Skocz do zawartości

Newsman

Użytkownicy
 • Postów

  89
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 1. Tak więc ja zastosowałem te komendy w konsoli Wiersza oczywiście z podwyższonymi uprawnieniami opcją Uruchom jako administrator i z opcjonalnym restartem komputera. Aczkolwiek tylko dla dla tej pierwszej Karty wirtualnego miniportu, co do Teredo miałem wątpliwości gdyż już na starcie po wklepaniu: netsh int ipv6 show teredo jej Stan wskazywał na Disabled. I tak, Karta miniportu została zastopowana, wyłączona i rzeczywiście zniknęła z listu w MU. Natomiast dla Teredo Tunelling też sprawdziłem choć chyba nie było ku temu podstaw i okazało się, że także po restarcie karta Teredo w MU nadal jest widoczna. Oczywiście włączyłem z powrotem oba interfejsy, wszystko wróciło do stanu poprzedniego i najprawdopodobniej już tak musi zostać i tak będzie po prostu lepiej, tym bardziej że w niczym to nie przeszkadza i nie stwarza żadnego problemu. Tyle tylko, że dziwne iż skoro nie korzystam z nich, MU je pokazuje na liście urządzeń aktywnych. Rozumiem, że to NetWorx je w jakiś sposób przywołał tam. Zagadką pozostaje też dlaczego nie można w ten sposób jednak zdezaktywować karty Teredo ? Rozumierm, że być może właśnie dlatego iż w mojej sieci protokół IPv6 nie jest udostępniany i jest wyłączony, a ja sam z niego nie korzystam. Potwierdza to też: ta strona testowa.
 2. Ok. teraz już rozumiem prawie wszystko dzięki za te wyjaśnienia. Ale jednego jeszcze nie rozumiem i chciałbym żebyś napisał co dokładnie wykonają te komendy - wyłączenie (wyłączyłem urządzenia z PPM na nie czy to nie to samo ?), czy też usuwają je tylko z listy w MU ? Skoro interfejs karty Wi-Fi podpina się do działającej karty sieciowej Ralink to to wyłączanie go chyba nie jest nadzwyczaj racjonalne ? Teredo już raczej tak chociaż nie jestem pewien czy wyłączenie IPv6 też nie będzie zbyt wielkim ryzykiem (nie mam pewności co do obecnego status quo tego protokołu) ? Koniec końców - chciałbym po prostu z powrotem ukryć te dwa interfejsy wirtualnych kart w MU.
 3. Chyba masz rację z tym, że to karta Ralink jest przyczyną wykrzyknika. Jej sterownik jest tutaj z datą jeszcze z 2010 roku. Niedawno zmieniałem system na 64-bit i tej karty po prostu nie wymieniłem bo okazało się, że obsługuje także stery 64-bit. I ten sterownik jako jedyny musiał być instalowany podczas tej wymiany. Do bieżącego połączenia korzystam jednak ze sterownika Miniportu WAN poprzez tę kartę, wcześniej korzystałem bezprzewodowo z LAN ale też z udziałem tej karty Ralink. Druga karta Realtek jest już nowa - to zintegrowana z płytą główną Ethernetowa karta LAN i z niej nie korzystam. Ale mimo to nie wiem czy to ma coś wspólnego z tymi wirtualnymi kartami - pochodzą one bowiem od Microsoftu nie Ralink-a czy Realteka i korzystają ze sterów domyślnych. A skoro tak to być może najnowsza aktualizacja z WU rozwiąże problem wykrzyknika ? Ale to tak na marginesie, żebyśmy za bardzo nie odeszli od głównego tutaj tematu. Chodzi głównie o to, skąd i dlaczego te dwie wirtualne karty widnieją w MU ? Wcześniej ich tam nie widziałem. Tak to wygląda jakby ten NetWorx je uaktywnił. Czy mamy do czynienia w ogóle tutaj z jakimś problemem, czy też to całkowicie rutynowa sytuacja ? Tak czy inaczej z czegoś to musi wynikać ? Po wpisaniu w Wierszu polecenia ipconfig /all jest m.in. przy Karcie wirtualnego miniportu Wi-Fi - nośnik odłączony. W ogóle nie wiem czy mogę tutaj pokazać screen z tego okienka ? A być może są tam istotne informacje ? Tzn. czy przypadkiem ISPr nie włączył tych usług i protokołów ? Być może to jest tylko samo stwierdzenie tego faktu ?
