Skocz do zawartości

Przywracanie systemu do innej daty niż podaje kreator


malutka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem w tym, że wtedy już pewna rzecz przestała mi działać. A chciałam cofnąć do momentu gdy było ok. W XP chyba była opcja, że samemu się ustawiało datę. Czytałam też, że w "siódemce" także jest taka możliwość. Tylko nikt w tych tematach nie napisał jak to zrobić :(

Realnie to mi nic nie da, jeśli się cofnę do godziny podanej przez kreator, problem już wtedy występował. I wszelkie rozwiązania spełzły na niczym tylko ew. przywrócenie systemu coś da.

Odnośnik do komentarza

Nigdy tego nie robiłem ale spróbuj w eksploratorze PPM na dysk C: -> Właściwości -> Poprzednie wersje -> Klik na datę i Otwórz.

Może to pomoże. Tylko tutaj pewnie będzie przywracanie selektywne i niekoniecznie może być zgodne z aktualną wersją systemu (rejestru).

A może ta opcja uwzględnia te zastrzeżenia. Zaznaczam, że nigdy tego nie próbowałem. Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Problem w tym, że wtedy już pewna rzecz przestała mi działać.

 

Jaka, bo masz tematy z roznymi problemami?

 

Jeśli nie został utworzony wcześniej recznie punkt Przywracania systemu nie ma takiej opcji, aby cofnąć. Możesz jedynie cofnąć wybierając punkt który utworzył system. Np. aktualizacja, instalacja softu która tworzy punkt przywracania. Rodzaj systemu nie ma tu znaczenia. Tak samo jest na XP i W7

Odnośnik do komentarza

Chodzi głównie o to, że FF mi w ogóle nie działa, a IE w 80 % pokazuje puste strony. Cofnęłam system i było ok, jednak po ponownym uruchomieniu komputera gdzie pobrały sie jakieś aktualizacje problem wrócił.

 

Edit.

W menagerze widnieje FF, zakańczam proces lub procesy i mogę klikać ile wlezie i się nie odpala.

 

Edit 2.

W tym okienku po rozwinięciu

http://www.fotosik.p...5f32043655.html

pojawia się

Description:

A problem caused this program to stop interacting with Windows.

Files that help describe the problem:

C:\Users\niutka\AppData\Local\Temp\WER5FCB.tmp.appcompat.txt

C:\Users\niutka\AppData\Local\Temp\WER6123.tmp.WERInternalMetadata.xml

C:\Users\niutka\AppData\Local\Temp\WERBC3E.tmp.hdmp

C:\Users\niutka\AppData\Local\Temp\WERC1CB.tmp.xml

 

"diagnozuję" i pokazuje, że jest problem z Firefox ...

 

A takie wirusy wykrył mbam

http://www.fotosik.p...da9a36293e.html

 

Edit 3.

Dodam jeszcze, że jak cofałam system w "Type" pisało "Critical Update".

Odnośnik do komentarza

Odinstaluj HP Software Framework. Powoduje poważne błedy

 

[ HP Software Framework Events ]
Error - 29-2-2012 21:43:30 | Computer Name = niutka-HP | Source = CaslWmi | ID = 5
Description = 2012-03-01 02:43:30.056|000019A8|Error	  |[CaslWmi]CommandFolio::A{hpCasl.enReturnCode(int&)}|Error
0xe_BIOS_INVALID_COMMAND_TYPE from BIOS WMI call Read/2Eh while getting Folio state

 

Zresetuj Internet Explorer

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/Reset-Internet-Explorer-settings

 

Sprawdź jak funkcjonuje Firefox w trybie awaryjnym

https://support.mozilla.org/pl/kb/Tryb%20awaryjny#w_jak-uruchomili-firefoksa-w-trybie-awaryjnym

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie,

zrobiłam tak jak podałeś Belfegor.

