Skocz do zawartości

Problem z udostępnianiem folderów w sieci


Michagusia

Rekomendowane odpowiedzi

Głowię się nad pewnym problemem i nie mogę go rozgryźć, mało tego, problem ten spowodował dość poważną awarię, a ja nie wiem co się stało.

 

Mam komputer stacjonarny i laptop, na obydwu XP, połączone przez WiFi. Ponieważ chciałam skopiować pewne pliki z peceta na laptop przez sieć, udostępniłam kilka folderów na pececie. Kiedy w laptopie otworzyłam moje miejsca sieciowe pokazały się wszystkie udostępnione foldery. Mogłam otworzyć wszystkie, poza jednym, mimo że każdy udostępniany folder miał identyczne ustawienia w zakładce udostępnianie. Przy tym jednym folderze otrzymywałam komunikat o braku uprawnień do przeglądania tego miejsca sieciowego.

 

Mało tego - zrestartowałam laptopa ( myślałam, że to coś pomoże ) i laptop już się nie otworzył - system się "zamrażał" w momencie, jak na pasku w prawym dolnym rogu ekranu miała się pojawić ikona połączenia sieciowego. Podejmowałam taką próbę trzykrotnie, w końcu weszłam w tryb awaryjny i przywróciłam ustawienia z wczoraj. Po przywróceniu systemu trzykrotnie wyskoczył mi komunikat, że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie.

Co się stało ? Dlaczego nie mogłam otworzyć tego jednego folderu i próby te spowodowały awarię laptopa?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest sp3, są wszystkie łaty i na pececie i na laptopie. Nie rozumiem dlaczego wszystkie udostępnione foldery się otwierały a ten jeden jedyny nie. Przypomniałam sobie, że już kiedyś też był problem z dostępem do niego - to folder incoming tworzony przez emule - może to ma jakieś znaczenie ? Sprawdziłam drugi laptop i też się nie mogłam z niego dostać do tego jednego, jedynego folderu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...