 4. Czyli potwierdzasz, że przyczyna jest po stronie tego NetWorx-a ? Dokładnie ta sama sytuacja, analogicznie te dwie karty ? A pamiętasz po jakim czasie z listy MU zniknęły te karty ? Czyściłeś rejestr ?
 5. A nie domyślasz się co je ściągnęło do tego Menedżera urządzeń poza tym, że się dopinają ? Czy to ten NetWorx je wywołał, czy WU czy też może to jest jakaś standardowa procedura np. tymczasowo wykonana przez dostawcę usługi sieciowej ? Przeszkadzać to nie przeszkadzają tylko wzbudzają zdziwienie dlaczego tam tak dość niespodziewanie są. Bo są to jednak urządzenia, trudno żeby nie zwracać na coś takiego baczniejszej uwagi. Jedyne co może przeszkadzać to ten wykrzyknik. Ja w NetWorx-ie zaznaczyłem opcję widoku tylko samych sieci bezprzew. bo korzystam z radiówki. NetWorx-a już odinstalowałem, rejestru na razie nie czyściłem. Ale te wirtualne karty nadal tam są w MU. Również z PPM na nie wyłączyłem je i wciąż jednak tam są. Czy podane komendy tylko wyłączają urządzenia czy tylko usuwają je z listy w MU na czym mi zależy ?
 6. Cześć. Mam nadzieję, że pomożecie mi w nst. temacie. Otóż wchodzę u siebie w MU i od razu widzę tam to: klik Nie wiem skąd się w ogóle wzięły tam te dwie pozycje (wcześniej ich nie było), czy są one już integralnymi komponentami systemu, podejrzewałem Windows Update - jednak od razu wstępnie to wykluczyłem. Później jednak doszedłem do wniosku, że to może być sprawka małego programiku do monitorowania sieci, który testowo zainstalowałem - NetWorx będący chyba rodzajem sniffera sieciowego. I tu od razu proszę znawców tematu o potwierdzenie tego lub zanegowanie, a także tego czy ten program mógł mieć na to potencjalnie wpływ ? Teraz moim celem jest pozbycie się tych elementów z MU. Chcę więc prosić o rady jak to prawidłowo zrobić ? NetWorx-a już odinstalowałem, system zrestartowałem a nawet z PPM na urządzeniach - Wyłączyłem je. Ale widzę, że w MU te urządzenia wciąż są, choć wprawdzie wyłączone. Pytanie jest krótkie: co zrobić żeby owe urządzenia bezpiecznie zniknęły z MU, ale nie wiem czy całkiem z systemu - raczej nie bo nie wiem czy nie są one domyślnie jakoś w niego zaimplementowane i przy okazji nie było jakichś problemów z siecią (jak dotąd ich nie miałem) ? Dodam, że korzystam z sieci Wi-Fi gdzie wykorzystywane są m.in. istotne tu protokoły IPv4 i IPv6, żadnych kart tunelowych jednak nie posiadam. Być może problemu tutaj żadnego nie ma, jeśli tak proszę o krótkie objaśnienie mi tego.