I nie zdało to egzaminu, robiłam też tak jak w tym temacie poniżej, prócz wersji nocnej. Pomogło dopiero ponowne cofnięcie systemu, czyszczenie rejestru CCleanerem. I jeszcze raz sprawdzanie MBAM wszelkie infekcje wywaliłam. (może komuś się to przyda czasowo)

 

Problem jednak się znowu pojawił. A raczej co kilka dni tak jest. Np. wczoraj wieczorem, raptownie straciłam połączenie z internetem. Przeglądarki, ani inne programy z nim się łączące nie odpowiadały. Resetowałam, i nic. MBAM wykrył 11 trojanów, usunęłam, i net zaczął chodzić. Z tym, że jak poprzednio, FF nie odpowiada, a IE ciężko chodzi, jedna karta odpala się prawie minutę. Nie wiem dlaczego tak mi się robi :(

 

Edit.

Chciałam jeszcze dodać, że po tym jak internet nie działał. Po restarcie pojawiło się "czarne tło" i tylko kursor chodził. Trwało to ok 2-3 min, i dopiero pojawił się pulpit.

Odnośnik do komentarza
Pomogło dopiero ponowne cofnięcie systemu, czyszczenie rejestru CCleanerem. I jeszcze raz sprawdzanie MBAM wszelkie infekcje wywaliłam. (może komuś się to przyda czasowo) (...) MBAM wykrył 11 trojanów, usunęłam, i net zaczął chodzić.

 

To sugeruje, że problemem jest infekcja, tylko brak widocznych wpisów w OTL.

 

1. Zrób świeże raporty z OTL, tylko zaznacz opcje jak w konfiguracji: KLIK (poprzednio zostały pominięte Wszyscy użytkownicy + Infekcja LOP + Infekcja Purity). Sprawdź co widzi Kaspersky TDSSKiller.

 

2. Załóż nowe konto użytkownika w Windows i na nim sprawdź czy Firefox + Internet Explorer się otwierają (nie kopiuj do nich żadnych danych ze starego profilu). Ten test ma w zamiarze ograniczyć pole szukania. Jeśli na nowym koncie nie będzie problemu, wada jest po stronie profilu użytkownika.

 

 

Files that help describe the problem:

C:\Users\niutka\AppData\Local\Temp\WER5FCB.tmp.appcompat.txt

C:\Users\niutka\AppData\Local\Temp\WER6123.tmp.WERInternalMetadata.xml

C:\Users\niutka\AppData\Local\Temp\WERBC3E.tmp.hdmp

C:\Users\niutka\AppData\Local\Temp\WERC1CB.tmp.xml

 

Wyszukaj te pliki, spakuj do ZIP, wyślij na jakiś hosting i podaj tu link. Zaszły tu liczne zmiany konfiguracyjne, pliki zrzuconych błędów mogą być już inne, po prostu szukaj tych, które zgłaszane są na bieżącym komunikacie błędu.

 

 

A chciałam cofnąć do momentu gdy było ok. W XP chyba była opcja, że samemu się ustawiało datę.

 

Żaden z systemów nie pozwala cofnąć do daty nieistniejącej w kalendarzu Przywracania systemu. Nie ma po prostu punktów, z powietrza ich nie dorobisz.

 

 

Nigdy tego nie robiłem ale spróbuj w eksploratorze PPM na dysk C: -> Właściwości -> Poprzednie wersje -> Klik na datę i Otwórz.

 

Skoro nie ma ogólnych punktów Przywracania systemu datowanych inaczej niż podaje kreator, to samo dotyczy Poprzednich wersji (to jest część punktów Przywracania systemu, tylko dostępna na wyrywki).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wykonałam skan Kaspersky TDSSKiller, ale nic nie znalazł. Nawet nie pokazał raportu, więc może coś nie tak jednak jest? Ale przeglądarki dobrze chodziły przez czas jaki z nich korzystałam do dziś, gdy złapałam "ukasha". Próbowałam znaleźć te pliki, ale mi się nie udało. Ogólnie mało korzystam z tego laptopa i myślałam, że już wszystko jest ok...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...