Skocz do zawartości

Jak przywrócić usunięte wpisy w Autoruns ?


Newsman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zrobiłem optymalizację Autostartu z wykorzystaniem narzędzia Autoruns. Wybrane w programie wpisy odznaczałem i także usuwałem. Tylko nazwy i ścieżki, kluczy nie.

Kopii rejestru systemu XP też wcześniej nie miałem. Wiem, że można jednak ręcznie dodawać te wpisy do rejestru, tym bardziej, że mam je w logu z Autoruns. Teraz chcę je mieć wszystkie z powrotem w Autostarcie. Ale ja jednak mimo prób własnych, nie bardzo potrafię to zrobić.

Dlatego mam prośbę: chodzi o napisanie skryptu do przeklejenia w Notatniku i zapisu jako plik typu FIX.REG do scalenia z regedit.

 

I to jest właśnie moje pytanie: czy ten sposób jest w ogóle możliwy, jeśli tak, to prosiłbym bardzo o pomoc.

 

Wstawiam tu ten log z Autoruns sprzed usuwania wpisów do oglądu:

http://www55.zippysh...64669/file.html

 

oraz te usunięte wpisy (zależy mi na odtworzeniu wszystkich tych usuniętych):

 

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

=> Adobe ARM

=> Adobe ARM

=> Alcmtr

=> APSDaemon

=> Malwarebytes Anti-Malware (reboot)

=> QuickTime Task

=> QuickTime Task

=> RTHDCPL

=> SunJavaUpdateSched

=> UnlockerAssistant

 

 

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components

=> Wszystko.

 

 

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

=> ALLUpdate

=> Google Update

=> MSMSGS

=> NBJ

=> NBJ

=> QuickTime Task

=> swg

=> swg

 

 

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects

=> Wszystko.

 

 

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar

=> Wszystko.

 

 

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Extensions

=> Wszystko.

 

 

Task Scheduler

=> Wszystko.

 

 

HKLM\System\CurrentControlSet\Services

=> FirebirdServerMAGIXInstance

=> gusvc

=> IDriverT

=> JavaQuickStarterService

=> MozillaMaintenance

=> Nero BackItUp Scheduler 4.0

=> ose

=> Quick Config Service

=> WMPNetworkSvc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wydaje mi się, że uda się to zrobić jakimś przecudownym automatem...niepotrzebnie niestety usunąłeś wpisy z autostartu - wystarczyło je wyłączyć, a usunąć ewentualnie powtarzające się (tak czasem się zdarza). W ogóle nie wstawiałbym do austostartu tych pozycji

QuickTime Task - potrzebne Ci uruchamianie z ikonki w trayu?...ten asystent zabiera niepotrzebnie zasoby

SunJavaUpdateSched - Java po ostatnich wpadkach jest do wyłączenia - póki naprawdę nie załataja dziur w w wersji 7, to wyłącz ją jako daodatek/wtyczkę z przeglądarek

 

Jeśli używasz jakiś bardziej zaawansowanych programów Adobe, to możesz zostawić do aktualizacji, ale jeśli tylko jako wtyczki w przeglądarce, to wyłącz aktualizator Adobe - Adobe ARM

 

UnlockerAssistant - jak często odblokowujesz pliki/procesy?...jeśli to codzienna czynnośc, możesz zostawić. jeśli nie - nie wstawiaj tego do autostartu

WMPNetworkSvc - wspóldzielisz pliki multimedialne w sieci przez WMP?...to proces, który może strasznie zżerać zasoby...zupełnie niepotrzebnie

Nero BackItUp Scheduler 4.0 - jak często wykonujesz kopie bezpieczeństwa?...masz to jako zaplanowane zadania?...jak nie, to niepotrzebne Ci to włączone.

 

Usługi możesz powłączać za pomocą Process Hacker, chyba że masz już coś podobnego...możesz zmienić tryb uruchamiania na ręczny lub automatyczny. Powiązania jakiegoś programu z autostartem zaś można przeważnie dokonać w jego opacjach.

Odnośnik do komentarza
Dlatego mam prośbę: chodzi o napisanie skryptu do przeklejenia w Notatniku i zapisu jako plik typu FIX.REG do scalenia z regedit.

 

Dane są tu zdekompletowane. Log z Autoruns nie wystarczy, by odtworzyć wszystko wiernie sprzed operacji. Autoruns jest skrótem, określone partie są przedstawione ogólnie bez pod-zawartości (zależy o jaki klucz chodzi = pierwszy z brzegu z tego rodzaju to Services). Ktoś musiałby zainstalować oprogramowanie widzialne w Twoim logu i wyciągnąć 1:1 z własnego rejestru (nie Autoruns) dane. To już prędzej pójdzie jak sobie sam przeinstalujesz aplikacje powiązane z wpisami ...