 7. Tak, zatem potwierdza się to o czym wspomniałem na początku i teraz już prawie na pewno to rozumiem, choć muszę przyznać że niełatwo było rozgryźć istotę tego podaną w szczegółowych artykułach a wynikającej z takiej trochę "cichej "zmiany zafundowanej przez M$, ale rozumiem że wszystko zmierza w dobrym kierunku więc to najważniejsze. Ze swej strony przyznam, że trochę się w tym początkowo zagubiłem bo choć problemu nie ma bo go tu nie było, to nie do końca rozumiem zamysłu autorów w sensie zmiany dawnego modelu gdzie były dwie oddzielne wersje - x86 i 64-bit przeglądarki i było OK, teraz z jakichś być może ważniejszych (bo dodatkowych zabezpieczeń, administrowanych trybów zgodności) powodów zmieniono jakby całkiem filozofię podejścia do tego. I teraz rzecz w tym, że teraz zasadniczo IE 11 startuje w trybie x86, tyle że ja korzystam z dodatków 64-bit, albo x86 i x64 jednocześnie bez opcji Rozszerzonego trybu jako domyślnej a także dlatego że system jest 64-bitowy. Czyli zasadniczo aby uruchomić IE w trybie 64-bit sensu stricto muszę zahaczyć ww.opcję natomiast sensu largo nie bo procesy 64-bit i tak działają w głównym module IE (system, proc przyp. są 64-bit) ?
 8. Tak to wiem, ale jednocześnie startuje jedna czy dwie wersje IE 11 bez haczyka dla trybu rozszerzonego ? Ale poza tym to po czym tak bezdyskusyjnie poznać, że x86 to x86, a x64 to 64-bit ? Bo odpaliłem obie z Program Files i Program Files (x86) i jak dla mnie bez różnicy ? Z tym że w tym 64 dodatki i chyba karty 32-bit są zaznaczone jako niezgodne. Nie wiem będę strzelał wg mnie ten tryb 64-bit nie jest jeszcze stabilny i działa tylko warunkowo dla zgodności kart i rozszerzeń 64-bit. Dotychczas były dwie i to oddzielne, teraz M$ pokusił się o jakąś zmianę ? Nie umiem się w tym odnaleźć.
 9. Pytanie dotyczy Internet Explorera. Aktualizowałem ostatnio na Windows 7 tę przeglądarkę z witryny Windows Update do wersji 11, ale teraz mam wątpliwość w jakiej ona jest wersji bitowej ? Wiem, że poprzednie wersje IE miały dwie oddzielne wersje bitowe x86 i x64, teraz pod IE 11 wygląda to tak, jak gdyby scalono je w jedną z tym że zawierającą oba tryby. W menu Narzędzia > IE - informacje nie jest wyszczególnione, że to 64-bit, natomiast pewna opcja Włącz rozszerzony tryb chroniony do której zastosowania potrzebny jest restart komputera czego nie jestem pewien według mojej wiedzy ma uruchamiać także tryb zgodności z 64-bit. Podczas uruchomionej IE w MZ bez załączonej p.w. opcji są dwa procesy: iexplore.exe i iexplore *32.exe, po jej włączeniu są faktycznie tylko dwa procesy iexplore.exe. Dodatki 32-bitowe w Zarządzaj dodatkami są wówczas uznane za Niezgodne. Chciałbym zapytać o co tu może chodzić, czy przeglądarka działa ostatecznie w dwóch trybach jednocześnie, a p.w. opcja jest swoistym przełącznikiem między nimi, czy czy też opcja ta dotyczy uruchamiania kart, dodatków i witryn w trybie zgodności z 64-bit a sama wersja IE 64-bit nie do końca jest wersją prawdziwą (beta) i działa zasadniczo w trybie 32-bit - sądząc po tym iż IE 11 jest stosunkowo świeżo wydana i M$ dopiero planuje wydanie wersji stabilnej IE 64-bit ? W ilu wersjach funkcjonuje obecnie IE i jak to sprawdzić ?
