 

Nie mogę wykonać polecenia w trybie awaryjnym z obsługą wiersza ponieważ pojawia się " Wolium używany przez inny proces. "

Windows Vista.

Odnośnik do komentarza

Czy zrobiłeś to co napisałem w poprzednim poście?

Wykonaj jeszcze raz sam SKAN w mhdd + SMART mhdd i pokaż obrazki.

 

Wiem już, że to Vista SP2.

Jest możliwość usunięcia cache związanego z ikonami (do odbudowania po restarcie) ale niestety nie pamiętam lokalizacji.

 

Do wyżej. Na normalnym systemie -> Uruchom -> cmd + Enter i tam wklep to polecenie.

 

To poprawny komunikat. Masz zrobić restart. Po restarcie wykona się sprawdzanie.

Pokaż wynik działania chkdsk. Na uruchomionym ponownie systemie -> Podgląd zdarzeń -> Aplikacja -> Źródło (Wininit) - Identyfikator zdarzenia 1001.

Klik na to zdarzenie i wklej zawartość dolnego okna.

 

Mogę odpowiedzieć dopiero jutro wieczorem.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Widzisz info; Press any key to continue... ? na dole SMART-a w MHDD

+

197 - C5 - Current Pending Sector Count - Ilość sektorów czekających na realokację, lub też inaczej ilość niestabilnych sektorów. Sektor jest oznaczany jako niestabilny, jeśli nie uda się odczytać z niego danych. Jeśli nie powiedzie się również próba zapisu w tym sektorze, to sektor zostaje realokowany. Nieprzetworzona wartość jest zwiększana, gdy jakiś sektor zostanie oznaczony jako niestabilny, a zmniejszana, gdy niestabilny sektor zostanie remapowany, lub też, gdy zostanie uznany za sprawny.

 

Tyle na ten etap. Czekamy na dodatkowe dane.

Odnośnik do komentarza

Zobacz atrybut 187. Pierwszy raz widzę takie dane. Ogólnie problem związany jest ze sprzętową korekcją błędów dysku.

Zakładam, że obrazki są z pierwotnego skanowania.

 

Z postu #15

 

wpisałem tak chkdsk c: coś mi przeskanowało

 

A zobacz co miałeś wpisać:

Jeżeli to są tylko te problemy z systemem to spróbuj w wierszu poleceń wklepać: chkdsk c: /f /r + Enter + Restart.

 

Zrób to. Jeżeli masz problem z uruchomieniem systemu i pokazaniem info wg postu #14 to niestety oczekuj na zakończenie działań i szybko klawisz Break + fotka do wstawienia.

 

Po tych działaniach bardzo mocno proponuję przygotowanie się na zerowanie dysku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...