Skocz do zawartości

Policja zablokowała mi komputer :|


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. To jest już moja druga prośba o pomoc na tym forum. Mianowicie dzisiaj "policja" zablokowała mi komputer. Na szczęście miałem drugiego lapka którego odpaliłem i poczytałem w internecie trochę o tym. Radzili żeby zainstalować program ComboFix i postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na tej stronie: http://www.bleepingc...uzycia-combofix

Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji powyżej i otrzymałem taki oto log:

 

Liczę na waszą pomoc w usunięciu tego problemu.

Pozdrawiam.

Kamil.

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przypominam zasady działu w kwestii obowiązkowych logów: KLIK. Przypominam co jest grane z ComboFix uruchamianym "w domu": KLIK.

 

ComboFix nie usunął wszystkich składników infekcji, nadal jest skrót uruchomieniowy:

 

c:\documents and settings\x\Menu Start\Programy\Autostart\

ctfmon.lnk - c:\documents and settings\All Users\Dane aplikacji\lsass.exe [N/A]

 

W systemie również adware. Tak więc czyszczenie to tu jeszcze na widoku:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware SweetIM.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

3. Zrób obowiązkowe w tym dziale logi z OTL. Dołącz log z AdwCleaner.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Przechodzimy dalej:

 

1. Jest tu strasznie stary Firefox 3.6.28. Był zaśmiecony adware, jest dziurawy i należy się go pozbyć. Jeśli chcesz z niego zachować zakładki i hasła (nic więcej), to posłuż się MozBackup. Następnie odinstaluj Firefox, a resztę po nim doczyści punkt 2.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Documents and Settings\x\Menu Start\Programy\Autostart\ctfmon.lnk
C:\WINDOWS\tasks\Go for FilesUpdate.job
C:\Documents and Settings\x\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google
C:\Documents and Settings\x\Dane aplikacji\Mozilla
C:\Program Files\Mozilla Firefox
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\${searchCLSID}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{1A75202A-72B1-406B-B708-B74BBD187862}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\${searchCLSID}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Google]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\mozilla.org]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins]
 
:OTL
O6 - HKLM\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Restrictions present
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDrives = 0
O7 - HKCU\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O7 - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDrives = 0
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\ComboFix\catchme.sys -- (catchme)
SRV - File not found [Disabled | Unknown] -- C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe -- (aswUpdSv)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy jest możliwość żeby zostawić tego Firefoxa? Czy jest już aż taki stary, że trzeba go zmienić? Przyzwyczaiłem się już do niego w sensie użytkowania i przede wszystkim wyglądu. Kiedyś tam sam zainstalował mi się nowy Firefox to nie podobała mi się zbytnio szata graficzna. No chyba, że da się w nowszych wersjach Firefoxa zrobić żeby wygląd był tak jak ten co mam teraz? Proszę o uświadomienie mnie co da zmiana Firefoxa i czy jest to korzystne dla mnie i mojego komputera. Ja się na tym nie znam kompletnie dlatego dla niektórych będzie to debilne pytanie, a może niektórym czytającym uświadomić, że czas na zmiany ;)

Odnośnik do komentarza

Ten Firefox: jest stary i zupełnie niewspierany. Mozilla zlikwidowała linię 3.x, żadnych aktualizacji nie będzie, żadnych zabezpieczeń dla krytycznych luk. Stosowanie tego to ryzyko. To najistotniejsze. Poboczne aspekty: silnik nowszych Firefoxów wspiera nowsze standardy przetwarzania stron i ma inne ulepszenia, których nie będzie w FF3. Np. funkcja "Resetuj", która pozwala rozwiązać problemy z zanieczyszczonym czy uszkodzonym Firefox jednym klikiem.

 

 

No chyba, że da się w nowszych wersjach Firefoxa zrobić żeby wygląd był tak jak ten co mam teraz?

 

Konkretnie: co Ci przeszkadza, co chcesz zmienić / przestawić?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po prostu podoba mi się to jak to wygląda teraz. Bo w nowszej wersji FF jest to już inaczej rozwiązane - ten szary jest zdecydowanie jaśniejszy, są inne kształty otwieranych kart. Więcej nie pamiętam bo tylko przez chwile miałem nowego FF. Ten kolor zdecydowanie mi się nie podobało wszystko się zlewało dlatego wolałbym żeby to wyglądało tak jak teraz. Da się tak zrobić żeby nowy FF miał ustawiony stary motyw?

Ja jestem taką osobą która przyzwyczaja się do starych sprawdzonych rzeczy. Mówię tu ogólnie. A co do wyglądu strony to też przyzwyczaiłem się do tych kolorów, kształtów itp. Nie lubię za często czegoś zmieniać. Teraz jestem zmuszony dla swojego dobra zainstalować najnowszego FF i to zrobię tylko właśnie pytam z ciekawości czy można ustawić starą szatę graficzną.

Odnośnik do komentarza

co do FF polecam linię do korporacji bo się automatycznie aktualizuje

korzystam z takiej od 17 i zawsze jak wyszedł Update to jak sprawdzełem miałem wersję wyższą - zaktualizowaną

 

kliknij na obrazek aby pobrać:

 

title.png

 

 

mnie udało się przerobić motyw ff3ff4 działać będzie do 24 wersji FF mamy 19 a Nightly 22 więc do czasu aktualizacji przez Jeremy Morton powinno działać do 30 tygodni (ok. 210 dni) - dłuższego nie robię bo może się okazać że już wcale nie będzie działać jak pod 16 na której wsparcie motywu się skończyło

 

Dwa pliki motywów w zip NIE POBIERAJ JAKOŚ TERAZ PATRZĘ I W 19 POMIMO MODYFIKACJI NIE DZIAŁA JEST MOTYW FF19 W WIDOKU! - minimalnie zmieniły się ikony ale motyw nie dopracowany

 

wystarczy rozpakować i przeciągnąć je do przeglądarki (pliki .xpi)

Edytowane przez student
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...