Poza tym, ta robota wydaje mi się nieco dziwna i nieopłacalna, wiele z wpisów w Twoim logu to zbędniki. Czyżbyś zmierzał do alternatywnego zagadnienia z Google Toolbar w innym temacie? Wątpię, by tu kreślony plan coś zdziałał.

 

 

Kopii rejestru systemu XP też wcześniej nie miałem

 

Szansą jest kopia rejestru jako część Przywracania systemu. Jeśli Przywracanie było włączone, można: wygrzebać kopię pliku SOFTWARE sprzed operacji, podmontować we własnym rejestrze opcją Załaduj gałąź rejestru, wyeksportować dane do REG, w Notatniku obrobić tenże, tzn. dopasować ścieżki (HKEY_LOCAL_MACHINE\Nazwa montowana > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE), zaimportować dopasowany plik REG.

 

Przywracanie systemu nagrywa punkty do folderu C:\System Volume Information wg modelu:

 

C:\System Volume Information\_restore{numerki}\RPX\Snapshot

 

Rejestr strony systemowej występuje pod nazwą _REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE (to jest kopia SOFTWARE pod inną nazwą). Foldery System Volume Information są zablokowane na NTFS przez uprawnienia i by się dostać do środka należy tymczasowo przekonfigurować uprawnienia (KLIK).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, oczywiście macie rację ja niepotrzebnie usuwałem te wpisy, ale robiłem tak z polecenia na innym forum gdzie radzono mi, żebym także je usuwał - bo to jakoby zwiększa skuteczność działania tych plików.

To była z mojej strony troszeczkę taka lekkomyślność i frywolność.

Ja zdaję sobie teraz z tego sprawę, że niektóre z tych wpisów są całkiem zbędne czy obciążające zasoby, inne zaś są mi teraz znowu potrzebne, a bez nich pewne programy nie działają tak jak powinny.

Ale skoro fakt jest faktem to teraz chcę spróbować przywrócić je wszystkie, a następnie rozważę, które powinny być na pewno odznaczone i wyłączone - nie usunięte.

 

Nie rozumiem również skąd się biorą te powtarzające się wpisy, zauważyłem jednak, ze jeden z nich jest na ogół odznaczony.

Zamyślałem się również nad ręcznymi zmianami w opcjach programów lub w Usługach w przystawce Zarządzanie komputerem. Tylko, że mam z tym problem. Nie bardzo wiem mianowicie na ogół, który z tych usuniętych wpisów powiązany jest z określonym programem bądź usługą.

Tutaj bardzo przydatna i cenna byłaby dla mnie informacja udzielona przez kogoś z was, który dokładnie wpis jest z czym związany i jakie są dalsze kroki.

To na pewno mogłaby być szansa na odzyskanie tego, o ile oczywiście w międzyczasie nie zaszły jakieś zmiany np. w aktualizacjach lub we wsparciu tak jak ten pasek Google Toolbar, który rzeczywiście ze strony głównej nie daje się pobrać.

 

Szansą jest kopia rejestru jako część Przywracania systemu. Jeśli Przywracanie było włączone

Tak Przywracanie systemu było cały czas włączone. Tylko tutaj tak przy okazji chciałbym coś wyjaśnić; u mnie wsystemie XP Narzędzie Przywracanie systemu w swym kalendarzu dostępne jest tylko dla bieżącego m-ca. Optymalizacja i usuwanie wpisów miało miejsce w poprzednim miesiącu, do którego ja klikając strzałkami wstecz w interfejsie Przywracania nie mam dostepu. Pokażę to na tym screenie Czy zatem te wcześniejsze punkty przywracania nie istnieją już, zostały skasowane ?

można: wygrzebać kopię pliku SOFTWARE sprzed operacji, podmontować we własnym rejestrze opcją Załaduj gałąź rejestru, wyeksportować dane do REG, w Notatniku obrobić tenże, tzn. dopasować ścieżki (HKEY_LOCAL_MACHINE\Nazwa montowana > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE), zaimportować dopasowany plik REG.

Tej części operacji przyznam, że nie rozumiem.

A czy gdybym przesłał stosowne pliki tutaj na forum, dałoby sie coś z tym zrobić ? Tylko musiałbym dokładnie wiedzieć, które to są pliki.

Ja przyznam, ze na rejestrze nie bardzo się znam, natomiast wiem, że wszelkie jego zmiany ze względów bezpieczeństwa powinny być w nim robione z najwyższą starannością i dlatego wolałbym tego sam nie czynić, tym bardziej, że kopii zapasowej nie mam..

 

Sam folder C:\System Volume Information\ jest folderem systemowym i ukrytym, w dodatku po próbie jego otwarcia wywala rzeczone okno odmowy dostępu.

Czyli musiałbym zgodnie z instrukcją przejąć po prostu folder na własność i już tak ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...