 10. Zrobi się co się da. Tak myślałem, ale czy dla wersji 11 pod mój system, bo piszesz że Tobie działa z jakimiś wadami, ale działa. A czy u mnie zadziała ? O nie takimi rzeczami to ja się nie zajmowałem i nie będę zajmował. Zwyczajnie się na tym nie znam. To musi zrobić ktoś biegły w temacie, ja nim nie jestem. Czy ja mówię że masz je zrobić i nie zobaczyłbyś co naprawdę z nimi jest nie tak. PS. Notepada++ posiadam wprawdzie... No, a dla mnie jeszcze nie, no jak - jeszcze nie... chyba ?? :-(
 11. Ok., ja mam Win XP Pro 32-bit, WMP v. 11.0.5721.5280 One mogą być do tego stopnia "skopane", że są niedopasowane do możliwości odtwarzacza. WMP krzyczy, że ich nie rozpoznaje. Tutaj na pewno przydałaby się jakaś głębsza refleksja nad tym, żeby nie powiedzieć dopasowanie ich zupełnie od nowa ? Słuchaj Aux, ja postaram się podesłać Ci ten film prywatnie, ale to wymaga czasu z uwagi na mój słaby upload. To jest dość duży plik (700 mega) i to także w formie spakowanej jak widzę. Cierpliwości zrobię co się da. W międzyczasie wyjaśnij o co w tym chodzi ? Czy ja mam to zastosować i jak ? Piszesz, że coś Ci tam nie odpowiada, ale masz na myśli ? W ogóle to one działają, tak - tylko są w niewłaściwych odstępach, nieposortowane, pomieszane, z błędami leksykalnymi, ortograficznymi czy znów jest jakiś problem ? Aha sugerujesz, że w WMP może brakować jakiejś wtyczki - i to może być właśnie ta ? Może - wcale nie wykluczam tego ? No, ale WMP przecież jak sądzę używasz, a więc powinny gdzieś tam być te ustawienia. Nie są odtwarzane w kadrze - czyli jak ?
 12. Ale ja sam już też jestem tym trochę zmęczony, uwierz. Innych odpowiedzi to się chyba prędko nie doczekam, a więc byłbym naprawdę zobowiązany gdybyś przynajmniej spróbował tak na poważnie co się z tym da zrobić. Bo zdaje się, że te napki są kompletnie niedbale zrobione, podejrzewam odstępy czasowe, polskie znaki itp. ? A gdybym przesłał Ci ten plik z filmem prywatnie, napki już chyba masz, to byłbyś tak łaskaw zrobić co się da ? Wiem, że to może troszkę pracy kosztuje, ale naprawdę zależy mi... BTW. Plik obecnie oczywiście jest w tym samym folderze i ma identyczną nazwę. Edit No chyba, że to jest jednak kwestia jednak jakichś ustawień w Windows Media Player ? To już nie do Ciebie @ Aux, tutaj proszę o odpowiedź każdego, kto wiedziałby i chciałby pomóc. Jak i jakie ustawić opcje, by te napisy wreszcie ruszyły ? Bo zdaje się, że jak odpalam ten film, to żaden renderer napisów nie uruchamia się, a chyba właśnie powinien. Gdyż WMP korzysta z kodeków K-Lite ? Widać by to było w trayu, a właśnie nie jest.
 13. Wracając jeszcze do WMP. Jeśli go używasz to w opcjach zaawansowanych zauważysz, że wśród obsługiwanych typów napisów jest także .srt - sprawdź. Nie obraź się, miałem i mam Cię za eksperta w dziedzinie, ale nic wtedy nie mówiłeś no więc pomyślałem... Co do meritum. No to co jest właściwie z tą paczką, że WMP ich nie chce czytać (wszelako jednak tylko w tym filmie), a inne playery tutaj grymaszą, skoro tym bardziej jak twierdzisz w tym Twoim VLC wszystko leci jak się patrzy ? Bo ja nie rozumiem tych rozbieżności, jeśli to ogarnąłeś - wyjaśnij. Czy są po prostu źle, błędnie zrobione, dopasowane czy to jest kwestia indywidualnych ustawień i dopasowań odtwarzaczy. No, ale skoro niby są te wady, dlaczego VLC je z kolei czyta poprawnie ? A może ja popełniam jakiś błąd, ja wklejam je do folderu z plikiem filmu pod analogiczną nazwą - to i dobrze ? Nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja chcę wyjaśnić to przede wszystkim w kontekście WMP, zrozum i czytaj ze zrozumieniem. BTW. Spróbuję tej synchronizacji ze strony, którą podałeś ale ponieważ nie znam się na szczegółach, które trzeba tam podać (to przesunięcie itd.) - napisz jak to zrobić, co wybrać ? Próbowałem też przekonwertować tę paczkę SubEdit-em na *.sub, *.ssa, ale on tam wywala wciąż monit o nieposortowanych napisach. Widać to w podglądzie tam, są czasem jakieś czerwone linie. Jest też sporo krzaków, tak potwierdzam.
