Skocz do zawartości

Jak podzielić jedno łącze internetowe.


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

jak podzielić jedno łącze internetowe neostrady 2mb na 3 komputery ale tak żeby każdy z nich miał tak jakby "swój" internet i na kazdym nigdy by nie lagowało bądź może lagować na 1 komputerze (ten gość akurat nie gra więc mu to obojętne).

Ja z kolegą chce mieć stabilny ping i żadnych odczuć że ktoś siedzi na łączu. 3 kolega może mieć lagi.

 

czy jest to wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem czy Ci pomogę, bo rozwiązań tego tematu jest wiele. Z technicznego punktu widzenia dużo wariantów, a teoretycznie masa aspektów i przesłanek wpływających na podjęcie określonej decyzji. Temat rzeka.

Mogę podać przetestowany zestaw zabawek. Polecam połączenie WRT-54G-TM (to wersja z większą ilością pamięci) z softem Tomato 1.27 i jako modem ADSL stosuje TP-Link TD-8610 lub TD-8840T (to router modemem ADSL, więc ustawiam go w tryb Bridge). To najlepsze połączenie jakie znalazłem w kwestii stabilności (bez problemu chodzą 24/7) i jednocześnie optymalnej ceny. Poza tym mnóstwo możliwości ustawień, łącznie z sztywnym podziałem łącza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podstawowe pytanie: jakie aktualnie urządzenia posiadasz, bo na podstawie tego możemy doradzić, co powinieneś kupić. Jeżeli masz już modem ADSL (jakiś od Neostrady) i wychodzi z niego kabelek Ethernet...

 

Ethernet-Cable-UTP-Mold-Type-KB-AA06-.jpg

 

...to możesz kupić zwykły router z WiFi, z którego będziesz mógł poprowadzić kable do innych komputerów lub bezprzewodowo udostępniać Internet.

 

Moim zdaniem, najlepszy w rozsądnej dla zastosowań domowych cenie (do 500 PLN) jest MikroTik RB751G-2HnD. Używam od roku i nie narzekam. Mocne WiFi, stabilny, bogactwo opcji konfiguracyjnych. Do nabycia na allegro za ok. 250 PLN.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...