 14. Och nie komplementujmy się bo nie o to tu chodzi. Zostawmy to na boku. Do meritum i jeszcze raz. Tu uważam, że się mylisz. Pisałem już chyba o tym w tym wątku - posiadam inne filmy z napisami w *.srt właśnie, które WMP 11 w systemie XP 32-bitowym czyta elegancko. A DVS jako filter napisów wbudowany w K-Lite Mega odczytuje te napisy nawet podwójnie i trzeba to odhaczyć w odpowiedniej opcji - ja dobrze o tym wiem. Ale co ? Pobrałeś je chociaż, sprawdziłeś ? Bo to takie troszeczkę wróżenie z fusów przypomina. O jakich w ogóle napkach mówisz ? Halo, odezwij się jeszcze - nie uciekaj. To zdaje się ty zaproponowałeś coś, że spróbujesz naprawy czy coś a teraz chcesz się już wycofać ? Co więc suponujesz ? Nie domyślasz się co może być przyczyną - kiepskie dopasowanie i tłumaczenie zresztą też czy też mankamenty i wady w odtwarzaczach, kodekach...??
 15. No i w zasadzie to nici. Pobrałem, przejrzałem w różnych playerach i jest z tym bardzo różnie. W zasadzie nic się nie zmieniło. Tylko, że w napisach trzeba jeszcze zmienić ich nazwę na taką samą - prócz rozszerzenia. Zapomniałeś o tym, więc ja ją zmieniłem ale mimo to też nici z tego. No, ale widzę, że są polskie, a mówiłeś że nie masz polskich - przetłumaczyłeś ? Poza tym ty piszesz, że ci działają, ale nie piszesz na czym, na WMP ? No więc u mnie w WMP nie działają, także z opcją Napisy, w MPC i MPC HC tak fifty-fifty są, ale niepełne- mniej więcej połowa filmu wyświetla je potem są jakieś przerwy, SubEdit też jakoś z przerwami i to dużymi je pokazuje, to samo KMPlayer - w dużej mierze je pokazuje, potem są braki ?, jedynie ALLPlayery jako tako je pokazują ( choć nie wiem, nie oglądałem całego filmu za każdym razem, może i są jakieś drobne, szczegółowe błędy). Nie ma więc żadnych błędów Syntax co prawda, ale nie wiem czy te napki nie są całkiem skopane już z samego założenia, może są tak kiepsko dopasowane, że aż ich nie ma czasem gdzieniegdzie wcale lub są jakieś spore braki. I to te pierwsze już pierwotne. Często widać w nich też nawet ortograficzne byki (typu -rz zamiast -ż itp.), a cóż dopiero w składni. Nie wiem też jak tam z fps-ami, odstępami czasowymi itp. Ja całkiem poważnie rozważam czy nie ma tam takich dużych braków, to niewykluczone. Jeśliby to się okazało prawdą to cóż na to można poradzić - pewnie niewiele lub nic ? Co do NapiProjekt, pisałem - o filmie piszmy prywatnie. Dość dokładnie szukałem tam tych napków, ale jako żywo ich nie znalazłem. Napisz na PM pod jaką nazwą je dałeś ? A ta oryginalna nazwa to jaka jest wg Ciebie ? Bo zaznaczam, że mnie chodzi o polską wersję nie obcojęzyczną.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...